❗️Toto je původní ISPforum.cz ve stavu k únoru 2020 běžící v omezeném režimu pro archivační účely. Aktivní verzi naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

2x RB911 a/c v režime AP/client vs. Bridge

Místo, kde žádná otázka není hloupá.
Pitkin
Příspěvky: 9
Registrován: 14 years ago

2x RB911 a/c v režime AP/client vs. Bridge

Příspěvekod Pitkin » 10 years ago

Nakonfiguroval som 2ks RB911 a/c ako AP a client. Parametre linky sú vynikajúce 866Mbps/866Mbps. Bandwidth test pre UDP je cca 390Mbps a TCP je cca 270Mbps. Pre tie isté jednotky som zmenil režim na WDS bridge. Kvalita linky je nezmenená, ale Bandwidth test klesol pre UDP na cca 48Mbps a TCP na cca 30Mbps.
Otázka: je táto zmena v rýchlosti OK, alebo treba hľadať chybu v konfigurácii bridge? Prešiel som návody na vytvorenie bridge, ale chybu som nenašiel. U bridge som menil protokol RSTP/STP/None - bez zmeny.
0 x

the.max
Příspěvky: 1306
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Sudetten land
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod the.max » 10 years ago

Potřebuješ nutně WDSko?
0 x

Pitkin
Příspěvky: 9
Registrován: 14 years ago

Příspěvekod Pitkin » 10 years ago

WDS nepotrebujem,ale postupoval som podľa návodov a tam to tak bolo. Keď WDS deaktivujem,ten spoj sa rozpadne. Posielam screen z prvého rádia. Druhé je to isté, iba MAC adresy sú prehodené.
Bridge.jpg
0 x