Kalda píše:sacnok píše:Machca píše:Hele používáte na těch 60tkách solidmount ?
My ano, a ještě používáme JIROUS JH-LHG Radomové zakrytování pro RBLHG
Nemáš fotku s tím JJ a Solidmount ?
❗️Toto je původní ISPforum.cz ve stavu k únoru 2020 běžící v omezeném režimu pro archivační účely. Aktivní verzi naleznete na adrese https://telekomunikace.cz
AP 60ghz
-
sacnok
- Příspěvky: 345
- Registrován: 11 years ago
Re: AP 60ghz
- Přílohy
-
- IMG_0554.jpeg (188.43 KiB) Zobrazeno 5714 x
1 x
-
dagus
- Příspěvky: 1288
- Registrován: 15 years ago
d_servis píše:shooter píše:Nějaký vývoj čtu okolo povolení ?
podle VO-R/10/12.2017-10 článek 3 písmeno l, je 60 GHz legální;
Typická využití zahrnují například telemetrii, dálkové řízení, poplašné systémy či přenos dat obecně.
pokud splňuje parametry: 57–64 GHz
100 mW e.i.r.p., vysílací výkon
10 dBm a spektrální hustota
výkonu 13 dBm/MHz e.i.r.p.
Osobně si myslím, že mikrotik krabičky RBwAPG-60ad, pokud to region výkonově a kmitočtově (nyní 66GHz) omezí budou OK,
RBLHGG-60ad ale určitě neprojde.
Tak to bude špatně i pro ignite. Trošku šalamounské řešení tlaku na uvolnění 60tky. Máte ji tady, ale stejně vám bude k ho...
0 x
- Gemb
- Příspěvky: 2633
- Registrován: 11 years ago
No po dlhom case prinasam pre odporcov LHG60 zlu spravu. Uptime 204dni, wireless sa nerozpojil ani raz...v podstate by som mal uptime aj cez 300dni ale upgrade ROS....co vase hracky, funguju ?
1 x
-
Cheprer
- Příspěvky: 930
- Registrován: 15 years ago
- antispam: Ano
- Bydliště: Olomouc a okoli
- hapi
- Příspěvky: 12989
- Registrován: 19 years ago
-
shooter
- Příspěvky: 772
- Registrován: 18 years ago
- okoun
- Příspěvky: 6980
- Registrován: 17 years ago
- antispam: Ano
- Bydliště: Mordor
taková diskuse je o ničem, jsou prostě místa kde prokazatelně méně prší, jsou také místa kde když prší jde déšt směrem který signál ovlinuje daleko méně než směrem jiným každopádně do toho 1km by to normální déšt sundat neměl, ale až to bude zlegalizováno tak se to zjevně ani na ten 1km nespojí při slunném počasí 
0 x
-
Machca
- Příspěvky: 79
- Registrován: 18 years ago
Nakonec jsem to došteloval i s tim obyč držákem, mam lhg proti wapce. wAP je AP, mám to na 287 m, chtěl jsem wAP i clienta, ale při dešti se to rozpojovalo. Takhle je to ok a plně mi to stačí.
0 x
-
shooter
- Příspěvky: 772
- Registrován: 18 years ago
Trklo do mě když je 8 klientu na čip to znamená, že při tomto kramu je to 24 klientu
https://www.i4wifi.cz/cs/211434-access- ... p-60gx3-ap
https://www.i4wifi.cz/cs/211434-access- ... p-60gx3-ap
0 x
- hapi
- Příspěvky: 12989
- Registrován: 19 years ago
jenomže v tom je jenom jeden chip. Nejsou v tom 3 radia. Jsou tam jenom 3 antény. Už se to tu řešilo.
0 x
-
pgb
- Příspěvky: 722
- Registrován: 9 years ago
https://forum.mikrotik.com/viewtopic.php?f=7&t=149838
strana 15 v pdf
strana 15 v pdf
I am not sure if something is changed but at Page 15 frequency band C3 57-71 Ghz now allows fixed outdoor installation
7 June 2019
jsem zvědav jak se k tomu ČTÚ postaví
55 dBm e.i.r.p., 38 dBm/MHz
e.i.r.p. density and transmit
antenna gain ≥ 30 dBi
Applies only to fixed outdoor installations
0 x
- 3com
- Příspěvky: 627
- Registrován: 15 years ago
Co ten nový nástroj pro zaměření LHG 60 spoje: AimTool co je nově přibalen v balení, kde je jenom jeden kus LHG 60. Zkoušel už někdo v reálu/zkušenosti?
0 x
-
komenski
- Příspěvky: 139
- Registrován: 16 years ago
- antispam: Ano
Konečně Mikrotik de facto přiznal, že LHG60g má tak "blbý" vyzařovací diagram, že není problém (na kratší vzdálenosti 500-1000m) jej nasměrovat i na postranní laloky... Žalostný stav, kdy jsme nuceni jej nastavovat s kompletně zapnutou a nevypínatelnou automatikou (beamforming, APC). Místo možnosti SW jej dočasně vypnout, jsme dostali plastový "puškohled", který předpokládá, že celá plastová síťová sranda je perfektní rotační parabola s ohniskem přesně uprostřed modulu s anténkami.
0 x
- okoun
- Příspěvky: 6980
- Registrován: 17 years ago
- antispam: Ano
- Bydliště: Mordor
- hapi
- Příspěvky: 12989
- Registrován: 19 years ago
komenski píše:Konečně Mikrotik de facto přiznal, že LHG60g má tak "blbý" vyzařovací diagram, že není problém (na kratší vzdálenosti 500-1000m) jej nasměrovat i na postranní laloky... Žalostný stav, kdy jsme nuceni jej nastavovat s kompletně zapnutou a nevypínatelnou automatikou (beamforming, APC). Místo možnosti SW jej dočasně vypnout, jsme dostali plastový "puškohled", který předpokládá, že celá plastová síťová sranda je perfektní rotační parabola s ohniskem přesně uprostřed modulu s anténkami.
ty máš furt nějaký problém. Jak to můžeš nasměrovat na boční lalok když ti to píše úhly? Ten AimTool chápu jedině tak že si jednu stranu bez druhý namontuju a zaměřím lehce na budoucí protistranu aby se to chytlo.
Spustím si v terminálu align mod a už to fičí. Refresh je brutálně rychlej. Včera zaměřeno za 2 minuty.
0 x