Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Vyčítání toku dat z orcave 1s10 do dude

RADIUS, CAPsMAN, The Dude, AirControl, UniFi, Zabbix atd.
martynek
Příspěvky: 105
Registrován: 12 years ago

Vyčítání toku dat z orcave 1s10 do dude

Příspěvekod martynek » 12 years ago

Prosím o radu, mám 1s10 spoj a v dude mě nejede zobrazení toku dat přes snmp.
Mám to v jednotkách povolené je tam v podstatě jen ano nebo ne, a v dude je pak k výběru port 1-9, wan, lan, lo
ale at dám co dám tak na žádném se mi tok nezobrazí a čára ani při toku dat nečervená..
Můžete mi prosím někdo poradit jako to nastavit ?

díky
0 x

Daxxim
Příspěvky: 416
Registrován: 12 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Daxxim » 11 years ago

Osobne bych vzal masinu s linuxem, konektnul se na tu orcavu a zadal prikaz snmpwalk. Vic informaci najdes v manualu. A treba snmpgetnext, atd. Samozrejmosti je povolene snmp na te orcave, nastavena community a prava, ze jo...
0 x

DarkLogic
Příspěvky: 1315
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod DarkLogic » 11 years ago

Tak snad ti s vyčítáním dat z SNMP pomůže tento manuál od Orcave:

http://www.orcave.com/?ssid=GJmD1B8ZbAa ... Gn4Fpw102b
0 x

net.work
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod net.work » 10 years ago

Otevřu tohle staré téma - Máme teď několik nových 1S10 spojů a samozřejmě se snažím dostat přes SNMP nějaké info do dude. Síly signálů mám, i grafy, našel jsem i manuál k MIB souboru.
Co se mi ale nedaří dohledat je aktuální datový tok skrz spoj - není to ani v mng spoje - dá se to vůbec vyčíst? Je tam plno counteru, ktere počítají bytes a packety (které jsou úplně k ničemu), ale aktuální vytížení spojů nikde nevidím...
Jsem jen slepý, nebo to tam opravdu není implementováno?

Díky moc
0 x
Jan Ptáček

DarkLogic
Příspěvky: 1315
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod DarkLogic » 10 years ago

LAN In: .1.3.6.1.4.1.17229.3.4.1510.2.3.18.0
LAN Out: .1.3.6.1.4.1.17229.3.4.1510.2.3.33.0
0 x

net.work
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod net.work » 10 years ago

dekuji za odpoved, ale bohuzel mi to nefunguje (nebo to neumim)... zdroj dat je opet nejaky counter, ktery kdyz dam jako absolutni mereni, tak to ukazuje nerealne hodnoty (v meritku 0.001), pokud dam delta rozdil hodnot, tak to pro zmenu neukazuje nic.. Je v tom nejaky figl?
0 x
Jan Ptáček

DarkLogic
Příspěvky: 1315
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod DarkLogic » 10 years ago

Je to počítadlo celkově přenesených bajtů. Pokud chceš zobrazovat propustnost, musíš dělat deltu. Pokud se ti delta špatně vypočítává, tak asi něco neděláš dobře. Víc konkrétně ti ale neporadím, Dude nepoužívám.
0 x

net.work
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod net.work » 10 years ago

OK, diky moc za info - zkusim si s tim pohrat vecer
0 x
Jan Ptáček

net.work
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod net.work » 10 years ago

takze konecne se to nejak podarilo :)
Musel se vymazat citac v jednotce ze ktere se vycita, pak samozrejme rezim delta a meritko nasobit 8.
Diky moc DarkLogic za pomoc!
0 x
Jan Ptáček

placek.milan
Příspěvky: 286
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod placek.milan » 10 years ago

trošku to tady oživím, snažím se zprovoznit vyčítání rychlostí ze summitů ale vůbec se mi to nedaří. Nevím jak vytvořit novou sondu, potřeboval bych to od někoho vysvětlit od začátku :) Ideální by bylo kdyby to uměl vyčítat na čáře kterou jsou propojené dvě zařízení jako to umí přes mikrotik.
0 x