Zdravím,
potřeboval bych poradit mám mikrotik rb941-2nd a potřeboval bych nastavit IP adresu pro přihlášení přes winbox na eth1 pokud to změnit pouze v addresses tak mi to nefunguje je zapotřebí to povolit ještě někde jinde? Děkuji
❗️Toto je původní ISPforum.cz ve stavu k únoru 2020 běžící v omezeném režimu pro archivační účely. Aktivní verzi naleznete na adrese https://telekomunikace.cz
Nastavení IP adresy pro přihlášení přes winbox
-
ross31
- Příspěvky: 10
- Registrován: 10 years ago
-
mirek.k
- Příspěvky: 796
- Registrován: 18 years ago
Ne, nic jiného potřeba není.
Jen pc musí byt ve stejne LAN.
Jinak winbox jede i pres MAC.
Jen pc musí byt ve stejne LAN.
Jinak winbox jede i pres MAC.
0 x
-
ross31
- Příspěvky: 10
- Registrován: 10 years ago
To vím ze jede přes mac ale nechce mi to fungovat a nevím proč. Čím by to mohlo byt ze to nefunguje přes mac? Kde se tam musí něco nastavit? Děkuji
0 x
-
Bach
- Příspěvky: 127
- Registrován: 18 years ago
Pokud rozhraní ve windows nemá nastavenou IP adresu (staticky/získáno z dhcp), tak připojení na mac adresu blbne
0 x
-
mirek.k
- Příspěvky: 796
- Registrován: 18 years ago
Podival bych se do fw na dany port, zda tam není drop input.
0 x
-
ross31
- Příspěvky: 10
- Registrován: 10 years ago
je možný že by mi windows10 blokoval připojení na mikrotik přes MAC adresu?
0 x