❗️Toto je původní ISPforum.cz ve stavu k únoru 2020 běžící v omezeném režimu pro archivační účely. Aktivní verzi naleznete na adrese https://telekomunikace.cz
MikroTik GW pro 10Gbit
-
basty
- Příspěvky: 2475
- Registrován: 20 years ago
- Kontaktovat uživatele:
Jenom rychly dotaz mimo...
CCR1009-7G-1C-1S+
Pokud dam do sachty S+ 1G SFPecko. Pojede to? Je to kompatibilní 1G/10G?
CCR1009-7G-1C-1S+
Pokud dam do sachty S+ 1G SFPecko. Pojede to? Je to kompatibilní 1G/10G?
0 x
-
dagus
- Příspěvky: 1288
- Registrován: 15 years ago
-
basty
- Příspěvky: 2475
- Registrován: 20 years ago
- Kontaktovat uživatele:
Jak metalika 1G? Takze kdyz do portu SFP+ hodim klasicke 1G sfp tak pojede...
0 x
-
basty
- Příspěvky: 2475
- Registrován: 20 years ago
- Kontaktovat uživatele:
-
SpeedyGT
- Příspěvky: 123
- Registrován: 12 years ago
Já mám třeba zase zkušenost, že když do SFP+ portu CRS212-1G-10S-1S+IN dám 1Gbit SFP a propojim s RB3011 tak si to uplně nepovidá...slinkuje se to, ale nic přes to neproteče.
0 x
-
pgb
- Příspěvky: 722
- Registrován: 9 years ago
Ahoj, máte někdo nejaký aktuální tip na desku od supermicra nebo cpu? Plánované využití (zatím to jelo na ccr) + další server.
- tok 2Gbps
- 4x CHR
- 3x VM linux
- mpls/vpls/pppoe/nat
- přídavná karta s sfp (2(lépe 4) porty, máte tip ?)
- datové úložiště není potřeba (1 disk stačí, max 4), velké diskové io se nepředpokládá
- redundantní zdroj se hodí
napadlo nás
https://www.supermicro.com/products/sys ... -FN8TP.cfm
https://www.supermicro.com/products/sys ... -FRN8T.cfm
Protože nemám přehled v aktuálním hw, tak budu nucen po novém roce využít služeb prodejců abacus/anafra...... případně pokud máte znalosti, pošlete pm. Děkuji
- tok 2Gbps
- 4x CHR
- 3x VM linux
- mpls/vpls/pppoe/nat
- přídavná karta s sfp (2(lépe 4) porty, máte tip ?)
- datové úložiště není potřeba (1 disk stačí, max 4), velké diskové io se nepředpokládá
- redundantní zdroj se hodí
napadlo nás
https://www.supermicro.com/products/sys ... -FN8TP.cfm
https://www.supermicro.com/products/sys ... -FRN8T.cfm
Protože nemám přehled v aktuálním hw, tak budu nucen po novém roce využít služeb prodejců abacus/anafra...... případně pokud máte znalosti, pošlete pm. Děkuji
0 x
- hapi
- Příspěvky: 12989
- Registrován: 19 years ago
- okoun
- Příspěvky: 6980
- Registrován: 17 years ago
- antispam: Ano
- Bydliště: Mordor
- hapi
- Příspěvky: 12989
- Registrován: 19 years ago
přijde ti v pořádku použít Xeon-D na všechno tohle?
- tok 2Gbps
- 4x CHR
- 3x VM linux
- mpls/vpls/pppoe/nat
- přídavná karta s sfp (2(lépe 4) porty, máte tip ?)
- datové úložiště není potřeba (1 disk stačí, max 4), velké diskové io se nepředpokládá
- redundantní zdroj se hodí
- tok 2Gbps
- 4x CHR
- 3x VM linux
- mpls/vpls/pppoe/nat
- přídavná karta s sfp (2(lépe 4) porty, máte tip ?)
- datové úložiště není potřeba (1 disk stačí, max 4), velké diskové io se nepředpokládá
- redundantní zdroj se hodí
0 x
-
pgb
- Příspěvky: 722
- Registrován: 9 years ago
hapi co blbneš, dyť píšu že nevím jaké cpu zvolit, tak proč urážíš ?
edit: Aktuálně máme starý xeon X3430 s virtuály zvládá slušně, jen hodně žere. CCR na routing. Ten Linux ve VM se tam bude celou dobu flákat. Teď natuju na linuxu přímo bez virtualizace a cpu se fláká. Jediný co podle mě žere výkon výrazně je encapsluace pppoe.
edit: Aktuálně máme starý xeon X3430 s virtuály zvládá slušně, jen hodně žere. CCR na routing. Ten Linux ve VM se tam bude celou dobu flákat. Teď natuju na linuxu přímo bez virtualizace a cpu se fláká. Jediný co podle mě žere výkon výrazně je encapsluace pppoe.
0 x
-
dagus
- Příspěvky: 1288
- Registrován: 15 years ago
Stejně nakonec budeš kupovat e5 6core s vysokým taktem a nějakou x11 desku. Teda pokud to myslíš alespoň trochu vážně.
2 x
-
pgb
- Příspěvky: 722
- Registrován: 9 years ago
-
pgb
- Příspěvky: 722
- Registrován: 9 years ago
je mi líto, koukám na aktuální stránky intelu a v těch řadách procesorů se prostě nevyznám, aktuálně e5 nevidím, nejblíže řadu e2100
0 x