Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Cf Control

RADIUS, CAPsMAN, The Dude, AirControl, UniFi, Zabbix atd.
KoZLiCeK
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Bydliště: CZ

Re: Cf Control

Příspěvekod KoZLiCeK » 11 years ago

zzam píše:Osobně mám CF control 3 měsíce a zatím spokojenost, pokud mám nějaký problém nebo potřebuji upravit systém k obrazu svému, tak napíšu nebo zavolám na jejich servis a obratem provedou. K tomuto systému jsem se hlavně rozhodl kvůli ceně. Licence pro 500 uživatelů za 1000kč měsíčně ( kde v ceně je zahrnuta servisní podpora a pravidelné aktualizace systému.) prostě bomba. Navíc pravidelně rozšiřují systém o nové funkce, je vidět, že se o to starají..

To sice jo za 1000,- ale je to pouze "pronájem". V dlouhodobým horizontu (2 - 3 a více let) se to začne finančně nevyplácet.To bych si ho radši rovnou koupil.Toť můj názor.
0 x

David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod David2006 » 11 years ago

Bohus píše:Co by jsi chtel porovnavat??? Porovnani je hned videt po prihlaseni do demoverzi obou systemu.
Ceny jsou dle me OK. Na zacatku nemas moc penez, tak platis malo. Pri 500+ uzivatelich priplatit 1500 Kc si myslim, ze je pro kazdeho ISP v pohode.


Tak ceny šly co si pamatuji během pár dní raketově u cf-controlu dolů a už kopírují cenové navyšování mezi licencemi "jak se sluší a patří" :lol: .
0 x

cf-control.cz
Příspěvky: 8
Registrován: 11 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod cf-control.cz » 11 years ago

Dobrý den,
velice si vážíme zájmu o náš systém.

Od této chvíle jsme dostupni zde na fóru, abychom případným zájemcům odpověděli na jejich dotazy.

Zároveň bychom chtěli všechny zájemce touto cestou informovat, že vyšla nová verze našeho systému: 1.14.

Na našich WWW stránkách najdete podrobný seznam novinek a změn. Základní funkčnost systému můžete vyzkoušet v demoverzi.

Lukáš Sieber, Cf Control
0 x

jirkabehy
Příspěvky: 6
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod jirkabehy » 10 years ago

Co dodat....
Asi rok hledám vhodný program pro managment celé sítě a dnes jsem narazil na CF-CONTROL...
Nabídky od jakékoli jiné společnosti byla jednorázově 20.000,- a více , + měsíčně 2500,- a více.
Jediný tenhle program vyšel jednorázově na částku 3.500 Kč - za PC, který mám hozený na konektivitě a šlape jako hodinky!!
Nastavil jsem základní nastavení, přidal všechny zákazníky, zapl fakturaci a o nic víc se již nestarám.
Pravidla, jako vypnutí neplatičů , queues jsou samozřejmostí.... možnost zapnutí monitoringu, zasílání sms apod... standardem :)
Máte jakýkoliv problém s nastavením softwaru? .... myslel jsem že problém, ale naopak ... technická podpora od cf-control snad 24 hodin denně!
Nyní je 22:41 a já dořešil poslední problémy přes vzdalenou plochu a vše jede jak má :)
Máte službu sledovanitv.cz - její implementace je přímo v tomto serveru ... můžete vyzkoušet http://iptv.robenet.cz
Pokud máte jakýkoliv dotaz, jak jsme spokojeni .. napište/volejte, rád zodpovím :)
S pozdravem Běhal Jiří , ROBE NET

5.JPG
5.JPG (26.18 KiB) Zobrazeno 3998 x


2.JPG
2.JPG (252.82 KiB) Zobrazeno 3998 x


6.JPG
6.JPG (70.97 KiB) Zobrazeno 3998 x
Naposledy upravil(a) jirkabehy dne 23 Feb 2014 12:06, celkem upraveno 1 x.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 10 years ago

Obrázek

tak schválně jestli přijdeš na to co tam je blbě :-)
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Ajfel
Příspěvky: 962
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Ajfel » 10 years ago

hapi píše:Obrázek

tak schválně jestli přijdeš na to co tam je blbě :-)

Parent ma nizsi Limit-AT nez soucet podrazenych queue, to je jasne.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 10 years ago

správně
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

jirkabehy
Příspěvky: 6
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod jirkabehy » 10 years ago

Tak to bejvá, když sem nastavil v CF špatně tarif ... opraveno a vše již ok :)

Takže nový screen :)

Výstřižek.JPG
Výstřižek.JPG (239.25 KiB) Zobrazeno 3998 x
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 10 years ago

to máš jenom 22 lidí?
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Centr
Příspěvky: 61
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Centr » 10 years ago

hapi píše:to máš jenom 22 lidí?


Lepší otázka tě nenapadla? :D

Dle mě asi řeší shaping decentralizovaně. Je to tak?
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 10 years ago

podle mě logická otázka, protože jestli dá pro 22 lidí 40Mbit tak buď má garant vyhrazenej pro 22 lidí a nebo nemá a je celkem v háji. Pokud bych měl takových bodu 10 tak bych potřeboval 400Mbit aby shaping fungoval. Jakmile se začne nedostávat dat do shaperu tak funguje podle toho co přiteče a vyhrává ten co používá agresivnější službu a tedy celej shaping sem si odpískal.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Centr
Příspěvky: 61
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Centr » 10 years ago

hapi píše:podle mě logická otázka, protože jestli dá pro 22 lidí 40Mbit tak buď má garant vyhrazenej pro 22 lidí a nebo nemá a je celkem v háji. Pokud bych měl takových bodu 10 tak bych potřeboval 400Mbit aby shaping fungoval. Jakmile se začne nedostávat dat do shaperu tak funguje podle toho co přiteče a vyhrává ten co používá agresivnější službu a tedy celej shaping sem si odpískal.


Vzhled k tomu, že poskytuje klientům celkem rychlé připojení, tak má asi i dostatek konektivity.

Mít dostatek konektivity a dostatečně dimenzované trasy je pro mě základ slušného poskytovatele.

Ale myslím, že se dostáváme úplně jinam, než k čemu je toto téma založeno.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 10 years ago

ale to bylo k tématu. Jestli má 22 lidí tak nemůže říkat že je system ok protože člověk s 22 lidmi nepotřebuje nic.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 10 years ago

tak se také koukám na tenté systém, ale nemohu najít kde zadám v tarifu burst, což je celkem podstatné. dále nevídím jeslti se dá někde nastavit aby se mi na AP ověřoval uživatel pomocí pppoe/radius. nenašel jsem také nastavení shapingnu.
umí program postavit shaping pro více GW do internetu?
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

patrik_
Příspěvky: 252
Registrován: 13 years ago
Bydliště: erotikon7, lunární modul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod patrik_ » 10 years ago

Nastavení burstu jsem našel v nastavení tarifu.
Ale taky by mě zajímalo jak je tam řešen shaping a do kolika úrovní. V dokumentaci jsem se to nedozvěděl. Zatím jsem pochopil že "vysílač" je v rámci sw jakýsi uzlový bod, který může obsahovat různý počet definovatelných AP.
Ale jak potom vypadá strom shapingu, jak se uživatelé řadí do skupin agregace a podle síťových cest/propustností jsem se nedozvěděl.
0 x
Nejsem úplný idiot. Některé moje kousky dodnes hledají...