Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Cf Control

RADIUS, CAPsMAN, The Dude, AirControl, UniFi, Zabbix atd.
cf-control.cz
Příspěvky: 8
Registrován: 11 years ago
Kontaktovat uživatele:

Re: Cf Control

Příspěvekod cf-control.cz » 5 years ago

mrazek609 píše:Zvažuji útěk od ISPadmina a chci ze zeptat, jestli na CF control fungují tyto věci:
1) Automatické párování plateb z emailů ČSOB? - ANO, Cf Control má tuto funkci implementovanou.
2) Export faktur do Pohody i s adresářem klientů? - ANO, Cf Control má tuto funkci implementovanou.
3) Poptávky z webové stránky přímo do systému? - ANO, Cf Control má tuto funkci implementovanou.
4) Automatická funkce s nějakým Radiusem (ověřování jen na MAC)? - v současné době je aktualizace MAC address-listu aktualizována přes skripty. V měsíci 07/2018 začneme s implementací RADIUSU.
5) podpora Huawei GPON? - v nejbližší době budeme implementovat ZTE a Huawei

A to nejdůležitější, jestli jde udělat kompletní migrace dat, tak abych nemusel vše přepisovat? - máme vytvořen importní skript, který importuje základní údaje zákazníků, tarifů, IP adres a atd.
0 x

mato1
Příspěvky: 947
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mato1 » 5 years ago

zdravim
presiel som si demo co je na stranke cfcontrolu a na prvy dojem mi tam chyba viacero veci...

1, historia zmien u klienta (resp. celkova historia zmien z pohladu administratora, ze ktory technik co robil v systeme, co upravil, co pridal a pod...)

2, moznost zadat individualnu rychlost na karte klienta, nie len definovanu (neviem ci som to nenasiel, ale asi sa neda upravit rychlost individualne priamo na karte klienta)

3, moznost definovat viacej stranok, kde klienta presmerovat (neplatic, obmedzena sluzba a pod.)

4, moznost zaslat faktury aj postou aj mailom (nie len jedna moznost)

5, moznost zadat viacej VS u klienta, kedze niektory platia pod inym VS ako je cislo klienta priradene v systeme (pripadne zvolit viacej moznosti)

6, statistika prenosov za konkretne dni, nie len sumare za obdobia ako 5 min, hodina, 12 hodin, 24 hodin... (staci ciselny udaj)

7, moznost pridat u klienta viacej aktivnych sluzieb, viacej pripojeni, viacej sluzieb a pod.

8, zobrazovanie zoznamu klientov je velmi velmi zakladne. je tam len cislo klienta, meno, tarif a vysielac. ISPadmin ma toto velmi variabilne (zapnut/vypnut stlpec v tabulke), ma moznost zobrazovat prakticky vsetky informacie o klientoch, zoradit ich priamo na hlavnom zozname s pozadovanymi informaciami - pre mna velmi dolezita, prakticka a prehladna vec.

urcite je tam este kopec dalsich veci... ale toto je zhruba to, co ma napadlo narychlo.
moja otazka, ze ako sa k podobnym veciam vedia postavit programatori / vyvojari a ci su ochotny riesit aj podobne poziadavky.
s poctom klientov a cenovym odhadom sa podla mna nedostatnem pod 200 eur, takze ked uz mam ist touto cestou, tak potrebujem vediet co najviac informacii...

dakujem
0 x

Petr Bačina
Příspěvky: 1361
Registrován: 9 years ago
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Petr Bačina » 5 years ago

Napiš to přímo CFcontrolu...
0 x

Pintero
Příspěvky: 1352
Registrován: 17 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Pintero » 5 years ago

Petr Bačina píše:Napiš to přímo CFcontrolu...

Proč? Také mě to zajímá....
0 x

Ladik
Příspěvky: 1390
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Ladik » 5 years ago

A uz to umi i konecne primo shapovat nebo je to jenom billing a grafovac?
0 x

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 5 years ago

vela z tych veci ktore si napisal to nevie.

shapuje to tak ze nahrava konfig do mk.
0 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 5 years ago

Ladik píše:A uz to umi i konecne primo shapovat nebo je to jenom billing a grafovac?


Je to věc názoru ale já třeba žádný shapovač ani jiné superkouzla nechci. V životě bych nedovolil, aby nějaký systém sypal své konfigurace do mých klíčových boxů a já celý ten proces neměl plně pod kontrolou. Billing ano, k němu API nebo zdokumentovaná struktura DB abych si z něj vyčetl to, co mě zajímá a nahrál to na router(y).
1 x

Ladik
Příspěvky: 1390
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Ladik » 5 years ago

OK s tim souhlasim, ale shapujes na MKcku se spoustu pravidel?
Snad je CF control nejen o billingu, ale hlavne o konfiguraci zarizeni ne?
Idealni system, aby umel billing a umel konfigurovat zarizeni a shaping resil ve svem jadru a ne obsluhoval nejakeho krajniho MikroTika, ktery shapuje za nej a kde se muze vzdy neco pokazit.
0 x

Centr
Příspěvky: 61
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Centr » 5 years ago

Ladik píše:OK s tim souhlasim, ale shapujes na MKcku se spoustu pravidel?
Snad je CF control nejen o billingu, ale hlavne o konfiguraci zarizeni ne?
Idealni system, aby umel billing a umel konfigurovat zarizeni a shaping resil ve svem jadru a ne obsluhoval nejakeho krajniho MikroTika, ktery shapuje za nej a kde se muze vzdy neco pokazit.


A v rámci shapingu někde ve svém jádru se nemůže nic pokazit?
0 x

Ladik
Příspěvky: 1390
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Ladik » 5 years ago

Muze, to mas pravdu, ale stejne takovy system musis mi mirorovany a pak ti nic nehrozi :-)
0 x

Centr
Příspěvky: 61
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Centr » 5 years ago

Ladik píše:Muze, to mas pravdu, ale stejne takovy system musis mi mirorovany a pak ti nic nehrozi :-)


V tom případě můžeš mít mirror i na Mikrotiku a je to zcela stejné.
0 x

cf-control.cz
Příspěvky: 8
Registrován: 11 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod cf-control.cz » 5 years ago

1, historia zmien u klienta (resp. celkova historia zmien z pohladu administratora, ze ktory technik co robil v systeme, co upravil, co pridal a pod...) - implementováno, z hlediska GDPR je to nutnost

2, moznost zadat individualnu rychlost na karte klienta, nie len definovanu (neviem ci som to nenasiel, ale asi sa neda upravit rychlost individualne priamo na karte klienta) - lze nastavit individuální cenu, ale tarif je vždy nutné definovat v sekci “Služby”

3, moznost definovat viacej stranok, kde klienta presmerovat (neplatic, obmedzena sluzba a pod.) - tato funkce je implementována a v systému jsou defaultní stránky pro neplatiče a atd.

4, moznost zaslat faktury aj postou aj mailom (nie len jedna moznost) - lze poslat pouze jedním kanálem, co nejdříve bude možné nastavit více kanálů pro odeslání

5, moznost zadat viacej VS u klienta, kedze niektory platia pod inym VS ako je cislo klienta priradene v systeme (pripadne zvolit viacej moznosti) - funkce implementována - lze definovat vlastní VS (ale jen jeden VS)

6, statistika prenosov za konkretne dni, nie len sumare za obdobia ako 5 min, hodina, 12 hodin, 24 hodin... (staci ciselny udaj) - pro každý graf je implementována funkce “rozsah grafu”, kdy lze zvolit vlastní rozsah generování dat; dále jsou implementovány statistiky trafficu, kde jsou souhrnná čísla za poslední den, týden, měsíc, ...

7, moznost pridat u klienta viacej aktivnych sluzieb, viacej pripojeni, viacej sluzieb a pod. - funkce implementována

8, zobrazovanie zoznamu klientov je velmi velmi zakladne. je tam len cislo klienta, meno, tarif a vysielac. ISPadmin ma toto velmi variabilne (zapnut/vypnut stlpec v tabulke), ma moznost zobrazovat prakticky vsetky informacie o klientoch, zoradit ich priamo na hlavnom zozname s pozadovanymi informaciami - pre mna velmi dolezita, prakticka a prehladna vec.- které údaje jsou pro Vás nutností k zobrazení? Zatím podobnou možnost zobrazení po nás žádný z našich zákazníků nepožadoval
1 x

Uživatelský avatar
Myghael
Příspěvky: 1309
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Myghael » 5 years ago

Co se té osmičky týče, to mi přijde jako velmi rozumný požadavek.
0 x
Si vis pacem, para bellum.

MikroTik, UBNT, Cisco, TP-Link... rozhoduje vhodnost toho či onoho pro konkrétní použití, ne jaké logo nalepili v Číně na krabici. Na tomto fóru vystupuji jen a pouze sám za sebe.

mato1
Příspěvky: 947
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mato1 » 5 years ago

zdravim
bol by niekto z pouzivatelov cf-controlu ochotny mi spristupnit vlastny cf-control? ale taky, kde sa pouziva aj fakturacia, kde je vidiet parovanie platieb z vypisov a pod... v oficialnom demo ucte sa ohladne fakturacie neda prakticky nic vidiet.
0 x

DarkLogic
Příspěvky: 1315
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod DarkLogic » 5 years ago

To vazne myslis, ze te nekdo pusti do sveho systemu s ostrymi daty zakazniku? :)
0 x