Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Cf Control

RADIUS, CAPsMAN, The Dude, AirControl, UniFi, Zabbix atd.
neverhappy
Příspěvky: 565
Registrován: 18 years ago

Re: Cf Control

Příspěvekod neverhappy » 9 years ago

Pro Kokosak21:

Zatim jsem zadne technicke potize nemel. Snad jen vypadek sms modulu asi nekolikrat pred mnoha mesici mesici (asi rok ?). Ted to bezi v pohode . Jinak s nimi vse resim pres ICQ a odpoved i oprava je bud okamzita, nebo v radu hodin. Pokud je chyba u me, vyresi to pres teamviewer a ja jen koukam a ucim se.
Chtel jsem po nich nejake vychytavky a obcas to nestihli do dalsi verze, ale az treba do dalsi. Chapu, ze maji nejake priority, tak si nestezuji. V Sumperku by me asi poslali do ...... Ted jsem po nich chtel monitoring pojitka Repeatit trinity, coz asi moc lidi neprovozuje, ale slibili mi, ze se na to podivaji.Mam taky slibeno vytvareni faktur v cf-control , kdyz jedu na nejakou opravu, nebo zasah. Abych nemusel otravovat ucetni, ze jsem dal nekomu napr switch. Navic, kdyz by ho nezaplatil, tak by se mu vyplo pripojeni. To mi tam jeste schazi. Cf-control uzivam ke sve spokojenosti uz 20 mesicu.
Mnoho zdaru
0 x

pronet.free
Příspěvky: 1
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod pronet.free » 9 years ago

Systém CF Control využíváme u nás v síti necelý rok. Hodně jsem přemýšlel, co do sítě nasadím a nakonec vyhrál CF Control. Po necelém roce užívání musím říci, že jsem se systémem velice spokojen. Drobné chyby se občas objeví, ale díky okamžité reakci ze strany dodavatele je problém ihned vyřešen. Podpora tedy na jedna. Pokud něčemu nerozumíme, teamweaver to jistí. Z našeho pohledu cena/funkce a především rychlá a funkční podpora můžeme systém jen doporučit. Pro malé ISP jasná volba. :wink:
0 x

rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod rado3105 » 9 years ago

tiez nad tym uvazujeme a zauimalo by ma:
1. je mozne to spustit uz na existujucom serveri virtualne alebo vzdy to dovavaju aj s hardwarom?
2. kde v sieti to musi byt - musi to byt pripojene do hlavnej brany?
3. funguje na tom paraovanie s dvoma bankami?
4. funguje parovanie s Tatra banka sk?
0 x

puhy
Příspěvky: 111
Registrován: 12 years ago
Bydliště: Choceň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod puhy » 9 years ago

Myslím, že to umí dodat i na virtuál. Můžeš to mít kdekoliv v sítí. Však jim napiš, jsou ochotní.
0 x
Jan Půhoný

http://www.puhy.net- připojení k internetu a VOIP telefonování v Chocni a okolí
https://www.puhy.cz - spolehlivý obchod s elektronikou
http://www.gsm-spinac.cz - ovládejte spotřebiče mobilem

zzam
Příspěvky: 115
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod zzam » 9 years ago

Zdravim, my používáme Cf-Control cca 2 roky a spokojenost. Zvýrazněné jsou odpovědi na tvoje otázky. Každopádně pro přesnější info bude lepší, když si tam přímo zavoláš.


1. je mozne to spustit uz na existujucom serveri virtualne alebo vzdy to dovavaju aj s hardwarom?
ANO - je možné virtualizovat
2. kde v sieti to musi byt - musi to byt pripojene do hlavnej brany?
Kdekoliv v síti
3. funguje na tom paraovanie s dvoma bankami?
ano funguje - používáme. Před importem si můžeš vybrat, z jaké banky budeš importovat a v jakém formátu
4. funguje parovanie s Tatra banka sk?
V současné době CF control podporuje cca 9 českých a 3 slovenské banky pro párování plateb ( mbank, Tatrabanka, Vseobecna uverova banka) a to import ve formatech txt, csv, gpc
0 x

rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod rado3105 » 9 years ago

zzam píše:Zdravim, my používáme Cf-Control cca 2 roky a spokojenost. Zvýrazněné jsou odpovědi na tvoje otázky. Každopádně pro přesnější info bude lepší, když si tam přímo zavoláš.


1. je mozne to spustit uz na existujucom serveri virtualne alebo vzdy to dovavaju aj s hardwarom?
ANO - je možné virtualizovat
2. kde v sieti to musi byt - musi to byt pripojene do hlavnej brany?
Kdekoliv v síti
3. funguje na tom paraovanie s dvoma bankami?
ano funguje - používáme. Před importem si můžeš vybrat, z jaké banky budeš importovat a v jakém formátu
4. funguje parovanie s Tatra banka sk?
V současné době CF control podporuje cca 9 českých a 3 slovenské banky pro párování plateb ( mbank, Tatrabanka, Vseobecna uverova banka) a to import ve formatech txt, csv, gpc


co som sa dozvedel ze to nepodporuje parovanie cez b-maily...co je velka skoda ale vraj planuju doplnit....je potrebne importovat vypisy ktore chodia raz za mesiac...
0 x

Centr
Příspěvky: 61
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Centr » 9 years ago

Normální banka ty standardně generuje výpis 1x denně, takže je možné importovat výpisy každý den a né jednou za měsíc!

Co jsem zjišťoval, tak automatické načítání importů z banky bude dostupné v příští verzi.
0 x

rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod rado3105 » 9 years ago

Centr píše:Normální banka ty standardně generuje výpis 1x denně, takže je možné importovat výpisy každý den a né jednou za měsíc!

Co jsem zjišťoval, tak automatické načítání importů z banky bude dostupné v příští verzi.

mas chut to tam vkladat kazdy den?
ved toto je najdolezitejsia funkcia tohto systemu...
0 x

Centr
Příspěvky: 61
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Centr » 9 years ago

Ano mám chuť a vůbec mi to nevadí.

Asi má každý zcela jiný pohled na to, co je důležité. :lol:
0 x

rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod rado3105 » 9 years ago

Centr píše:Ano mám chuť a vůbec mi to nevadí.

Asi má každý zcela jiný pohled na to, co je důležité. :lol:


tak povedz mi dve dolezite veci pre teba...okrem parovania platieb...
0 x

Uživatelský avatar
svestka
Příspěvky: 1423
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod svestka » 9 years ago

v tomhle mám rád Fio. Import přes API 1x za hodinu, lambáda.
0 x
UPDATE klienti SET internet_povolen = false WHERE po_splatnosti > 500
Lepší než výhra ve Sportce :)

rado3105
Příspěvky: 2288
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod rado3105 » 9 years ago

svestka píše:v tomhle mám rád Fio. Import přes API 1x za hodinu, lambáda.

fio funguje automaticky?
0 x

Uživatelský avatar
svestka
Příspěvky: 1423
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod svestka » 9 years ago

rado3105 píše:
svestka píše:v tomhle mám rád Fio. Import přes API 1x za hodinu, lambáda.

fio funguje automaticky?


jasně, mají slušné API, náš server si to stahuje v pravidelných intervalech sám, pak si to páruje k dokladům atd. můžeš stahovat data z banky třeba každou minutu, ale to už by byla pakárna, hoďka je imho optimální
0 x
UPDATE klienti SET internet_povolen = false WHERE po_splatnosti > 500
Lepší než výhra ve Sportce :)

Centr
Příspěvky: 61
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Centr » 9 years ago

rado3105 píše:
svestka píše:v tomhle mám rád Fio. Import přes API 1x za hodinu, lambáda.

fio funguje automaticky?


Ano, FIO funguje automaticky pomocí API. Už to testuju. :) Vydali novou verzi, kde je již automatický import i z ostatních bank.
0 x

placek.milan
Příspěvky: 286
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod placek.milan » 9 years ago

Možná jsem špatně hledal, ale nenašel jsem HW nároky. Na čem vám to běží? Nemohl by někdo z vás nahodit demo přístup na MK abych se podíval jak vypadá firewall a queues co z toho leze?
0 x