Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Cf Control

RADIUS, CAPsMAN, The Dude, AirControl, UniFi, Zabbix atd.
bakelit
Příspěvky: 15
Registrován: 12 years ago

Cf Control

Příspěvekod bakelit » 12 years ago

Dobry den, resim zmenu soucasneho systemu pro spravu nasi site, ktery mi nevyhovuje. Pri hledani po Internetu jsem nasel tyto stranky: http://www.cf-control.cz. Nepouziva nekdo tento system?
0 x

Bohus
Příspěvky: 166
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Bohus » 12 years ago

Ja cf-control pouzivam uz cca rok. Co se tyce cena/vykon tak kazdy si jiste udela nazor sam pri nahlednuti do ceniku ispadminu atd.... Pracuje to s mikrotikem pres ftp kam to nahraje vygenerovany skript a ten se nasledne spusti takze neresim nekompatibilu s APi. Je to stabilni a zatim jsem neresil zadny problem nebo zavaznou chybu v systemu. Vse pracuje jak ma a umi s tim delat i nase sekretarka. Za sebe doporucuju. Zatim nejlepsi system co jsme na siti meli a to uz mame treti.
0 x

iTomB
Příspěvky: 875
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod iTomB » 12 years ago

No jedno me pekne odradilo. Demo pristup maji jen zakaznici. Ale jakmile jsem zakaznik, mam pristup jiz do sveho systemu. Docela padle na hlavu. Clovek se chce podivat jak to funguje a vypada, ale nejdriv by si to musel koupit, aby se podival aj na demo :D
0 x

Ajfel
Příspěvky: 962
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Ajfel » 12 years ago

iTomB píše:No jedno me pekne odradilo. Demo pristup maji jen zakaznici. Ale jakmile jsem zakaznik, mam pristup jiz do sveho systemu. Docela padle na hlavu. Clovek se chce podivat jak to funguje a vypada, ale nejdriv by si to musel koupit, aby se podival aj na demo :D

Taky me to zarazilo :)
0 x

Uživatelský avatar
svestka
Příspěvky: 1423
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod svestka » 12 years ago

no aspon je tam dokumentace se screenshoty, takze jakousi predstavu si clovek udela.
pekne.
0 x

bakelit
Příspěvky: 15
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod bakelit » 12 years ago

iTomB píše:No jedno me pekne odradilo. Demo pristup maji jen zakaznici. Ale jakmile jsem zakaznik, mam pristup jiz do sveho systemu. Docela padle na hlavu. Clovek se chce podivat jak to funguje a vypada, ale nejdriv by si to musel koupit, aby se podival aj na demo :D

Když jsem se díval na demoverzi systému já, tak normálně fungovala. A funguje mě i teď. V demoverzi fungujou všechny funkce.
0 x

Peyrak
Příspěvky: 1588
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Peyrak » 12 years ago

ráno mě to vykoplo s tou hláškou o zákazníkovi, teď mi to jde otevřít
0 x

Centr
Příspěvky: 61
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Centr » 11 years ago

Koukám, že dnes vydali novou verzi i s novým importem pro nové vypisy plateb z KB. Cf Control se mi celkem líbí, ale rád bych znal nějaké reference? Používá ho někdo?
0 x

net.work
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod net.work » 11 years ago

Tak musim rict, ze tohle je prvni system, ktery se mi fakt libi.. jednoduche, prehledne, bez jakehokoliv studovani manualu sem vedel 95% vsech funkcni jak fungujou... a cena dobra.. zkusim je kontaktovat ;)
0 x

honza26
Příspěvky: 84
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod honza26 » 11 years ago

Používám to cca od května a jsem s tím spokojen. Vše je v jednom. Doufám, že se bude systém dále vyvíjet - zatím to vypadá, že jo :-). Dobré je zasílání SMS o problémech na síti a jednoduché a intuitivní rozhraní. Čekám ještě na funkci napojení na účetní systém a nějaké drobné úpravy. Ale každopádně je to dobře použitelné. Určitě to má dobrý vliv na neplatiče (automatická deaktivace připojení (jen port 80), upozorňování přes SMS/email že nemají zaplaceno). Import z banky funguje také dobře. Co mi trochu vadilo, že to dodávají jako vlastní zapečetěný HW - zbytečně to žere když mi vedle toho běží stejně další server, ale zase je pravda, že řešit pro každou instalaci něco extra se asi moc nedá. Každopádně nejlepší systém který jsem za ty peníze viděl.
0 x

neverhappy
Příspěvky: 565
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod neverhappy » 11 years ago

Jak jste spokojeni se systemem CF-control.? Ja se v tom ucim delat a zatim jsem naprogramoval ctvrtinu databaze. Mam z toho systemu dobry pocit, a to migruji s ispadminu. Nejlepsi na systemu je ale podpora. Okamzita reakce na me dotazy a zda se , ze podmety na vylepseni berou vazne. Na mail reaguji velmi rychle. Na ICQ temer okamzite a kdyz opravdu nevim, tak mi technik pomuze pres teamwiever. Navic ta cena je velmi sympaticka.
Mel jste stim nekdo nejake problemy, na ktere bych se mel pripravit? Nemam aktivovanou sms branu. Jaky mate tarif a jakeho operatora ? Jak resite netflow? Mohli by tam taky udelat nejaky modul za priplatek.
0 x

honza26
Příspěvky: 84
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod honza26 » 11 years ago

To neverhappy: Jsem s tím spokojen,. Co se týče SMS brány, také jsem si chtěl dodat vlastní SIM, ale s T-mobile byla šílená dohoda, nic smysluplného mi po 3 měsících průtahů nebyli schopni dodat. Takže jsem šel do řešení od Cf-controlu (mají tam SIM a modem od Vodafone) a až na problémy se signálem uvnitř racku s tím teď není absolutně žádný problém a vypadá to rock - stable. Musel jsem GSM modem vytáhnout ven z racku aby to mělo pořádný signál a jede to jak z praku.

Co se týče netflow od 1.11. to umí přímo cf-control (za rozumný příplatek) - takže taky bez starostí...

Jinak mi už i dodělali export platebních kalendářů pro Money S3 (přes XML), takže maximální spokojenost a účetní nepotřebuju. Fakt doporučuji.
0 x

martinle
Příspěvky: 1
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod martinle » 11 years ago

Rozhodoval som sa medzi ispadminom a cfcontrol. Tento system ma zaujal na prvy pohlad prehladnostou. Uzivatelske rozhranie je velmi jednoduche. Uzivatelov bez problemov pridava nasa sekretarka. System spolahlivo komunikuje s mikrotikom. Sms brana nam bez problemov funguje s orange sk. Podpora systemu je na urovni, okamzita odpoved a riesenie problemu. V podstate ma ani nenapadaju negativa, pretoze ak sa najde chyba alebo funkcia ktora chyba, v kratkej dobe je opravena alebo doplnena. Napriklad doprogramovanie exportov a importov do uctovneho systemu a banky otazka par dni. Takto si predstavujem spolupracu. Martin
0 x

Centr
Příspěvky: 61
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Centr » 11 years ago

Díky referencím v tomto fóru jsem se konečně rozhodl pro pořízení systému Cf Control pro naši síť a musím uznat, že jsem udělal dobře. :wink:

Integrace do sítě díky tech. podpoře byla naprosto bez problémů.
0 x

neverhappy
Příspěvky: 565
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod neverhappy » 11 years ago

Centr píše:Díky referencím v tomto fóru jsem se konečně rozhodl pro pořízení systému Cf Control pro naši síť a musím uznat, že jsem udělal dobře. :wink:

Integrace do sítě díky tech. podpoře byla naprosto bez problémů.

Take jsem spokojen. Az mi dodelaji export do pohody , tak budu 100% spokojeny. No 95%. Ja si jeste neco najdu :D
0 x