Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Mikrobill

RADIUS, CAPsMAN, The Dude, AirControl, UniFi, Zabbix atd.
Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Re: Mikrobill

Příspěvekod okoun » 10 years ago

bohužel je tam spousta problémů jako v každém jiné SW, ispadmin je to samé, zatím jsem nenašel SW který by byl bez chyb, nicméně musím přiznat že mikrobill má těch chyb asi nejmíň. co mě ale znepokojuje je přístup vývojářů kteří tvrdí že mikrobill je hotový a prakticky se tam s ničím hýbat nebude, no já mám opačný názor, bohužel si dvakrát moc nikdo ze zákazníků nestěžuje...
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 10 years ago

Jiste, v kazdym systemu jsou chyby a nepochopitelne postupy. Ale u mikrobillu me odral hned uvod.

Prihlaseni na demu. Proc musim klikat aby se ukazalo prihlasovaci obrazovka... nechapu.
kliknu na zakazniky, seznam zakazniku a nic... musim dat obnovit a pak to nacte...

Timto jsem to zaviral :)

Pokud je tov ostre jinak, tak ok.

Jinak ten design je podle myho nazoru strasny a neprehledny. Opticky i system vypada, ze defakto nic neumi...

Navic ta cena podle me absolutne neodpovida poskytovanym sluzbam

To je jen muj pocit.
0 x

Centr
Příspěvky: 61
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Centr » 10 years ago

okoun píše:bohužel je tam spousta problémů jako v každém jiné SW, ispadmin je to samé, zatím jsem nenašel SW který by byl bez chyb, nicméně musím přiznat že mikrobill má těch chyb asi nejmíň. co mě ale znepokojuje je přístup vývojářů kteří tvrdí že mikrobill je hotový a prakticky se tam s ničím hýbat nebude, no já mám opačný názor, bohužel si dvakrát moc nikdo ze zákazníků nestěžuje...


Osobně si myslím, že na světe neexistuje žádný systém, který by byl plně funkční a bez chyb. Každý má jiné způsoby ovládání, různé postupy a jiné. Takovéto změny můžou pak způsobit chyby, se kterými nemohl vývojář absolutně počítat a atd.

Ale osobně si myslím, že chyby se musejí řešit včas a naslouchat přání zákazníků. Jsem velice rád, že jsem zvolil úplně jinou variantu systému, protože vývojáři se zákazníky aktivně komunikují a řeší stále přání zákazníků. Toť má osobní zkušenost.
0 x

Daxxim
Příspěvky: 416
Registrován: 12 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Daxxim » 10 years ago

Jak se tak divam, po dnesnim reinstalu myho celyho systemu to vypada tak, ze programatori vyslyseli pripominky par lidi a dodali je tam. Aktualni verze 1.30 build (318).

2okoun: treba ty tvoje variabilni symboly ;)
0 x
Citace: Ubiquiti jsou produkty pro lidi, kteří neumí a nerozumí sítím a chtějí aby “vše na jeden klik fungovalo”. Pokud po Ubiquiti produktech chceme obecně něco více, je to opravdu ZLO. Navíc tupé zlo, jen je designově hezké.

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 10 years ago

no to by právě věděl jaké připomínky, to mě zajímá nikde to nevidím, nicméně nechápu ty variabilná symboly, to jsem nepochopil...
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Daxxim
Příspěvky: 416
Registrován: 12 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Daxxim » 10 years ago

Myslel jsem reakci na tohle: http://forum.mikrobill.com/143-jiny-var ... -zakaznika
Je to v nastavení -> Globální nastavení -> Faktury
Jde tam změnit jak VS tak SS. Na další novinky jsem teď neměl vůbec čas. Škoda, že hoši někam nešlehnou aktuální changelog :(
0 x
Citace: Ubiquiti jsou produkty pro lidi, kteří neumí a nerozumí sítím a chtějí aby “vše na jeden klik fungovalo”. Pokud po Ubiquiti produktech chceme obecně něco více, je to opravdu ZLO. Navíc tupé zlo, jen je designově hezké.

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 10 years ago

Podle fora je videt, ze mikrobill pouziva jenom okoun :)
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 10 years ago

Daxxim píše:Myslel jsem reakci na tohle: http://forum.mikrobill.com/143-jiny-var ... -zakaznika
Je to v nastavení -> Globální nastavení -> Faktury
Jde tam změnit jak VS tak SS. Na další novinky jsem teď neměl vůbec čas. Škoda, že hoši někam nešlehnou aktuální changelog :(


no to už tam je hodně dlouho
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

mouchic
Příspěvky: 10
Registrován: 10 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mouchic » 10 years ago

Lze klientům v jejich rozhraní zpřístupnit grafy MRTG?
0 x

Uživatelský avatar
frito
Příspěvky: 338
Registrován: 15 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod frito » 9 years ago

mouchic píše:Lze klientům v jejich rozhraní zpřístupnit grafy MRTG?


Takovou funkci jsem nikde nenašel.
0 x
Jsme malý ISP, ale snažíme se svou práci dělat co nejlépe to jde ;-)
http://www.lajsiNET.cz/ - Horní Slavkov
Jan Leisner e-mail: leisner@LajsiNET.cz

mouchic
Příspěvky: 10
Registrován: 10 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mouchic » 9 years ago

frito píše:
mouchic píše:Lze klientům v jejich rozhraní zpřístupnit grafy MRTG?


Takovou funkci jsem nikde nenašel.


Díky za snahu.

Jěště mám problém s nastavením Netflow, který mi nechce přijímat data. Není tam někde ještě nějaké skryté nastavení?
0 x

shooter
Příspěvky: 772
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod shooter » 5 years ago

ma k tomu někdo češtinu nebo engličtinu
0 x