❗️Toto je původní ISPforum.cz ve stavu k únoru 2020 běžící v omezeném režimu pro archivační účely. Aktivní verzi naleznete na adrese https://telekomunikace.cz
Prosim o radu na propojku optiky
-
rsaf
- Příspěvky: 1669
- Registrován: 19 years ago
Re: Prosim o radu na propojku optiky
Jo promiň, SC spojku už pravděpodobně máš.... takže stačí koupit jen patchcord LC/PC - SC/PC (singlemode)
0 x
- pospa
- Příspěvky: 34
- Registrován: 12 years ago
- Bydliště: Praha
- Kontaktovat uživatele:
Ahoj,
diky za rady. Spatne jsem napsal MM, ano, mam tam SM s modrym konektorem. Jinak uz mam SC - LC patchcord a budu ho delit. Koukam, ze jinak nez hrubou silou (nozem) to nepujde. Uz jsem ale koupil 2mm vezi. Nicmene po tvem doporuceni se na vyvazovani vyprdnu a proste to necham plandat.
diky za rady. Spatne jsem napsal MM, ano, mam tam SM s modrym konektorem. Jinak uz mam SC - LC patchcord a budu ho delit. Koukam, ze jinak nez hrubou silou (nozem) to nepujde. Uz jsem ale koupil 2mm vezi. Nicmene po tvem doporuceni se na vyvazovani vyprdnu a proste to necham plandat.
rsaf píše:Nemyslím si, že potřebuješ MM vlákno když konektor na obrázku je modrý = singlemode PC.
Potřebuješ SC spojku kterou z toho samce uděláš samici
https://www.alternetivo.cz/opticka-spoj ... 10905.html
a potom patchcord SC - LC (tenhle patchcord je duplex, simplex jsem tam tak narychlo nenašel... můžeš si ho rozdělit na dva...) https://www.alternetivo.cz/patchcord-op ... d3838.html
S průměrem kablíku uvažuješ špatným směrem. Jako amatér si kup rozhodně 3mm verzi a na nějaké zběsilé vyvazování s malými poloměry ohybu zapomeň - každé vlákno má předepsaný nějaký min. poloměr ohybu, jinak se zvyšuje útlum (moc ostré ohyby, slabé lasery a dlouhá trasa... a linka nepojede...)
0 x