Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Jak se zbavit ISPadminu

RADIUS, CAPsMAN, The Dude, AirControl, UniFi, Zabbix atd.
JiriVana.NET
Příspěvky: 6
Registrován: 12 years ago
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak se zbavit ISPadminu

Příspěvekod JiriVana.NET » 12 years ago

Zdravím Vás,
mám ISPAdmina, cca 1200 klientů, server s deskou SuperMicro, CPU Core i7/3,07GHz, 24GB RAM, disky 2x250GB v RAID1 WD RaidEdition-4 (RE4). I přes tuto relativně dobrou konfiguraci je fungování Admina občas "zpomalené" (na něco kliknete a dloouhhooo nic :-( ), ikdyž spojení na server je OK. Myslím, že jsou na vině skripty v PERLu, jinak nevím. Koncem listopadu mi končí podpora pro aktualizace + support, další platit nejspíš nebudu, ještě uvidím...

Každopádně instalaci jsem udělal tak, že /data na serveru jsou na svazku se souborovým systémem EXT4, protože na EXT3 probíhá dost pomalu mazání velkých souborů, takže zálohování trvalo cca 90 minut jen proto, že 17 minut se mazala nejstarší záloha... Na EXT4 je to do sekundy, paráda! Jinak podpora pro EXT4 na "instalační" distribuci je částečná, stačilo by jen zkompilovat kernel s EXT4 a přidat nástroje pro tvorbu/správu s.systému EXT4.
Jinak po instalaci jsou standartně v /usr/src/linux zdrojové kódy kernelu, takže stačí přihodit podporu EXT4, zkompilovat, překopírovat do /boot a nezapomenout aktualizovat LILO (nebyl by lepší GRUB??) a otočit mašinu.

Kdybyste měli nějaké dotazy, tak pište třeba i mail (jiri.vana<Z>jirivana.net). Nyní častěji navštěvuji fórum na http://www.isp-admin.cz, kde jsou témata ohledně ISPAdmina a na základě poznatků by se odtamtud dala "masírovat" podpora firmy Net-Service-Solution hromadně - tak, aby neměli možnost poslat jednotlivce kamsi s tím, že ten a ten problém je jen problém jedince!! O tom to je - v jednotě je síla!!!! (otřepaná fráze, ale v tomto případě by to mohlo k něčemu být).

S pozdravem Jiří Váňa, http://www.jirivana.net
0 x

p79wifi
Příspěvky: 45
Registrován: 13 years ago
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod p79wifi » 12 years ago

Zdravím, též provozujem Admina na cca 1300 klientech, 285 monitorovaných routerech, jedem na OSPFku, přes admina máme sklad a x věcí a žádný problém, základ je v tom mít pořádek, jako každý systém mám mouchy, a kde byl
problém se vyřešil, a chce to občas jet na nějaký ten sraz a pokecat o tom.

samozřejmě kde potřebuju vyčítání api tam mám, jinak ssh, verze 4.17, na hlavním natu 5.6, ale to jen natuje a je jen monitorovanej.

jinak admin běží na q6600, x38, 4GB ddr2 800 corsair, 2x160GB raptor 10k, highpoint řadič 3120 pcie RAID1, intel pcie 1000ct sítovka, a žádnej problém, a běží rychle.
0 x

roman.wifi@post.sk
Příspěvky: 151
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod roman.wifi@post.sk » 12 years ago

Ja osobne uz mam z ISP admina "mrle"i z celeho Sumperku. Ked nieco rychlo potrebujem spravit, tak v tedy ide hrozne. Doba spracovania tak 7-18s a koleginka, tak okolo 40sekund s pracou s fakturkami. Kazdopadne suhlasim, ze po nejakych tych par dni mi odpisali, klasicku frazu,..blabla, kazdy to poznate.

Spocitali ste si niekedy co vas stoji/vysiel tento prekrasny system??? Ja teraz len tak v rychlosti.
- 30 000kc - zakladna verzia
- 30 000kc - rozsirenie o dalsich 500x klientov
- 10 000kc - Netflow
- 16 000kc - 2x roky podpory L1 - stahovanie aktualizacii
- nejake ti tickety na riesenie problemov
--------------------------------------------------------------------------
Spolu: 86 000Kc

Teraz mi asi pred dvomi mesiacami skoncila podpora L1, tak som si dal nacenit, co by ma vysla:
- 282€ - Level 1 Support
- 65€ - aktivace SMS brány
- 189€ - rozšíření licence o 100 klientů po 10% slevě (nad 800 klientů)
---------------------------------------------------------------------------
Spolu: 536€ cize cca 15 000Kc

Cize system za 100-tis.Kc nema ani moja konkurencia, aspon sa mam cim pochvalit. Lebo inu vyhodu to nema. Ked som si vsetko nahadzoval rucne, mal som to vsetko 100%. Teraz som si z ispadminom isty tak na 50-60%. V podstate keby to tolko nestalo, dalo by sa strpiet aj sem tam nejaka chybicka, ale u mna je to co nava verzia, to dalsia chyba.

Pisal som na support, prva odpoved bola, ze namam aktualnu verziu a neplatim si podporu L1. Neviem, co tym chceli povedat??? Viete mi niekto odpovedat?? Hadam, ze len nie to, ze moja 3.56 je, bola beta verzia a podla ich mat vzdy najnovsiu verziu. Cize tu niekto pisal, ze nie hned vsetko hned aktualizivat, alebo podla Sumperku to musite, v podstate robite chybu. Premyslam ispadmin predat, pokial sa este da a preist na nejaky lacnejsi, lepsi system a v provom rade, kde mi pomozu aspon ten nejaky problem hned vyriesit a odpisu na moj mail aspon na druhy den. Do Sumperka som napisal 12.11.2011 a doteraz neprislo nic, ani to, ze moj mail je mimozemskeho povodu a nevedenia ho prelozit, pripadne tomu nerozumeju :).

Neberte ma, ze som, alebo mam nieco proti systemu pana Sysa. Mne system bezal perfektne az do dna, asi pred 8x mesiacami, ked som dal update systemu. V tedy sa mi stratili aj nejake veci, klientom sa rychlost dali na slapsie programy ktore mali predtym a odvtedy zacal aj system pokulhavat. Tak som si povedal, ze snad dalsia verzia to opravi, atd.. a odvtedy to ide dolu vodou. S kazdou verziou je to horsie.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 12 years ago

0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Repkins
Příspěvky: 719
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Brno

Příspěvekod Repkins » 12 years ago

Minulý týden jsem ze Šumperka dostal zdvořilý mail, kde se mě ptali, pročpak už si neplatím support... :) A co bych prý uvítal za nové funkce. Ještě jsem neměl čas ani sílu jim odpovědět, ale asi jedinou funkci, kterou potřebuju, je SPOLEHLIVOST.
0 x

roman.wifi@post.sk
Příspěvky: 151
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod roman.wifi@post.sk » 12 years ago

Repkins: totez sem im napisal i ja,... 12.11. plus dalsie veci, ako je predrazeny ich system, co stym budu robit.atd,.. NEODPISALI :)) Stale cakam na odpoved...

Myslis toto:
Pěkný den přeji,

Jsem z firmy Net-service Solution, od které máte zakoupen software ISPadmin pro správu Vaší sítě.

Touto cestou bych se Vás rád zeptal na konkrétní důvody, které Vás vedli k tomu, že jste si přestali platit podporu L1(stahování updatů na nové verze).

Taktéž bych se od Vás rád dozvěděl, jakou novou funkcionalitu byste v ISPadminovi rádi viděli (ať už se jedná o podporu dalších typů zařízení, vylepšení jednotlivých funkčních modulů (Plánování, Radius, Netflow, Centrální sklad atd.) nebo o nějaké nové funkce ve Fakturaci nebo o doplnění údajů v naší wiki.ispadmin.eu).
Popřípadě mi napište konkrétní věci, se kterými máte v ISPadminu problém, abychom se mohli pokusit s tím něco udělat.

V nejnovější verzi je doprogramována spousta nových funkcionalit. Detailní seznam všech nových věcí najdete na naší wikipedii (http://wiki.ispadmin.eu/index.php/Main_Page) v menu Changelog. Jsou zde také podrobně popsány funkce a nastavení systému včetně obrázků.

Nejnovější verze obsahuje mimo jiné:
*podporu sms brány - automatické odesílání upomínek uživatelům prostřednictvím sms, odesílání plánů technikům, odesílání sms o výpadcích zařízení z nagiosu atd..
*modul centrální sklad, obsahující kompletní evidenci zařízení a zboží u zákazníků, ve skladu, na firmě atd..
*propracovaný modul plánování práce pro techniky
*modul fakturace doplněný o funkce jako automatické párování plateb z emailu, dobropisy, přeplatky, předkontace, platby přes supercash, automatické párování výpisu z adresáře a další
*doprogramována plná podpora mikrotiku verze 5.x
*doprogramována podpora zařízení Canopy (vyčítání hodnot a kreslení grafů)
*doprogramována podpora zařízení Ubiquity(vyčítání hodnot a kreslení grafů i management)
*doprogramovány další funkce pro modul Radius
*opraveny chyby a vylepšeny některé funkce pro kabelovku
*automatický import voip hovorů operátora IPEX
*monitorování wifi spojů
*přidán syslog ze zařízení mikrotik
*možnost vytvořit si přímo ve webovém rozhraní VPN server pro propojení dislokovaných sítí
*šifrování záloh systému

V DALŠÍCH VERZÍCH
Mimo jiné máme v plánu:
*Implementovat nový přístup k zálohování. Zálohy budou nastavitelné tak, že se budou moci buď dělat stále stejně nebo budete moci používat inkrementální zálohování, které bude výrazně šetřit místo na disku i procesorový čas v době zálohování.
*Začínáme pracovat na podpoře IPv6
*Bude vydána nová distribuce instalačního cd ISPadmin, která bude postavena na novém Linuxu Debian Squeeze.
*Taktéž bude konečně vydána nová verze Lightkeeper Pro
*Nově přeprogramován program Net Backup, sloužící k bezpečnému ukládání záloh Vašich systémů na našich serverech jako alternativa pro ty, jež nemohou nebo nechtějí provozovat svůj vlastní ftp server pro zálohy.
*Pro ty, kteří provozují Hot-spoty, máme připraveno na míru šité komplexní řešení včetně plateb kartou a v současné době ještě doprogramováváme možnost platit přes SMS.
*Kompletně předěláváme wiki.ispadmin.eu a doplňujeme ji(ale jde to pomalu :o( )

Pokud by jste měli nějaké technické otázky, napiště nám na email support@ispadmin.eu nabo zavolejte na číslo 212 220 480.

Pokud by jste měli nějaké otázky obchodního rázu, kontaktujte obchodní oddělení na email sales@ispadmin.eu nabo zavolejte na číslo 212 220 482.
0 x

roman.wifi@post.sk
Příspěvky: 151
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod roman.wifi@post.sk » 12 years ago

Ja sem si myslel ze som sam, komu to nechodi dobre, komu sa zda pridraha podpora L1 (stahovanie aktualizacii), ich rychle jednanie,.atd. Ako zistujem, tak nas je troska viacej, ako som si myslel :). A to kazdemu jednemu nam napisali, ze je sme sme jediny, komu to nejde, lebo ostatnym to ide perfetne :)... Sranda,..
0 x

p79wifi
Příspěvky: 45
Registrován: 13 years ago
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod p79wifi » 12 years ago

Myslím si že to moc hrotíte...a nebo máte něco blbě v síti nebo v systému, musím říct že od začátku co system provozujem a byli jsme jedni z prvních, tak vše funguje jak má až na pár drobností, ale to má každý system, ukažte mi systém bez chyb.

tak že nevím co tu řešíte.:)
0 x

Repkins
Příspěvky: 719
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Brno

Příspěvekod Repkins » 12 years ago

Přesně tak.. Máme asi něco špatně v síti, tak nám Admin neposílá maily o vypršení smluv na dobu určitou, vyčerpání měsíčního limitu dat, špatně přenáší faktury do účetnictví, špatně pracuje s DPH v některých dokladech, nezálohuje konfiguraci některých routerů + xxx dalších problémů, které se sítí občas ani nesouvisí... :shock:
0 x

roman.wifi@post.sk
Příspěvky: 151
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod roman.wifi@post.sk » 12 years ago

p79wifi píše:Myslím si že to moc hrotíte...a nebo máte něco blbě v síti nebo v systému, musím říct že od začátku co system provozujem a byli jsme jedni z prvních, tak vše funguje jak má až na pár drobností, ale to má každý system, ukažte mi systém bez chyb.

tak že nevím co tu řešíte.:)


hm,.. CO TU RIESIME :twisted: ?!? Ze za 100tis kc mam "beta" verziu 3.56. Ked to tebe nevadi, to je tvoj problem, mne to vadi a to velmi. Pri rieseny mojich problemov z ispadminakmi, je jedna cesta a to ta, ze treba si dat Podporu L1 za cca 282€ a preist na verziu 3.58 v ktorej by system "mal" ist rychlejsie, stabilnejsie a aj chyby by mali byt v nej odstranene.

Preco teda "TY" neplatis mikrotiku za nove verzie a od 2.x az po 6.x ides stale bez poplatkov. Preco potom neplatis za aktualizacie k windowsu ??? a preco ja mam platit, aby system isiel normalne. Mne osobne nevadi, aj keby som mal mat verziu ispadmina 3.0, ale nech ide ako ma. Ja nepotrebujem aby mal ispadmin 10x jazykov,...atd. ja potrebujem, aby bol stabilny a spolahlivy a za to 100-tis KC by snad uz mohol byt, nemyslis!? Chcem vela?!
0 x

roman.wifi@post.sk
Příspěvky: 151
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod roman.wifi@post.sk » 12 years ago

Repkins píše:Přesně tak.. Máme asi něco špatně v síti, tak nám Admin neposílá maily o vypršení smluv na dobu určitou, vyčerpání měsíčního limitu dat, špatně přenáší faktury do účetnictví, špatně pracuje s DPH v některých dokladech, nezálohuje konfiguraci některých routerů + xxx dalších problémů, které se sítí občas ani nesouvisí... :shock:


Hm,.. :lol: co by si chcel za ty penize??? Ale neee, pokus o humor :wink: . Mne to spracuvava/nacitava okna skoro minutu v niektorych pripadoch.. a o drobnych chybach, ktorych tam je "dost-priliz" , to radsej uz nebudem rozoberat a plne suhlasim s Repkinsom...
Ledaze by bol administrator slepi, inak si to neviem vysvetlit, aby tie chyby v systeme nevidel. Inak to krajsie neviem povedat...
0 x

p79wifi
Příspěvky: 45
Registrován: 13 years ago
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod p79wifi » 12 years ago

roman.wifi@post.sk píše:
p79wifi píše:Myslím si že to moc hrotíte...a nebo máte něco blbě v síti nebo v systému, musím říct že od začátku co system provozujem a byli jsme jedni z prvních, tak vše funguje jak má až na pár drobností, ale to má každý system, ukažte mi systém bez chyb.

tak že nevím co tu řešíte.:)


hm,.. CO TU RIESIME :twisted: ?!? Ze za 100tis kc mam "beta" verziu 3.56. Ked to tebe nevadi, to je tvoj problem, mne to vadi a to velmi. Pri rieseny mojich problemov z ispadminakmi, je jedna cesta a to ta, ze treba si dat Podporu L1 za cca 282€ a preist na verziu 3.58 v ktorej by system "mal" ist rychlejsie, stabilnejsie a aj chyby by mali byt v nej odstranene.

Preco teda "TY" neplatis mikrotiku za nove verzie a od 2.x az po 6.x ides stale bez poplatkov. Preco potom neplatis za aktualizacie k windowsu ??? a preco ja mam platit, aby system isiel normalne. Mne osobne nevadi, aj keby som mal mat verziu ispadmina 3.0, ale nech ide ako ma. Ja nepotrebujem aby mal ispadmin 10x jazykov,...atd. ja potrebujem, aby bol stabilny a spolahlivy a za to 100-tis KC by snad uz mohol byt, nemyslis!? Chcem vela?!


hele, když se rozčiluješ nad nečím co ti blbne a hledáš chybu jen ve výrobci, nám vše funguje, to co tady popisujete nemáme, to je asi někde něco blbě, taky mě vadí když se něco sere kord když za to firma dá prachy, to si nemysli že nekoho neprudím a že jsem občas prudil dost, nesrovnávej to widlema ani s MK, to je něco uplně jiného, jako já i kolega ve firmě ze Sysem komunikoval vždy KO, a pokud byl problém, zpravil se, pokud se neopravil, byla to prkotina která nás
netankovala, a vyřešila se v dašlí verzi, tak že si fakt myslím pokud chceš mít sít a a řídit ho normálně, tak asi nějaký systém musíš používat aby jsi se z toho neposral, tak že bud budeš mít maníka co to tam všehno bude bušit
ručně a tomu za včas hrábně nad 1000kliošu, nebo budeš používat admin, jinej sw neznám bohužel, jako kdyby byl jinej, asi by to byla menší válka mezi nima a rychlejc by se vše řešilo a stálo by to meně..možná.:)
0 x

knedlik
Příspěvky: 200
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod knedlik » 12 years ago

Souhlasím s p79wifi . Nám jede ISPAdmin bez problémů... možná je to i tím, že využíváme tak cca 10% funkcí.
Sice jsi za něj zaplatil 100 tis, ale zase je to rozpočteno v 4 letech, takže to vychází na 25 tis ročně, což není moc za systém. Když tě to tak štve, tak přijmi chlapa a dej mu nejlevnější Informační systém ala EXCEL :) a uvidíme kolik tě to vyjde za 4 roky. On ti to asi nikdo za míň jak 10tis/měs. dělat nebude, takže po prvním roce budeš na tom hůř než s ispadminem.

Osobně si myslím, že i takový HAPI , až doprogramuje svůj Systems4isp k všeobecné spokojenosti, zjistí, že ho to stálo tolik času(peněz), že se mu to neoplatí prodávat za tu cenu, s kterou nyní počítá. Já mám teď třeba roční aktualizace levnější od ISPadmina, než bych měl od něj.
Jednou mě přesvědčoval kámoš, ať se společně složíme a zaplatíme si u našeho společného kamaráda vývoj svého na míru šítého Inf.systému. V programování je hooodně dobrej a dělal by nám to "po večerech" a i tak by nás to dohromady vyšlo cca na 120-150 tis za ten rok, než by to dal celé jakž takž dohromady. Je možné, že by to fungovalo lépe, ale co aktualizace? Mikrotici lehce změní komunikaci a my budeme čekat až bude mít kamarád čas a upraví program? Co když se na nás vysere... a tak bych mohl pokračovat dále. Prostě se mi vyplatí raději platit podporu dál. Relativní komfort ovládání mám už teď a nemám čas ani chuť dělat testera pro svůj systém.

Chápu tvé nasrání.... Ještě bych v tvém případě zkusil novou instalaci + přetažení dat. Třeba se problém vyřeší...
0 x

roman.wifi@post.sk
Příspěvky: 151
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod roman.wifi@post.sk » 12 years ago

Mam jednoducho smolu, tak uvidime, ako sa to poriesi a dam vediet...

Ja som nemal namysli nejaky obycajny system. Prisli mi ponuky, velmi zaujimave a jedna obzvlast velka firma, ktora sa stym zaobera na Slovensku. Nieco podobne, ako ISPadmin, lenze lacnejsom prevedeni a behalo to na 10-tis klientov. Takze uvidime, ako to dopadne. Kazdopadne v takom stave v akom to mam, to zostat nemoze. Bud sa da poriadku a bude to chodit aspon tak, ako na zaciatku, alebo potom musim skusit daco ine. V postate tie peniaze za ISPadmina sa daju nejako rozdychat, ale to ze "mne" nejde teraz ako ma a niekedy sa nanom neda pracovat, tak to rozdychavat nemienim. Som nervozny, ked chcem nieco spravit a musim cakat. Tie chybicky, ktore su v systeme, tak tie su druhorade, aspon u mna.

PS: kazdopadne je mozne ISPadmin predat na ine meno, ci firmu, takze, ked to nebudem zvladat a dojde mi trpezlivost, tak toto je posledne riesenie. Ale nepredbiehajme a vyckajme, ako to poriesia kluci z ISPadmina... ktory na tom pracuju...
0 x

kdavid
Příspěvky: 342
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Dobřany

Příspěvekod kdavid » 12 years ago

Tak sem dostam na muj mail odpoved, kde se pise, ze jsem jedej nespokojnej zakaznik z 500 instalaci :D
Ja sem jen zvedavej kolik lidi dostalo podobnou zpravu :D
0 x
David Kratochvil