Zdravím,
chci se zeptat, zda je možné z nějakého RB přetáhnout licenci do jiného, Jedná se o licenci L4.
Díky
❗️Toto je původní ISPforum.cz ve stavu k únoru 2020 běžící v omezeném režimu pro archivační účely. Aktivní verzi naleznete na adrese https://telekomunikace.cz
MikroTik licence
-
the.max
- Příspěvky: 1306
- Registrován: 18 years ago
- Bydliště: Sudetten land
- Kontaktovat uživatele:
Pokud dokážeš přehodit flashku tak ano, ale otázka je, jestli to má smysl, jen vybavení na to stojí násobné více než jinej board s L4.
0 x
-
MatyasCzech
- Příspěvky: 9
- Registrován: 10 years ago
-
ludvik
- Příspěvky: 4448
- Registrován: 15 years ago
- hapi
- Příspěvky: 12989
- Registrován: 19 years ago
proč potřebuješ přetahnout licenci z jedhono rb do druhýho? nestačí ti úroveň licence?
0 x
-
MatyasCzech
- Příspěvky: 9
- Registrován: 10 years ago
Budu si pořizovat jinej RB za parádní cenu - ale bez licence, kterou si musím dokoupit nebo, jak jsem si naivně myslel "přehodit" ji z jiného RB, který vlastním.
Ale ty licence jsou bohužel OEM..
Ale ty licence jsou bohužel OEM..
0 x
-
mpcz
- Příspěvky: 2779
- Registrován: 20 years ago
MatyasCzech píše:Budu si pořizovat jinej RB za parádní cenu - ale bez licence, kterou si musím dokoupit nebo, jak jsem si naivně myslel "přehodit" ji z jiného RB, který vlastním.
Ale ty licence jsou bohužel OEM..
Zdravím,
a který RB je bez licence?
mpcz, 02.04.2016
0 x
-
MatyasCzech
- Příspěvky: 9
- Registrován: 10 years ago
mpcz píše:MatyasCzech píše:Budu si pořizovat jinej RB za parádní cenu - ale bez licence, kterou si musím dokoupit nebo, jak jsem si naivně myslel "přehodit" ji z jiného RB, který vlastním.
Ale ty licence jsou bohužel OEM..
Zdravím,
a který RB je bez licence?
mpcz, 02.04.2016
RB2011
0 x
-
Exter01
- Příspěvky: 55
- Registrován: 11 years ago
- Bydliště: SK
MatyasCzech píše:mpcz píše:MatyasCzech píše:Budu si pořizovat jinej RB za parádní cenu - ale bez licence, kterou si musím dokoupit nebo, jak jsem si naivně myslel "přehodit" ji z jiného RB, který vlastním.
Ale ty licence jsou bohužel OEM..
Zdravím,
a který RB je bez licence?
mpcz, 02.04.2016
RB2011
2011 bez licencie?
0 x
-
the.max
- Příspěvky: 1306
- Registrován: 18 years ago
- Bydliště: Sudetten land
- Kontaktovat uživatele:
Pokud koupíš 2011 bez licence a je to origo mikrotik, tak netinstallem by se do něj licence měla dát natlačit/opravit.
0 x
-
mpcz
- Příspěvky: 2779
- Registrován: 20 years ago
Zdravím,
pokud koupíš RB bez licence, tak tam samozřejmě žádnou platnou licenci nenatlačíš, ani neopravíš. Ale po instalaci ti Dočasná instalace zdarma vypíše kód, který pošleš Sergejovi spolu s číslem RB a on ti pošle nebo taky nepošle správný klíč. Zatím se mi to vždy podařilo, ale to se jednalo o případy, kdy to byl RB jasně legální s prokazatelným původem. O jaký typ jde nyní nevím.
Na přehazování chipu zapomeň, jednak je to děsná rýpačka a navíc ROS při startu kontroluje mnoho věcí na změnu a s velkou pravděpodobností by na ten úskok přišel.
mpcz, 05.04.2016
pokud koupíš RB bez licence, tak tam samozřejmě žádnou platnou licenci nenatlačíš, ani neopravíš. Ale po instalaci ti Dočasná instalace zdarma vypíše kód, který pošleš Sergejovi spolu s číslem RB a on ti pošle nebo taky nepošle správný klíč. Zatím se mi to vždy podařilo, ale to se jednalo o případy, kdy to byl RB jasně legální s prokazatelným původem. O jaký typ jde nyní nevím.
Na přehazování chipu zapomeň, jednak je to děsná rýpačka a navíc ROS při startu kontroluje mnoho věcí na změnu a s velkou pravděpodobností by na ten úskok přišel.
mpcz, 05.04.2016
0 x