Od 6.36 (a i v 6.36.2) nefunguje korektně php API při parsování address listu:
Connected...
[31] /ip/firewall/address-list/print
[19] ?address=100.66.133.225
[3/3] bytes read.
[3, 137]!re
[9/9] bytes read.
[9, 127]=.id=*200
[15/15] bytes read.
[15, 111]=list=zakaznici
[19/19] bytes read.
[19, 91]=address=100.66.133.225
[14/14] bytes read.
[14, 76]=dynamic=false <<<<< TADY
[14/14] bytes read.
[14, 61]=dynamic=false <<<<< TADY
[15/15] bytes read.
[15, 45]=disabled=false
[36/36] bytes read.
[36, 8]=comment=client_11287_2_ip_0
[5/5] bytes read.
[5, 1]!done
Disconnected...
[/code]
Prostě se tam začal objevovat 2x parametr dnynamic.
Použsíváme verzi 1.6
Nesetkali jste se s tím někdo?
❗️Toto je původní ISPforum.cz ve stavu k únoru 2020 běžící v omezeném režimu pro archivační účely. Aktivní verzi naleznete na adrese https://telekomunikace.cz
Verze 6.36
-
the.max
- Příspěvky: 1306
- Registrován: 18 years ago
- Bydliště: Sudetten land
- Kontaktovat uživatele:
Re: Verze 6.36
0 x
-
ludvik
- Příspěvky: 4448
- Registrován: 15 years ago
To reportuj ... ne?
Nevím jakou mám verzi API (asi tak starou, že to ještě nečíslovali ...), je to tam fakt dvakrát. Ale tak nějak to ničemu nevadí. Podle mě je to problém ROSu, ne implementace klienta v PHP.
Mimochodem stejné je to i v 6.34.6
Nevím jakou mám verzi API (asi tak starou, že to ještě nečíslovali ...), je to tam fakt dvakrát. Ale tak nějak to ničemu nevadí. Podle mě je to problém ROSu, ne implementace klienta v PHP.
Mimochodem stejné je to i v 6.34.6
0 x
-
the.max
- Příspěvky: 1306
- Registrován: 18 years ago
- Bydliště: Sudetten land
- Kontaktovat uživatele:
no mě to vadí, protože na tom API mám postavenej systém a když potřebuju přidat položku do address listu (přidat pacienta), tak mě to vyfakuje, protože to nedokáže zapsat, kvůli tomu jednomu chybějícímu duplicitnímu parametru dynamic=false. Pokud to tam chci teda poslat 2x tak to taky neprojde.
Musím teda pacienty do address lsitu zapisovat ručně.
Reportovat bych to si mohl, ale nevím komu, jestli na mikrotik, nebo vývojářům API. Druhá věc je, moje dobrá angličtina ;-(
Musím teda pacienty do address lsitu zapisovat ručně.
Reportovat bych to si mohl, ale nevím komu, jestli na mikrotik, nebo vývojářům API. Druhá věc je, moje dobrá angličtina ;-(
0 x
-
ludvik
- Příspěvky: 4448
- Registrován: 15 years ago
API je jen rozhraní. Ten kód se prostě ptá mikrotiku a ten odpovídá ... a kód to "přechroustává". Když to dostane dvakrát, tak to prostě dostane dvakrát.
Já s tím tedy problém nemám. Address-listy tím také zapisuji. Jenom tam nedávám dynamic, protože to je za a) blbost a za b) je to od této verze (možná předchozí) jen read-only.
V tomto případě bude povinný parametr jen jméno listu a hodnota (tedy IP).
Já s tím tedy problém nemám. Address-listy tím také zapisuji. Jenom tam nedávám dynamic, protože to je za a) blbost a za b) je to od této verze (možná předchozí) jen read-only.
V tomto případě bude povinný parametr jen jméno listu a hodnota (tedy IP).
0 x
-
basty
- Příspěvky: 2475
- Registrován: 20 years ago
- Kontaktovat uživatele:
Čaute zkouším upgradovat klienty a ta změna balíčků mně pár klientů odpojila.
Zkouším si teď nasimulovat případ ale nedaří se mi. Už nevím co přesně měli ti klienti za verze a balíky.
V jakém případě se stane že jsou zakázané ty balíčky?
Já mam právě pocit že se to bloklo až po upgrade biosu u jednoho klienta.
Mám verze od 5.2, 6.19 6.30. atd. Balíčky buď jenom wireless, fp, cm2
Zkouším si teď nasimulovat případ ale nedaří se mi. Už nevím co přesně měli ti klienti za verze a balíky.
V jakém případě se stane že jsou zakázané ty balíčky?
Já mam právě pocit že se to bloklo až po upgrade biosu u jednoho klienta.
Mám verze od 5.2, 6.19 6.30. atd. Balíčky buď jenom wireless, fp, cm2
0 x
- honzam
- Příspěvky: 5527
- Registrován: 19 years ago
U starších verzí ten upgrade někdy nedopadl. Dnes máme 6.38.3 tak upgraduj na ni. Případně na buxfix 6.37.4 a máš to bez problémů
0 x
-
basty
- Příspěvky: 2475
- Registrován: 20 years ago
- Kontaktovat uživatele:
takze 6.36.4 spis ne, ktera dela ty problemy, ale radeji na 6.37.4, u ktere by se to stat nemelo?
no prave zatim vynechavam tu 37 jak tam je dojeblej ten radar... ale to pocitam jak se psalo, tyka jen kdyz to bude na ap bridge
no prave zatim vynechavam tu 37 jak tam je dojeblej ten radar... ale to pocitam jak se psalo, tyka jen kdyz to bude na ap bridge
0 x