Dobrý den,
už jste někdo skutečně viděl tohle : http://www.ipmedia.cz/default.asp?cls=s ... stiid=4400
Všechny e-shopy ho mají v nabídkách, ale obávám se, že fyzicky ho asi nikdo ještě neviděl. A buď neumím hledat, nebo ho nemá na svém webu ani Mikrotik.
S tím SSDčkem to nevypadá úplně marně.
❗️Toto je původní ISPforum.cz ve stavu k únoru 2020 běžící v omezeném režimu pro archivační účely. Aktivní verzi naleznete na adrese https://telekomunikace.cz
RB1100AHx4 64 GB SSD, 4x 1,4 GHz, 13x Gigabit LAN, 2x zdroj
-
Pelirob
- Příspěvky: 162
- Registrován: 13 years ago
-
whef
- Příspěvky: 997
- Registrován: 18 years ago
Jo dodání bude ještě chvíli trvat, je to DUDE edice, taky se zabývám a přemýšlím o nasazení na Dude.
0 x
-
Gradd
- Příspěvky: 12
- Registrován: 9 years ago
-
MilanT
- Příspěvky: 60
- Registrován: 9 years ago
jojo, jede to celkem v pohodě, dohledujeme více než tisíc zařízení, vyčítáme hodně dat ze snmp a děláme deteilní grafy s dlouhým uložením a za ten týden z migrace ze starého ccr1036 to jede celkem ok ale ještě to budeme chvílí testovat...
0 x
-
whef
- Příspěvky: 997
- Registrován: 18 years ago
Máte v tom i 2,5" disk na data ?
Pelirob píše:Dobrý den,
už jste někdo skutečně viděl tohle : http://www.ipmedia.cz/default.asp?cls=s ... stiid=4400
Všechny e-shopy ho mají v nabídkách, ale obávám se, že fyzicky ho asi nikdo ještě neviděl. A buď neumím hledat, nebo ho nemá na svém webu ani Mikrotik.
S tím SSDčkem to nevypadá úplně marně.
0 x
-
Gradd
- Příspěvky: 12
- Registrován: 9 years ago
A co stabilita?
Uvažuju buď o RB1100AHx2 nebo právě RB1100AHx4.... k nám do firmy. Použití jako hlavní router plus IPsec tunely cca 10. Nějak mám obavy z porodních bolestí MK:D ala umírající porty apod. tak jak tomu je vždy u prvních kusů něčeho nového.
Uvažuju buď o RB1100AHx2 nebo právě RB1100AHx4.... k nám do firmy. Použití jako hlavní router plus IPsec tunely cca 10. Nějak mám obavy z porodních bolestí MK:D ala umírající porty apod. tak jak tomu je vždy u prvních kusů něčeho nového.
0 x
-
MilanT
- Příspěvky: 60
- Registrován: 9 years ago
Zatím to na dohledu blblo jen u CPU monitoringu MK routeru, máme tam jen to SSD a místa zatím dost, CPU vytížení je od migrace asi 30%, VPN na tom routeru jsme ještě nezkoušeli...
0 x
-
whef
- Příspěvky: 997
- Registrován: 18 years ago
Ahoj chci se zeptat, vás kdo používáte, nemigrovali jste data za starého dude na pc x86 myslím verze 4.b na tu 6.x mělo by to jít, ale nějak se mi to nedaří. Další dotaz, dá se nějak do tools jednoduše přidat winbox ? Díky za rady.
0 x
-
whef
- Příspěvky: 997
- Registrován: 18 years ago
Zálohu jsem vyřešil, ale nevíte někdo, jestli je nějaká verze, kterou tento tik podporuje a má v sobě winbox, koukám, že kvůli nekompatibilitě se všemi RB ho radši smazali. To jsou koumáci 
0 x
- DRAKK
- Příspěvky: 371
- Registrován: 19 years ago
Někde na netu jsem našel návod. Ten winbox se ta musí dopsat i s relativní cestou kde je umístěný.
0 x
-
whef
- Příspěvky: 997
- Registrován: 18 years ago
Jo to nějak jde, testoval jsem to, ale není to přesně to co bych chtěl
Spouští to winbox instalovaný na pc, ale když je pokaždý jiný umístění, tak to má problém.
DRAKK píše:Někde na netu jsem našel návod. Ten winbox se ta musí dopsat i s relativní cestou kde je umístěný.
0 x
- DRAKK
- Příspěvky: 371
- Registrován: 19 years ago
To ano, proto je to potřeba mít vždy ve stejné složce.
0 x
-
Cheprer
- Příspěvky: 930
- Registrován: 15 years ago
- antispam: Ano
- Bydliště: Olomouc a okoli
Jako když opomenutí to že dude nepotřebuji tak to vypadá jako luxusní router s redudantnim napájením, s možností přímého vstupu DC.
Podle výkonnostních tabulek by těch 500M shaping, routing tak o tisíci mangle, FW, qtree mohl zvládnout
?
Podle výkonnostních tabulek by těch 500M shaping, routing tak o tisíci mangle, FW, qtree mohl zvládnout
?
0 x
-
whef
- Příspěvky: 997
- Registrován: 18 years ago
Jako Router asi dobrý, ale když to má být dude Edice, tak by na tom dude, taky mohl běžet nějak rozumně, na to je tam jinak zbytečný ten SSD, ale bude i verze bez něj.
Cheprer píše:Jako když opomenutí to že dude nepotřebuji tak to vypadá jako luxusní router s redudantnim napájením, s možností přímého vstupu DC.
Podle výkonnostních tabulek by těch 500M shaping, routing tak o tisíci mangle, FW, qtree mohl zvládnout
?
0 x
-
mato1
- Příspěvky: 947
- Registrován: 20 years ago
Cheprer píše:Jako když opomenutí to že dude nepotřebuji tak to vypadá jako luxusní router s redudantnim napájením, s možností přímého vstupu DC.
Podle výkonnostních tabulek by těch 500M shaping, routing tak o tisíci mangle, FW, qtree mohl zvládnout
?
a ma to niekto uz odskusane na klasicke shapovanie s tym, ze sa dude neriesi na tom?
0 x