Zdravím,
pomalu začínám přemýšlet o nasazení antén v normě ac, jaké s tím máte zkušenosti? Jde mi samozřejmě o 20MHz kanál a 256QAM, je to rychlejší a robustnější řešení oproti porovnání stejného spoje v obyčejném N (nebo NV2) při stejném rušení?
Používáte to? Nějaké zkušenosti?
Díky moc.
❗️Toto je původní ISPforum.cz ve stavu k únoru 2020 běžící v omezeném režimu pro archivační účely. Aktivní verzi naleznete na adrese https://telekomunikace.cz
802.11ac
-
dagus
- Příspěvky: 1288
- Registrován: 15 years ago
Už to tu bylo mnohokrát popsáno. Stačí hledat, jak na mk, tak na ubnt už jsou zkušenosti.
0 x
-
basty
- Příspěvky: 2475
- Registrován: 20 years ago
- Kontaktovat uživatele:
Ted jsme se o bavili v MU-MIMO.
Na spoje, nejvetsi, nejlepsi anteny... plnohodnotne radia RB911G-5HPacD, na male sektory jsou dobry SXT SA ac, na delsi zase plnotucne radia a kvalitni anteny... Idealne to stavej na gigabitu, minimalne patere, sektory jsou na zvazeni. Funguje dobre nstream, pak 802.11 a nv2 je pry na ac zatim na nic.
oproti lite N desce jsem zaznamenal o 5db lepsi citlivost. Jednak navic ty chipsety jsou novejsi a kvalitnejsi. Takze ano, vyplati se kupovat uz jen AC
Na spoje, nejvetsi, nejlepsi anteny... plnohodnotne radia RB911G-5HPacD, na male sektory jsou dobry SXT SA ac, na delsi zase plnotucne radia a kvalitni anteny... Idealne to stavej na gigabitu, minimalne patere, sektory jsou na zvazeni. Funguje dobre nstream, pak 802.11 a nv2 je pry na ac zatim na nic.
oproti lite N desce jsem zaznamenal o 5db lepsi citlivost. Jednak navic ty chipsety jsou novejsi a kvalitnejsi. Takze ano, vyplati se kupovat uz jen AC
0 x
- 3com
- Příspěvky: 627
- Registrován: 15 years ago
- Petr S.
- Příspěvky: 795
- Registrován: 18 years ago
- Kontaktovat uživatele:
No a z pohledu kompatibility? Dejme tomu polovina klientů na sektoru jede na nv2, pak by se vyměnil sektor za ac, postupně by se připojilo několik klientů... Jak to bude navzájem kompatibilní? Nebude s tím problém? Ale jak píšeš, jestli je s nv2 na AC problém...
0 x
-
basty
- Příspěvky: 2475
- Registrován: 20 years ago
- Kontaktovat uživatele:
Pouzivam snad uplne vsude nstream a nemam s tim problem.. ma nejaky mouchy... ale co jsem slysel tak nv2 na ac nejede... mne historicky nv2 nedaval moc smysl kdyz jsem jej testoval, proto nemam ted motivaci se s tim nejak dal zabyvat.
s kompatibilitou nevidim problem... mame ac sektor, kde jsou A, A/N, AC klienti a jede to takto.. samozrejme je lepsi ty Acka vyhodit a nechat tam n/ac. Ty acka degraduji rychlosti.
s kompatibilitou nevidim problem... mame ac sektor, kde jsou A, A/N, AC klienti a jede to takto.. samozrejme je lepsi ty Acka vyhodit a nechat tam n/ac. Ty acka degraduji rychlosti.
0 x
- hapi
- Příspěvky: 12989
- Registrován: 19 years ago
jaká nekompatibilita? jistá úmyslná nekompatibilita je pouze u ubnt. Správně má jít Ačkovej klient připojit na ACčko bez problému stejně jako k domácí wifině pokud si to člověk úmyslně neomezí.
NV2 neni špatná, někde prostě funguje líp obzvlášť když neni vzdcuch moc čistej na sektorech.
NV2 neni špatná, někde prostě funguje líp obzvlášť když neni vzdcuch moc čistej na sektorech.
0 x
- 3com
- Příspěvky: 627
- Registrován: 15 years ago
- Petr S.
- Příspěvky: 795
- Registrován: 18 years ago
- Kontaktovat uživatele:
Myslis ze uz neni nekompatibilita? Nebo na co reagujes?
Takze s nv2 uz by to melo jet?
Myslis ze to ma smysl kombinovat ac a n, jak psal nekdo vyse, urcite tam bude rezie pri prepinani...
Takze s nv2 uz by to melo jet?
Myslis ze to ma smysl kombinovat ac a n, jak psal nekdo vyse, urcite tam bude rezie pri prepinani...
0 x
-
basty
- Příspěvky: 2475
- Registrován: 20 years ago
- Kontaktovat uživatele:
ac/n se linkuji jak potrebuji... nko 144 a ac na 173. Nemam vyzkousene jestli to nejak vylozene degraduje... s ackem je to na hovno, ale tohle myslim ze nebude tak hrozny... Nebo teda kdyz jsem zkousel btesty tak nebylo
0 x
-
hol
- Příspěvky: 883
- Registrován: 17 years ago
- antispam: Ano
takže by neměl být problém začit kupovat a mixovat třeba acčkový SXT na kratší vzdálenost, kde to dává smysl. Aby to pak nebylo hodší než lepší. Zas mi přijde hloupost pořád se držet Nka, protože celou síť pak najednou nepředělám. Takže ten mix mod bude zřejmě potřeba.
A chápu to tedy dobře, že nv2 je špatný a je potřeba u toho AC použít nstreme? Tam nám dycky docházelo k odpojování klientů, to už je vyřešený?
A chápu to tedy dobře, že nv2 je špatný a je potřeba u toho AC použít nstreme? Tam nám dycky docházelo k odpojování klientů, to už je vyřešený?
0 x
-
CrazyApe
- Příspěvky: 790
- Registrován: 11 years ago
hol píše:takže by neměl být problém začit kupovat a mixovat třeba acčkový SXT na kratší vzdálenost, kde to dává smysl. Aby to pak nebylo hodší než lepší. Zas mi přijde hloupost pořád se držet Nka, protože celou síť pak najednou nepředělám. Takže ten mix mod bude zřejmě potřeba.
A chápu to tedy dobře, že nv2 je špatný a je potřeba u toho AC použít nstreme? Tam nám dycky docházelo k odpojování klientů, to už je vyřešený?
NV2 v AC neni spatne ale nstreme/802.11 jede lip nicmene odpojovani jsem taky nevyresil takze zatim mam NV2 stále....
0 x
-
basty
- Příspěvky: 2475
- Registrován: 20 years ago
- Kontaktovat uživatele:
odpojovani se projevuje kdyz je spatny signal, nebo spatny ccq, pripadne to muze delat ruseni, ale jindy se nstream neodpojuje... pouzivame ho vsude a nikde se nam to neodpojuje
0 x
-
hol
- Příspěvky: 883
- Registrován: 17 years ago
- antispam: Ano
basty píše:odpojovani se projevuje kdyz je spatny signal, nebo spatny ccq, pripadne to muze delat ruseni, ale jindy se nstream neodpojuje... pouzivame ho vsude a nikde se nam to neodpojuje
to by znamenalo, že nikde nemáte rušení?
U nás to taky nebylo furt, ale třeba jednou denně jeden klient, pak zas jinej. Bylo to vidět na uptime, který byly málokdy delší než pár dnů. S NV2 drží klienti měsíce. Je možný, že se něco změnilo, páč už jsme nstreme víc než rok nikde nezkoušeli. Naposled právě v souvislosti s ACčkovým RB na AP, který v nv2 jel naprdel to i když byl přepnutý jen na AN. Nstreme sice jel, ale byl zas problém s tím odpojováním. Tak tam šlo zpět AN.
Proto můj dotaz, zda už je to v aktuálních verzích OK a má smysl to znova zkoušet.
0 x
-
basty
- Příspěvky: 2475
- Registrován: 20 years ago
- Kontaktovat uživatele:
to nedokazu rict cim to je.. mozna tam mate nejaky velky ruseni a proto to nejede...
ja pouzivam nstream od A a nikdy takto problem nebyl.
ja pouzivam nstream od A a nikdy takto problem nebyl.
0 x