neví prosím někdo zkušenější dle čeho svářečky (3d core) odhadují útlum sváru?
nějak mi to nedává logiku, někdy svár vypadá hrozně a má odhadovaný útlum třeba 0,05 dB a někdy normálně a má třeba 0,9 dB a raději ho předělávám, nevím však jestli to nejsou opravdu kraviny a dle čeho to ta svářečka odhaduje?
❗️Toto je původní ISPforum.cz ve stavu k únoru 2020 běžící v omezeném režimu pro archivační účely. Aktivní verzi naleznete na adrese https://telekomunikace.cz
jak svářečka odhaduje útlum spoje?
- okoun
- Příspěvky: 6980
- Registrován: 17 years ago
- antispam: Ano
- Bydliště: Mordor
- sub_zero
- Příspěvky: 1741
- Registrován: 20 years ago
- antispam: Ano
- Bydliště: Olomouc
- Kontaktovat uživatele:
okoun píše:neví prosím někdo zkušenější dle čeho svářečky (3d core) odhadují útlum sváru?
nějak mi to nedává logiku, někdy svár vypadá hrozně a má odhadovaný útlum třeba 0,05 dB a někdy normálně a má třeba 0,9 dB a raději ho předělávám, nevím však jestli to nejsou opravdu kraviny a dle čeho to ta svářečka odhaduje?
kamerou
nevim, jak jiny vyrobci, ale moje Fujikura veme pohled z osy x a osy y a "nejak" to vyhodnoti. Detaily jsem nikdy nezkoumal, ale celkem to sedi (svarecka pise 0.01 a na OTDRku ten svar ani na kratkej pulz nevidim)
0 x
- okoun
- Příspěvky: 6980
- Registrován: 17 years ago
- antispam: Ano
- Bydliště: Mordor
no a to právě o tom pochybuji že kamerou, když jak píšu někdy to vypadá hnusně a je to dle svářečky dobré a někdy to vypadá úplně ok a svářečka řve...
0 x
-
rsaf
- Příspěvky: 1669
- Registrován: 19 years ago
Určitě kamerou + do toho možná ještě započte úhly zalomení změřené provedením svaru. Že vidíš na svaru nějaký maras nemusí ještě nic znamenat = vlákno je 125um, ale pro přenos dat je podstatné jen to 9um jádro.
0 x
-
arrabbella
- Příspěvky: 139
- Registrován: 13 years ago
okoun píše:neví prosím někdo zkušenější dle čeho svářečky (3d core) odhadují útlum sváru?
nějak mi to nedává logiku, někdy svár vypadá hrozně a má odhadovaný útlum třeba 0,05 dB a někdy normálně a má třeba 0,9 dB a raději ho předělávám, nevím však jestli to nejsou opravdu kraviny a dle čeho to ta svářečka odhaduje?
Mám úplně stejnou zkušenost a taky by mě to hrozně zajímalo.
0 x
- okoun
- Příspěvky: 6980
- Registrován: 17 years ago
- antispam: Ano
- Bydliště: Mordor
je právě otázkou jeslti mám znovu vařit svár, který je vizuelně naprosto ok ale svářečka držkuje útlum třeba 0,5dB ?
samozřejmě se jedná o pasivní síť
samozřejmě se jedná o pasivní síť
0 x
- hapi
- Příspěvky: 12989
- Registrován: 19 years ago
RTFM
u svářečky se jasně píše na co koukat a jak to i člověk má vyhodnocovat. Opticky špatně vypadající svár odhadnutej na 0.1dB měl opravdu cca 2dB útlum. Tak to psal i manuál ke konkrétní svářečce. Koukat na to co kamery ukazujou + to co odhaduje svářečka.
u svářečky se jasně píše na co koukat a jak to i člověk má vyhodnocovat. Opticky špatně vypadající svár odhadnutej na 0.1dB měl opravdu cca 2dB útlum. Tak to psal i manuál ke konkrétní svářečce. Koukat na to co kamery ukazujou + to co odhaduje svářečka.
0 x
- okoun
- Příspěvky: 6980
- Registrován: 17 years ago
- antispam: Ano
- Bydliště: Mordor
jo a to se neshoduje tak dle čeho se řídit? já bych se řídil tím obrázkem...
0 x
-
rsaf
- Příspěvky: 1669
- Registrován: 19 years ago
Tak svár kde na obrazovce vidím jasnou vadu pochopitelně nepustím. Svár kde stroj vyhodnotí útlum nad nějakou mez taky ne.
0 x
- okoun
- Příspěvky: 6980
- Registrován: 17 years ago
- antispam: Ano
- Bydliště: Mordor
- hapi
- Příspěvky: 12989
- Registrován: 19 years ago
když tam není vidět tak je to snad správně ne?
Možný kdyby si pozorně četl a zbrkle nepsal tak by ses dozvěděl že máš koukat jak na obrázek tak na útlum. Né jenom na jedno nebo druhý.
Možný kdyby si pozorně četl a zbrkle nepsal tak by ses dozvěděl že máš koukat jak na obrázek tak na útlum. Né jenom na jedno nebo druhý.
0 x
-
hocimin1
- Příspěvky: 1154
- Registrován: 19 years ago
- Bydliště: Náchod
Tak údajně co vidim na obrazovce je jen 500x zvetseno, ale svářečka přacuje s daleko vetším zvětšením údajně až 5000x. Tak možná proto to na obrazovce vypadá jinak než ve skutečnosti to vidí ta svářečka.
0 x
- okoun
- Příspěvky: 6980
- Registrován: 17 years ago
- antispam: Ano
- Bydliště: Mordor
ano to je možné....
konečně někdo něco napsal k věci na místo keců...
konečně někdo něco napsal k věci na místo keců...
0 x
-
dagus
- Příspěvky: 1288
- Registrován: 15 years ago
Tak hlavně každá svářečka to vyhodnotí asi jinak. Máme fujikuru a tohle se nám neděje. Když je víc jak 0.05 tak je to většinou už nějak divné na pohled. Takže pouštíme sváry do 0.03 a je to více jak 99% svárů a nejsem nijak zdatnej (do 1000 svárů).
0 x