Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Jak se zbavit ISPadminu

RADIUS, CAPsMAN, The Dude, AirControl, UniFi, Zabbix atd.
Tomáš Nesrsta
Moderátor
Příspěvky: 1333
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak se zbavit ISPadminu

Příspěvekod Tomáš Nesrsta » 11 years ago

Osobne mi ISPadmin taky funguje i kdyz nejake chyby se vzdy najdou, zatim to nastesti nebylo nic zavazneho co by mi melo schodit sit. Vystridal jsem systemy WORK(pantheon), LMS a ISPadmin mi zatim prijde jako nejlepsi varianta.

CF Control: co jsem koukal do dema tak oproti adminu minimalne nenabizi grafy signalu a prenesenych dat u klientu. Takze to vic casu me pak stoji identifikovat kde je problem. Parovani plateb je u CFC reseno pouze pres vypis? U admina jsem si hodne rychle zvykl na parovani pres email. IPv6 zatim nepodporuje ani jeden ze systemu.
U CFC potesi modul netwlof ale zase se neda koupit ale platite mesicni pronajem coz je system prodeje kterej ja moc nepreferuji.

Nerikam ze je ispadmin dokonalej, ale ja jsem zatim nenasel nic lepsiho co by nabizelo stejne funkce.
0 x
Bývalý ISP...

Centr
Příspěvky: 61
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Centr » 11 years ago

Tomáš Nesrsta píše:Osobne mi ISPadmin taky funguje i kdyz nejake chyby se vzdy najdou, zatim to nastesti nebylo nic zavazneho co by mi melo schodit sit. Vystridal jsem systemy WORK(pantheon), LMS a ISPadmin mi zatim prijde jako nejlepsi varianta.

CF Control: co jsem koukal do dema tak oproti adminu minimalne nenabizi grafy signalu a prenesenych dat u klientu. Takze to vic casu me pak stoji identifikovat kde je problem. Parovani plateb je u CFC reseno pouze pres vypis? U admina jsem si hodne rychle zvykl na parovani pres email. IPv6 zatim nepodporuje ani jeden ze systemu.
U CFC potesi modul netwlof ale zase se neda koupit ale platite mesicni pronajem coz je system prodeje kterej ja moc nepreferuji.

Nerikam ze je ispadmin dokonalej, ale ja jsem zatim nenasel nic lepsiho co by nabizelo stejne funkce.


Cf Control grafy signálu a trafficu klientů samozřejmě mají. V demu jsem to našel.

Také jsem chtěl dříve netflow samostatně, ale bylo mi řečeno, že tento modul je úzce napojen na celý systém a není samostatně funkční.
0 x

neverhappy
Příspěvky: 565
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod neverhappy » 11 years ago

Grafy nebyly, jen ping a trafic . Prej ale na tom pracuji a v nove verzi to ma byt. V demu uz maji signal, ale me nejvice zajima CCQ.
Jinak ja mam cf-control cca 3 mesice a muzu doporucit. Presel jsem s ISPadminu.
0 x

Uživatelský avatar
Insider
Příspěvky: 2453
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Insider » 11 years ago

Výborná zkušenost,
po upgrade na 5.39 cca po 2 hodinach crashovala kompletne databaze (opakovane) a milej ISPADMIN nelenil a prepsal firewally na vsech routerech konfigurací bez jedineho zakaznika pouze pravidly pro jednotlive prvky.. - tedy odrizl vsechny zakazniky od Internetu.. Opravdu nevim jak mi to panove v pondeli z firmy Netservice hodlaji vysvetlit.
0 x
Michal Peterka, KPE spol. s r.o.
V Hůrkách 1, Praha5 Nové Butovice, Tel: 242498100, 777208819
http://pojitko.cz

ef
Příspěvky: 615
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod ef » 11 years ago

5.39 ? Poslední verze adminu je 3.69.
0 x

Uživatelský avatar
Insider
Příspěvky: 2453
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Insider » 11 years ago

Ano 3.69.. Nic to nemeni faktu
0 x
Michal Peterka, KPE spol. s r.o.
V Hůrkách 1, Praha5 Nové Butovice, Tel: 242498100, 777208819
http://pojitko.cz

Tomáš Nesrsta
Moderátor
Příspěvky: 1333
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Tomáš Nesrsta » 11 years ago

To jsem zvedavej co z nich vypadne. Tohle je fakt neprijemny. A kdyz uz jsme u toho 3.69 je prvni verze u ktery jsem upgradoval uz na betu aby me to neotravovalo pri prihlaseni a nastesti vse probehlo bez problemu.
0 x
Bývalý ISP...

Uživatelský avatar
Insider
Příspěvky: 2453
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Insider » 11 years ago

No už to z nich leze.. Něco podobného jsme absolvovali cca před 14 dny, odešel zdroj na serveru, ztratilo se asi 10 záznamů o službě, považoval jsem to za nepřijemnou okolnost.. Samozřejmě jsem to nahlásil a k mému překvapení mi místo rady co s tím bylo se mnou chtěl mluvit pan Sýs, že jim prý hackujeme nějaký systém nebo co.. No to mě fakt pobavilo.. Že prý někdo od nás jim tam něco dekoduje a snaží se obejít licence a podobný hemzy.. Opravdu úroveň to bych byl asi vůl, abych jim tam něco hackoval a ještě si k tomu kupoval licence.. Jen si říkám co to je za amatéry, když mi tohle tvrdí jako zdůvodnění, proč nejde obnovit systém ze zálohy.. Jsem fakt zvědavy co mi řeknou příště, ale začíná to být solidní komedie.

Mezitím jsem je požádal, aby mi zaslali způsob importu do účetního systému ABRA, který letos implementujeme do celé firmy. Obratem se ukázalo, že ispadmin ABRU nepodporuje a ani v ABŘE nevědí, kdo je pan Sýs a že žádnou implementaci nedělali. No hlavně, že import dle stránek Netservice funguje. 14 dní je žádám o laskavost, aby sdělili, pro koho implementaci dělali, aby se naši implementátoři mohli spojit s ABRA a ti dohodnou způsob implementace.

Jediné co mě zachránilo, byly backupy uložené na routerech a okamžité přeheslování všech routerů, na které jsme ISPADMINU nechali sahnout.. I tak výpadek cca 10 minut. Poté co jsme rekonstruovali DB, tak 40 zákazníků chybí a předpokládám, že chybí i tuna služeb, ale to se asi jen tak nedovím.

A rada co mám dělat s jejich zesraným systémem?? :"takze doporucuji udelat reinstalaci a proverit techniky, kteri maji na server pristup ..
Zdravi Dusan Sys"


Opravdu supr..
0 x
Michal Peterka, KPE spol. s r.o.
V Hůrkách 1, Praha5 Nové Butovice, Tel: 242498100, 777208819
http://pojitko.cz

ispadmin
Příspěvky: 6
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ispadmin » 11 years ago

chlapci, chapci .....
pekne se tady hadate, pomlouvate a nemate vsechny informace

jeste vam kolega Insider zapomel napsat, ze ne kdo na jeho serveru celkem usilovne snazil louskat zakodovane scripty a snazil se obejit licenci. Dotycny se snazil velice, protoze na serveru bylo nekolik desitek verzi licence a nekterych scriptu ve kterych byly provedene individualni upravy. Kolega Insider o teto skutecnosti vedel a nijak ji neresil ( napriklad reinstalaci serveru ).

Pokud udelate update na verzi 3.69 a do ni nahrajete dekodovane a upravene scripty ze stare verze, tak je logicke, ze se drive nebo pozdeji neco podela ......

tak jen, aby jsme byli v obraze, tak to je s tin shaovanim cele site ISP adminem.

Kdyz nekdo rekne A, tak je take potreba ric i to B a tedy celou pravdu .....

toto je zase po dlouhe dobe posledni post. Vice dotazu rad zodpovime na support@ispadmin.eu

Zdravi Dusan Sys
PS: sice neverim, ze to nejake "ISPadminobijce" nejak presvedci", ale uz jsem to nevydrzel :-)
0 x

Uživatelský avatar
Insider
Příspěvky: 2453
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Insider » 11 years ago

Rozumel tomu nekdo? Vubec netusim o cem mluvite. Delate to bezne, ze kdyz se Vam to sesype tak to hazite na vsechny kolem? Je cas podivat se po nekom serioznejsim. Kdyz jsme spolu mluvili, tvrdil jste, ze se v tom nekdo hrabal pred rokem, ale zdechlo to vcera vecer po nejakem genialnim upgrade z beta na stable pomoci vaseho skriptu a casich utilit. Jedine co se s tim za posledni rok delalo, tak byla migrace z jednoho HW na jiny. A pokud jste tam neco nasli, tak jste si to tam nabouchali v dobe, kdy jste se o zakazniky jeste starali.. tak moc netocte.
0 x
Michal Peterka, KPE spol. s r.o.
V Hůrkách 1, Praha5 Nové Butovice, Tel: 242498100, 777208819
http://pojitko.cz

Pintero
Příspěvky: 1352
Registrován: 17 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Pintero » 11 years ago

No proste klasika Sumperk :mrgreen:
Pokud vim tak ruznych licenci se tam da najit nekolik, treba na LK, clovek poradne nevi, kam co ma nahravat, takze je celkem mozny, ze nakonec jsou i tam kde byt nemusi :roll:
Mimochodem asi mas platnou licenci kdyz upgradujes na nejnovejsi verzi, tak co resi s licencemi ?
Snad bys nebyl takovy blbec, abys louskal licenci na produkcnim stroji ktery ridi sit, kdyz ji muzes louskat na jinem stroji nebo virtualu. :P
0 x

Uživatelský avatar
Insider
Příspěvky: 2453
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Insider » 11 years ago

Pintero píše:No proste klasika Sumperk :mrgreen:
:P

No zjevne jo.. Hlavne vubec nevim o cem to mele.. ale vim, ze mi vcera ten jejich system sabotoval celou sit.. no nedej boze dokonce chci, aby system, za ktery platim vsechny poplatky jeste ke vsemu fungoval..
0 x
Michal Peterka, KPE spol. s r.o.
V Hůrkách 1, Praha5 Nové Butovice, Tel: 242498100, 777208819
http://pojitko.cz

ispadmin
Příspěvky: 6
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ispadmin » 11 years ago

zase je to trochu jinak ..... prekvapive ....

rozkodovane scripty byly ve verzi 3.68, ktera vysla 18.12.2012 , takze nevim kde jste si vymyslel, ze to je rok stara zalezitost.
moc dobre vite, ze jsme to resili zhruba pred 14ti dny, tak nevim co tady pousite takove dezinformace a jen mlzite ....

tak se schvalne podivejte na vas server na data vytvoreni souboru. Pokud to nezvladnete, tak vam seznam klidne zaslu ....

Zdravi Dusan Sys
PS: a ted uz opravdu koncim .... muzete nas pekne rozcupovat :-)
0 x

Uživatelský avatar
Insider
Příspěvky: 2453
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Insider » 11 years ago

A ja muzu za to, ze tam mate rozkodovane naky skripty? To jsem si jako sedl a rozkodoval to, jo? To jsem bud trida, nebo Vy jste takovi bridilove, ze cely Ispadmin je jeden obrovsky bezpecnostni a systemovy pruser. Spis bych to videl na to, ze jste tam zase neco lepili a ani jste si to po sobe neuklidili. Pokud tvrdite, Opravdu me neserte, protoze jestli me fakt chcete nasrat, budu to resit jako poskozeni VTS. Pro me je to jasna stopka, tohle je naprosto odstrasujici pristup. Co bude s tou ABROU? Zase to vysumi jako vsechny pripominky, co jsme kdy podavsli? Oznacite to zase jako vlastnost systemu? Kdyz jde o prachy to jste sibri.. Jakmile vas cekaji libovolne povinosti, tak zacinaj kecy.
Jasne ze hsme resili, protoze se se ztratily data po havarii serveru. Tskze vy mi tvrdite, ze mezi 18.12.2012 a 25.1.2013 Vam nekdo na nasem stroji prolomil nejako kodovani???
0 x
Michal Peterka, KPE spol. s r.o.
V Hůrkách 1, Praha5 Nové Butovice, Tel: 242498100, 777208819
http://pojitko.cz

keksik
Příspěvky: 646
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod keksik » 11 years ago

Chlapci nemozete si to vybavit po meilu alebo osobne? Pravda bude niekde uprostred. Nam co ISPA od pociatku jeho existencie funguje roky a sme spokojni aj so systemom aj s jednanim kolektivu ISPA len cumime. Ono je to ako v manzelstve, raz povoli jeden raz druhy. :mrgreen: Ale naco to hrotit, treba problemy konstruktivne riesit anie hned prskat siru vokol.
0 x