Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Cf Control

RADIUS, CAPsMAN, The Dude, AirControl, UniFi, Zabbix atd.
Bohus
Příspěvky: 166
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Re: Cf Control

Příspěvekod Bohus » 10 years ago

Tak dneska musim chlapce z cf-controlu pochvalit. Mame svuj server kde nam odesel filesystem s cf-controlem do vecnych lovist... Po zavolani jsme meli do 30 minut cely system funkcni vcetne obnoveni cele databaze a vsech dalsich uprav, ktere tam mame. Za nasi firmu jeste jednou chvalim. Konecne jsme nasli reseni, ktere opravdu funguje a chlapci vedi co delaji..
0 x

KoZLiCeK
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Bydliště: CZ

Příspěvekod KoZLiCeK » 10 years ago

Bohus píše:Tak dneska musim chlapce z cf-controlu pochvalit. Mame svuj server kde nam odesel filesystem s cf-controlem do vecnych lovist... Po zavolani jsme meli do 30 minut cely system funkcni vcetne obnoveni cele databaze a vsech dalsich uprav, ktere tam mame. Za nasi firmu jeste jednou chvalim. Konecne jsme nasli reseni, ktere opravdu funguje a chlapci vedi co delaji..

To jste meli v tom serveru jen 1 hdd bez raidu?? no a pokud tam byl raid tak to je na tech 30min v pohode zvaldnutelny... nic extra vseobecne. :roll:
0 x

Centr
Příspěvky: 61
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Centr » 10 years ago

Pokud by tam měli RAID 1 a odešel bych 1 HDD, tak bych k žádnému výpadku nedošlo pane KoZLiCeK. :D Ale to jen tak mezi řečí. :shock:

Ale co když umře řadič a nebo problém s filesystémem?
0 x

patrik_
Příspěvky: 252
Registrován: 12 years ago
Bydliště: erotikon7, lunární modul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod patrik_ » 10 years ago

Používá tady někdo Cf-Control pro 1000+ klientů a tarify nad 40mb/s?
Máte někdo zkušenosti s importem/exportem do Pohody, resp. koexistenci tohoto účetního systému s cf-controlem ?
Díky za info.
0 x
Nejsem úplný idiot. Některé moje kousky dodnes hledají...

Bohus
Příspěvky: 166
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Bohus » 10 years ago

Panove, prectete si poradne co pisu. Psal jsem odesel filesystem ! zadny disk neodesel.. Jinak v cfcontrolu mame hodne pres tisic useru a chodi to v ok. Exporty do money S3, pohody a dalsich ucetnich systemu je zcela v poradku.
0 x

KoZLiCeK
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Bydliště: CZ

Příspěvekod KoZLiCeK » 10 years ago

Centr píše:Pokud by tam měli RAID 1 a odešel bych 1 HDD, tak bych k žádnému výpadku nedošlo pane KoZLiCeK. :D Ale to jen tak mezi řečí. :shock:

Ale co když umře řadič a nebo problém s filesystémem?

No pokud sw raid tak to je pravda ale pokud HW tak to asi ne kdyz radic zkur... disky , teda file system na tech diskach.To uz sem taky resil s nejakym adaptekem co zkur.. file system na obouch discich v raid 1 poli.
0 x

pipo501
Příspěvky: 1
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod pipo501 » 10 years ago

patrik_ píše:Používá tady někdo Cf-Control pro 1000+ klientů a tarify nad 40mb/s?
Máte někdo zkušenosti s importem/exportem do Pohody, resp. koexistenci tohoto účetního systému s cf-controlem ?
Díky za info.


Pozdravujem.
Cf-control pouzivame uz nejaku dobu. Je to urcite najlebsie riesenie pre ISP co sa tyka aj ochoty atd.
Mame cca 1200 klientou a system funguje na 101 % prepojenie s pohodou funguje tiez na 101%

S pozdravom
0 x

homer
Příspěvky: 59
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod homer » 10 years ago

Provozujete systém na svém serveru, nebo využíváte jejich hosting? Nenašel jsem nikde, kolik systém stojí, jen pronájem. Přece jen to nejsou malé peníze, když uvážím kolik za ten systém zaplatíme třeba za 10 let :o
0 x

Bohus
Příspěvky: 166
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Bohus » 10 years ago

To ano, ale taky za 10 let kolik vydelas...
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 10 years ago

a kolikrát budeš muset za 10 let měnit server :-)
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

homer
Příspěvky: 59
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod homer » 10 years ago

o to nejde, server stejne mam, pro web hosting, emaily, pokusy apod. Vsechno na virtualizaci, takze o to "zelezo" se stejne starat musim. A jestli tam pojede o jeden virtualni kompl vic nebo min je uz jedno. to si radsi za ty usetreny prachy koupim za 10 let tech serveru treba 5 :)
0 x

kokosak21
Příspěvky: 2
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod kokosak21 » 10 years ago

Dobrý den, dnes jsem se zaregistroval na tomto fóru za účelem získání nějakých referencí / zkušeností se systémem Cf Control. Používá ho někdo z Vás?

Nyní používáme jiný systém pro ISP a nejsme se systémem spokojeni a o podpoře ani nemluvě.

Proto by mě zajímalo, zda jste se systémem spokojeni a jak funguje podpora / přístup k zákazníkům a atd?

Díky moc.

Patrik
0 x

zzam
Příspěvky: 115
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod zzam » 10 years ago

Dobrý den,
systém používáme asi rok a půl a zatím spokojenost. Musím vyzdvihnout stabilitu systému, jeho přehlednost, navíc každé 2 měsíce vychází nové verze, které přidávají další a další funkce. Systém zahrnuje jak správu sítě, jeho monitorování, tak i kompletní správu financí (automatické generování faktur či párování plateb atd..). Zkuste si schválně dole na jejich stránkách prolézt change logy, aby jste měl větší představu, co všechno systém umí http://www.cf-control.cz

Při zavádění systému i během používání jsme přišli na nějaké mouchy, ale kluci co se o to starají, jsou poměrně pružní a většinou nám s problémem poradili či ho opravili v další verzi systému.

Každopádně hodně zdaru při výběru systému.

Martin
0 x

kokosak21
Příspěvky: 2
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod kokosak21 » 10 years ago

zzam píše:Dobrý den,
systém používáme asi rok a půl a zatím spokojenost. Musím vyzdvihnout stabilitu systému, jeho přehlednost, navíc každé 2 měsíce vychází nové verze, které přidávají další a další funkce. Systém zahrnuje jak správu sítě, jeho monitorování, tak i kompletní správu financí (automatické generování faktur či párování plateb atd..). Zkuste si schválně dole na jejich stránkách prolézt change logy, aby jste měl větší představu, co všechno systém umí http://www.cf-control.cz

Při zavádění systému i během používání jsme přišli na nějaké mouchy, ale kluci co se o to starají, jsou poměrně pružní a většinou nám s problémem poradili či ho opravili v další verzi systému.

Každopádně hodně zdaru při výběru systému.

Martin


Po Vašem kladném doporučení jsem se pro systém rozhodl a nyní již čekám na dodání HW se systémem Cf Control. Komunikace ohledně systému s tvůrci zatím OK.

Budu referovat, jak jsem dopadl.

PS: Ještě by mě zajímalo, jak rychle dokáží odstranit např. závažnou chybu v systému? Má někdo nějakou zkušenost?
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 10 years ago

co jsem se setlkal, tak i prkotiny byly opraveny max do 24h. ne-li do hodiny (zalezi na konk. problemu). Takze zavazna pocitam max. v ramci hodin.
0 x