Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Ukladani zmen

RADIUS, CAPsMAN, The Dude, AirControl, UniFi, Zabbix atd.
Uživatelský avatar
aliney
Příspěvky: 1312
Registrován: 13 years ago

Ukladani zmen

Příspěvekod aliney » 12 years ago

Hello
Bezi mi nejaky ten mesic uz DUDE na RB450G, monitoruju cca 200 zarizeni na ping a telnet + nektere na snmp a routeros.
Bezi to v pohode, nicmene jsem nedavno prisel o 2 denni zmeny v mapach. RB se kouslo a po restartu se nacetlo jakesi stare nastaveni a prace v cudu.
Testnul jsem to znovu, udelal zmeny, nechal ho jeden den tak a pak natvrdo vypnul ze zdroje. Rollback k poslednimu restartu. Kdyz ho dam regulerne pres winbox rebootnout, tak si vse ulozi jak ma. Mel jsem doted za to a myslim ze to tak i fungovalo, ze mu staci par minut nez si zapise zmeny. Jedinna change bylo prehrani firmware na 5.14, ale v chybkach nebo change logu jsem zminku o vlivu na DUDE nenasel. Davat starsi verzi RB kvuli toho mi neprijde jako reseni ale workaround.
Existuje nejaky jiny zpusob jak ho donutit si zmeny ulozit? Neni to pro mne zrovna zadouci pokazde zmene ho restartovat, ale kdyz nebude zbyti...
Snad jsem nekde i videl neco jako nastaveni kdy si ma zmeny ukladat, jestil hned, nebo s nejakym delayem, ale nevim kde to bylo, dost mozna jsem to videl u jine aplikace.
0 x

Uživatelský avatar
DRAKK
Příspěvky: 371
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod DRAKK » 12 years ago

Exportovat si to do souboru jako zalohu.
0 x

Uživatelský avatar
aliney
Příspěvky: 1312
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod aliney » 12 years ago

Po kdejake zmene vytvaret zalozni xml... no... je to lepsi nez nic, ale sikovne to zrovna taky neni. :roll:
0 x

Peyrak
Příspěvky: 1588
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Peyrak » 12 years ago

po některých změnách se dude musí legitimně vypnout, jinak si změny nezapamatuje, např. přihlašování k serveru
0 x