❗️Toto je původní ISPforum.cz ve stavu k únoru 2020 běžící v omezeném režimu pro archivační účely. Aktivní verzi naleznete na adrese https://telekomunikace.cz
Kaora vypadek ?
-
pgb
- Příspěvky: 722
- Registrován: 9 years ago
Re: Kaora vypadek ?
UPC když přepíná hradeckej pop z primárního okruhu na záložní, tak mi tam pravidelně vypadne pár icmp. Dělá to tak 4x za měsíc. Jednu chvíli to bylo asi 4x za týden a vždy se to dohledalo jako změna topologie v mstp.
0 x
- okoun
- Příspěvky: 6980
- Registrován: 17 years ago
- antispam: Ano
- Bydliště: Mordor
Na jaké síti vlastně ta Kaora operuje? předpokládám že svoje vlákna nemají a mají vůbec něco krom HW v DC?
0 x
-
sinda
- Příspěvky: 22
- Registrován: 6 years ago
To je moc výborná otázka! Má ten subjekt aktuálně vlastněný Centronetem vůbec něco? Vždyť i IP adresy stopil někdo jiný. A dokonce to fikaně rozdělil. Konečný beneficient je ale jasný. A člověk by řekl, že Kaora vlastně nemá dohromady nicokoun píše:Na jaké síti vlastně ta Kaora operuje? předpokládám že svoje vlákna nemají a mají vůbec něco krom HW v DC?
0 x
- okoun
- Příspěvky: 6980
- Registrován: 17 years ago
- antispam: Ano
- Bydliště: Mordor
Mno já se ptám proto že kdyby se tu nepsalo o nějaké Kaoře tak tu firmu vůbec neznám ani slovem....
0 x
-
Orel005
- Příspěvky: 690
- Registrován: 15 years ago
-
cmgn
- Příspěvky: 153
- Registrován: 14 years ago
-
skrivy
- Příspěvky: 61
- Registrován: 10 years ago
My máme down jen ipv6. Akorát komplet monitoring a hromadu interního trafficu máme ipv6 only, takže jsme vesměs taky down.
Info, které jsem zatím dostal: Na Sitelu vypadla elektrika.
Info, které jsem zatím dostal: Na Sitelu vypadla elektrika.
0 x
- okoun
- Příspěvky: 6980
- Registrován: 17 years ago
- antispam: Ano
- Bydliště: Mordor
-
thomas_more
- Příspěvky: 76
- Registrován: 11 years ago
V tretine Sitelu byla down AC vetev napajeni. DC vetev byla normalne funkcni. Popadalo toho daleko vic, Kaora je tentokrat mimo. 
0 x
-
skrivy
- Příspěvky: 61
- Registrován: 10 years ago
okoun píše:? dnes není 1. duben
I na 1. duben je to špatný vtípek.
thomas_more píše:V tretine Sitelu byla down AC vetev napajeni. DC vetev byla normalne funkcni. Popadalo toho daleko vic, Kaora je tentokrat mimo.
Kaora teda mimo v žádném případě neni. Zatím se zdá, že náš výpadek je jen a pouze o špatné konfiguraci routování. IPv4 (nebo alespoň část) běží ok.
0 x
-
rsaf
- Příspěvky: 1669
- Registrován: 19 years ago
Jo, je toho víc. Udělalo to třeba slušný zub na grafech v NIXu, jestli to s tím souvisí tak nějakou chvíli nejel 4net (nová platforma) a spousta provozu jede podle smokepingu jinudy (změnily se odezvy).
0 x
-
Orel005
- Příspěvky: 690
- Registrován: 15 years ago
skrivy píše:okoun píše:? dnes není 1. duben
I na 1. duben je to špatný vtípek.thomas_more píše:V tretine Sitelu byla down AC vetev napajeni. DC vetev byla normalne funkcni. Popadalo toho daleko vic, Kaora je tentokrat mimo.
Kaora teda mimo v žádném případě neni. Zatím se zdá, že náš výpadek je jen a pouze o špatné konfiguraci routování. IPv4 (nebo alespoň část) běží ok.
U nas to stejny, spojovacka bezi ale nase subnety nejsou propagovany do netu. Chvilku jo / chvilku ne. Uz jsem to vzdal a zapl pres zalohu, nemam na to nervy. Kdyby to byl ojedinely vypadek tak se da pochopit, ikdyby za to mohl Sitel a ne Kaora. Ale protoze to je opravdu kazdou chvili a to doslova, neomlouva je nic - muzou si za to sami.
0 x
-
Orel005
- Příspěvky: 690
- Registrován: 15 years ago
.thomas_more píše:V tretine Sitelu byla down AC vetev napajeni. DC vetev byla normalne funkcni. Popadalo toho daleko vic, Kaora je tentokrat mimo.
No dle grafů nixu u ostatních byl výpadek 15 min cca, Kaora je dole už přes hodinu.. Elektriku chápu, ale evidentně tam mají něco sami hodně blbě
0 x
-
cmgn
- Příspěvky: 153
- Registrován: 14 years ago
S tou elektrikou to vypadá na něco horšího, nám třeba propoje s UPC zatím nejedou vůbec. Ostatní bylo down cca 50 minut.
0 x
-
KoZLiCeK
- Příspěvky: 1201
- Registrován: 18 years ago
- Bydliště: CZ
skrivy píše:My máme down jen ipv6. Akorát komplet monitoring a hromadu interního trafficu máme ipv6 only, takže jsme vesměs taky down.
Info, které jsem zatím dostal: Na Sitelu vypadla elektrika.
heheeeeeeeeeeeee
0 x