❗️Toto je původní ISPforum.cz ve stavu k únoru 2020 běžící v omezeném režimu pro archivační účely. Aktivní verzi naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

AP 60ghz

WIFI, LTE, dvoubodové spoje, antény atd. Vlákna zaměřené přímo na problematiku MikroTik/RouterBoard a Ubiquiti prosím směrujte do příslušného fóra, viz výše.
sacnok
Příspěvky: 345
Registrován: 11 years ago

Re: AP 60ghz

Příspěvekod sacnok » 7 years ago

Kalda píše:
sacnok píše:
Machca píše:Hele používáte na těch 60tkách solidmount ?


My ano, a ještě používáme JIROUS JH-LHG Radomové zakrytování pro RBLHG


Nemáš fotku s tím JJ a Solidmount ?
Přílohy
IMG_0554.jpeg
IMG_0554.jpeg (188.43 KiB) Zobrazeno 5712 x
1 x

dagus
Příspěvky: 1288
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod dagus » 7 years ago

d_servis píše:
shooter píše:Nějaký vývoj čtu okolo povolení ?


podle VO-R/10/12.2017-10 článek 3 písmeno l, je 60 GHz legální;
Typická využití zahrnují například telemetrii, dálkové řízení, poplašné systémy či přenos dat obecně.
pokud splňuje parametry: 57–64 GHz
100 mW e.i.r.p., vysílací výkon
10 dBm a spektrální hustota
výkonu 13 dBm/MHz e.i.r.p.



Osobně si myslím, že mikrotik krabičky RBwAPG-60ad, pokud to region výkonově a kmitočtově (nyní 66GHz) omezí budou OK,
RBLHGG-60ad ale určitě neprojde.

Tak to bude špatně i pro ignite. Trošku šalamounské řešení tlaku na uvolnění 60tky. Máte ji tady, ale stejně vám bude k ho...
0 x

Uživatelský avatar
Gemb
Příspěvky: 2633
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Gemb » 7 years ago

No po dlhom case prinasam pre odporcov LHG60 zlu spravu. Uptime 204dni, wireless sa nerozpojil ani raz...v podstate by som mal uptime aj cez 300dni ale upgrade ROS....co vase hracky, funguju ?
6m.png
6m.png (139.79 KiB) Zobrazeno 5153 x
1 x

Cheprer
Příspěvky: 930
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Olomouc a okoli

Příspěvekod Cheprer » 7 years ago

Všechny nad 500m se rozpojuji. Máš evidentně štěstí na lepší počasí.
1 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 19 years ago

Příspěvekod hapi » 7 years ago

250m, 850m, 870m... nic se nerozpojuje, nevim o nich. firmware 6.44.3.
0 x

shooter
Příspěvky: 772
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod shooter » 7 years ago

Taky se nerozpojuje ale mám to skoro 350m nadmořské výšky tooho kyslíku tu mám mín :D
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 17 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 7 years ago

taková diskuse je o ničem, jsou prostě místa kde prokazatelně méně prší, jsou také místa kde když prší jde déšt směrem který signál ovlinuje daleko méně než směrem jiným každopádně do toho 1km by to normální déšt sundat neměl, ale až to bude zlegalizováno tak se to zjevně ani na ten 1km nespojí při slunném počasí :D
0 x

Machca
Příspěvky: 79
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Machca » 7 years ago

Nakonec jsem to došteloval i s tim obyč držákem, mam lhg proti wapce. wAP je AP, mám to na 287 m, chtěl jsem wAP i clienta, ale při dešti se to rozpojovalo. Takhle je to ok a plně mi to stačí.
0 x

shooter
Příspěvky: 772
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod shooter » 7 years ago

Trklo do mě když je 8 klientu na čip to znamená, že při tomto kramu je to 24 klientu
https://www.i4wifi.cz/cs/211434-access- ... p-60gx3-ap
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 19 years ago

Příspěvekod hapi » 7 years ago

jenomže v tom je jenom jeden chip. Nejsou v tom 3 radia. Jsou tam jenom 3 antény. Už se to tu řešilo.
0 x

pgb
Příspěvky: 722
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod pgb » 7 years ago

https://forum.mikrotik.com/viewtopic.php?f=7&t=149838

strana 15 v pdf
I am not sure if something is changed but at Page 15 frequency band C3 57-71 Ghz now allows fixed outdoor installation

7 June 2019

jsem zvědav jak se k tomu ČTÚ postaví

55 dBm e.i.r.p., 38 dBm/MHz
e.i.r.p. density and transmit
antenna gain ≥ 30 dBi

Applies only to fixed outdoor installations
0 x

Uživatelský avatar
3com
Příspěvky: 627
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod 3com » 7 years ago

Co ten nový nástroj pro zaměření LHG 60 spoje: AimTool co je nově přibalen v balení, kde je jenom jeden kus LHG 60. Zkoušel už někdo v reálu/zkušenosti?
AimTool.jpg
AimTool
AimTool.jpg (143.14 KiB) Zobrazeno 3719 x
0 x

komenski
Příspěvky: 139
Registrován: 16 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod komenski » 7 years ago

Konečně Mikrotik de facto přiznal, že LHG60g má tak "blbý" vyzařovací diagram, že není problém (na kratší vzdálenosti 500-1000m) jej nasměrovat i na postranní laloky... Žalostný stav, kdy jsme nuceni jej nastavovat s kompletně zapnutou a nevypínatelnou automatikou (beamforming, APC). Místo možnosti SW jej dočasně vypnout, jsme dostali plastový "puškohled", který předpokládá, že celá plastová síťová sranda je perfektní rotační parabola s ohniskem přesně uprostřed modulu s anténkami.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 17 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 7 years ago

a čekal snad někdo že anténa takového ražení se může měřit s anténou za 10K a víc? :D
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 19 years ago

Příspěvekod hapi » 7 years ago

komenski píše:Konečně Mikrotik de facto přiznal, že LHG60g má tak "blbý" vyzařovací diagram, že není problém (na kratší vzdálenosti 500-1000m) jej nasměrovat i na postranní laloky... Žalostný stav, kdy jsme nuceni jej nastavovat s kompletně zapnutou a nevypínatelnou automatikou (beamforming, APC). Místo možnosti SW jej dočasně vypnout, jsme dostali plastový "puškohled", který předpokládá, že celá plastová síťová sranda je perfektní rotační parabola s ohniskem přesně uprostřed modulu s anténkami.


ty máš furt nějaký problém. Jak to můžeš nasměrovat na boční lalok když ti to píše úhly? Ten AimTool chápu jedině tak že si jednu stranu bez druhý namontuju a zaměřím lehce na budoucí protistranu aby se to chytlo.

Spustím si v terminálu align mod a už to fičí. Refresh je brutálně rychlej. Včera zaměřeno za 2 minuty.
0 x