❗️Toto je původní ISPforum.cz ve stavu k únoru 2020 běžící v omezeném režimu pro archivační účely. Aktivní verzi naleznete na adrese https://telekomunikace.cz
3011 a flapping portů
- honzam
- Příspěvky: 5527
- Registrován: 19 years ago
-
kolousekkk
- Příspěvky: 107
- Registrován: 19 years ago
- Kontaktovat uživatele:
je to uz vyresene? , netflow mam na ethernetech vypnute, delaji mi to nejake omnitiky co pouzivam na napajeni sektoru a i rb 1100ahx2.
Stejnak v logach, ethery down,up
verze mk 6,42,1
Diky
Stejnak v logach, ethery down,up
verze mk 6,42,1
Diky
0 x
-
sp4wn90
- Příspěvky: 65
- Registrován: 11 years ago
-
the.max
- Příspěvky: 1306
- Registrován: 18 years ago
- Bydliště: Sudetten land
- Kontaktovat uživatele:
Možná ROS 7 v lepším případě, v horším ROS 8. A protože ROS 7 je jak paní Kolombová, taky o ní všichni mluví, ale nikdo jí nikdy neviděl, tak bych na to také moc nespoléhal.
0 x
-
dagus
- Příspěvky: 1288
- Registrován: 15 years ago
Tak nevím, nám to 3kusy taky dělali, ale po nahrátí 6.40.8 nebo 6.42.6 už nic. Opravdu to nikomu nepomohlo?
0 x
- honzam
- Příspěvky: 5527
- Registrován: 19 years ago
dagus píše:Tak nevím, nám to 3kusy taky dělali, ale po nahrátí 6.40.8 nebo 6.42.6 už nic. Opravdu to nikomu nepomohlo?
Nám to ani pomoct nemohlo protože jsem ten problém nikdy nezaznamenal (tím neříkám že neexistuje).
Jinak už se chystá rb4011. Pár fotek už je na netu. Třeba to je ta oprava
0 x
-
ppp76
- Příspěvky: 3017
- Registrován: 20 years ago
- Kontaktovat uživatele:
honzam píše:dagus píše:Tak nevím, nám to 3kusy taky dělali, ale po nahrátí 6.40.8 nebo 6.42.6 už nic. Opravdu to nikomu nepomohlo?
Nám to ani pomoct nemohlo protože jsem ten problém nikdy nezaznamenal (tím neříkám že neexistuje).
Jinak už se chystá rb4011. Pár fotek už je na netu. Třeba to je ta oprava
nejakej odkaz?
0 x
- okoun
- Příspěvky: 6980
- Registrován: 17 years ago
- antispam: Ano
- Bydliště: Mordor
- honzam
- Příspěvky: 5527
- Registrován: 19 years ago
-
soooc
- Příspěvky: 1586
- Registrován: 19 years ago
Tak dneska ozkoušen další scénář, ve kterém je vidět, že banda z Mikrotiku neumí pracovat s bufferama. Pokud používáte sfp a porty ze switche 1 i 2, tak Vám nepomůže ani to, že je vše gigabit. Flopne Vám druhá skupina portů při příchozím peaku na switch 1. Oni to ti tupci neumí vnitřně nabufferovat z 2 Gbit na 1 Gbit. Mě picne 
1 x
- hapi
- Příspěvky: 12989
- Registrován: 19 years ago
What's new in 6.43rc66 (2018-Aug-28 13:36):
switch - added CPU Flow Control settings for devices with a Atheros8227, QCA8337, Atheros8327, Atheros7240 or Atheros8316 switch chip;
nicméně to že to odpojí a připojí zpět porty by prostě dělat nemělo.
nicméně to že to odpojí a připojí zpět porty by prostě dělat nemělo.
0 x
- okoun
- Příspěvky: 6980
- Registrován: 17 years ago
- antispam: Ano
- Bydliště: Mordor
soooc píše:Tak dneska ozkoušen další scénář, ve kterém je vidět, že banda z Mikrotiku neumí pracovat s bufferama. Pokud používáte sfp a porty ze switche 1 i 2, tak Vám nepomůže ani to, že je vše gigabit. Flopne Vám druhá skupina portů při příchozím peaku na switch 1. Oni to ti tupci neumí vnitřně nabufferovat z 2 Gbit na 1 Gbit. Mě picne
jj také jsem to takto schytal docela mě to zbarvilo do ruda protože to byla hlavnější linka a padl routing a tím i vše okolo....
0 x
- Myghael
- Příspěvky: 1309
- Registrován: 14 years ago
Přesto všechno je RB3011 taková lepší RB2011, byť s chybami. Třeba to bude u RB4011 lepší. 
0 x
- hapi
- Příspěvky: 12989
- Registrován: 19 years ago
- Myghael
- Příspěvky: 1309
- Registrován: 14 years ago