Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Jak se zbavit ISPadminu

RADIUS, CAPsMAN, The Dude, AirControl, UniFi, Zabbix atd.
Uživatelský avatar
zdenek.svarc
Administrator
Příspěvky: 1635
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano

Re: Jak se zbavit ISPadminu

Příspěvekod zdenek.svarc » 11 years ago

Nevýhodou snadných cest je složitý život.
0 x

Uživatelský avatar
Insider
Příspěvky: 2453
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Insider » 11 years ago

Je to tak, nechal jsem si to opravit, protože na tom šuntu jsme zatím závislí, ale zvedám kotvy, takhle teda rozhodně ne. Jen si řikám, jestli to že řeším nečinnost firmy Netservice není zase nějaký hackovaní.
Jo a pan Sýs říkal, že prej jsme jim to hackli a že o tom dokonce vím. Je to fakt vrchol. Mám zaplacený servis do června, koupil jsem licenci nakaždého jednoho zákazníka, kterého systém spravuje a mám tam něco hackovat?
Jen aby přání nebylo otcem myšlenky pane Sýsi. Protože už druhý systémák mi tvrdí, že takovej čurbes, jakej v tom máte vy se jen tak nevidí a u tohohle bych věřil, že ví co říká.
0 x
Michal Peterka, KPE spol. s r.o.
V Hůrkách 1, Praha5 Nové Butovice, Tel: 242498100, 777208819
http://pojitko.cz

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 11 years ago

každej systém co má pod palcem řízení klientů a dělaji se hromadný automatický upgrady jednou pohoří, bohužel.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
zdenek.svarc
Administrator
Příspěvky: 1635
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod zdenek.svarc » 11 years ago

hapi píše:každej systém co má pod palcem řízení klientů a dělaji se hromadný automatický upgrady jednou pohoří, bohužel.

Jasně. To je doprovodný jev decentralizovaném/distribuovaném systému řízení.

Zamysleme se nad tím selským rozumem. Jaký má smysl, abych z jednoho místa nezdokumentovanou způsobem(*) distribuoval řídící logiku na desítky/stovky(**) síťových prvků, které obhospodařují další stovky/tisíce přípojek? Takový systém přece musí nutně záhy narazit na limity, které jej paralyzují. Dalším nedostatkem distribuovaného pojetí je značný odklon od reálného času. Tím chci říct, že od chvíle, kdy se rozhodneme pro změnu, do chvíle než se změna všude projeví, uběhne spousta času. A tento čas se zvětšuje přímo úměrně počtu oprav, které následně z jakýchkoliv důvodu učiníme.

Než tedy začneme spílat technické podpoře, zamysleme se nad systémovým pojetím celého modelu.

(*) Nezdokumentovaným způsobem mám na mysli takový postup, který není součástí průmyslového standardu.
(**) Tisíce nepíšu, protože takový systém by se zhroutil dřív, než by doběhla poslední dávka.
0 x

Uživatelský avatar
cz_ranger
Příspěvky: 180
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod cz_ranger » 11 years ago

Měl bych alternativu, máme už asi 10 let funkční systém co nám a dalším dvěma firmám dělá fakturaci a řízení služeb. Je napojený na účetnictví a na ubnt Aircontrol. Nikdy jsem se nedokopal to pustit ven, ale pokud by byl měřitelný zájem tak minimálně udělám demo instanci. Myslím, že si dokážu představit i to, že se z toho stane open source.

Tom
0 x

p79wifi
Příspěvky: 45
Registrován: 13 years ago
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod p79wifi » 11 years ago

Musím se taky přidat, ISPadmin používáme dlouho, a jsme spokojeni, ono občas chybka ( ale ne aby mě něco zásadního zrušila ), ale ukažte mi komplexní system bez chyb.

mě se třeba CF vůbec nelibí je dost chaotickej, ale to je věc názoru.

komunikace taky v pohodě, když vidím jak tu někteří štěkají, tak fakt nechápu že se na to rovnou nevydlabou, protože evidentně nemaj co dělat na střechách
a někteří ani neví co je to funkční a stabilní server a pořádek v tom čemu se věnuji.

:)
0 x

honza26
Příspěvky: 84
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod honza26 » 11 years ago

To: p79wifi

Mě se teda cf-control líbí, nemáme s tím absolutně problémy a když je potřeba něco navíc nebo něco přiohnout, není s tím problém. Komunikuje i s ROS 6 ...
Naposledy upravil(a) honza26 dne 20 Feb 2013 21:55, celkem upraveno 1 x.
0 x

p79wifi
Příspěvky: 45
Registrován: 13 years ago
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod p79wifi » 11 years ago

honza26 píše:To: p79wifi

Mě se teda cf-control líbí, nemáme s tím absolutně problémy a když je potřeba něco navíc nebo něco přiohnout, není s tím problém. Snad už to komunikuje i s ROS 6 ...


taky nic neříkám, psal sem že je to věc názoru, mě se zase nelibí, sem rád když bude více systému, budou se víc vývojáří snažit..:)

jen se mě nelibí jak někteří štěkají...naprosto k ničemu pak diskuze.

P.
0 x

Uživatelský avatar
3com
Příspěvky: 627
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod 3com » 11 years ago

Horká diskuze :-) Co teda po čem šáhnout, pro a proti....? Začínající malá síť mikrotik only. ISPadmin nebo CFcontrol nebo Systems4isp nebo???
0 x

zzam
Příspěvky: 115
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod zzam » 11 years ago

3com píše:Horká diskuze :-) Co teda po čem šáhnout, pro a proti....? Začínající malá síť mikrotik only. ISPadmin nebo CFcontrol nebo Systems4isp nebo???


Já jsem se rozhodl pro CFcontrol, mám ho 6 měsíců a můžu jen doporučit. Pokud ti tam něco chybí, tak mají poměrně pružnou podporu, která to vyřeší.
0 x

farmar
Příspěvky: 137
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod farmar » 10 years ago

Mám tiež admina cca 3 roky.
Všetko bolo OK a až som sa smial, keď som toto čítal asi pred rokom.
Neveril som, že to môže byť až tak zlé.

Začalo to niekedy na jar tohto roku, keď odišli HDD na adminovy , zhodov okolnosti som mal už novy server pripravený, lebo admin šiel nejak pomaly.
Týždeň na to ako som kúpil vykonanejší server SUPERMICRO, odišli disky na starom.

Zaujímavé je že tie zlé disky idú do dnes na FTP :?: .

Po porade z chlapmi z ispadminu som utekal kúpiť nové HDD 2x1T do SW raidu a že by bolo dobré kúpiť aj SSD nejaký 128G, OK moja otázka bola či bude stačiť 128G na systém, odpoveď bola áno bude.

Inštaláciu a migráciu na nove železo som si netrúfal ja , lebo som na celu siet sám a nemám času sa z tým zapodievať a mal som aj rešpekt k dátam ktorých už tam bolo dosť.

OK zaplatil som vzdialenú inštaláciu, všetko fungovalo ako má a cca v lete moj SSD celkom plný.
Z supportu my bolo oznámené, že SSD je plný lebo sa tam zálohuje admin a že ak chcem môžu tie zálohy presmerovať na ten terový HDD, že je celkom prázdny, ale že tento úkon je spoplatnený 800Czk . To som myslel , že explodujem, na koniec po pár mailoch (však jasné my ISPečkary nemáme čo robiť len si dopisovať zo supportom) my to spravili bezplatne.

Potom prišla verzia 4 a pár zmrznutí servra a sa to začalo.

Problém bol vraj v zálohe, tak že ju presunuli či čo.
Samozrejme po pár dňoch som zistil, ze záloha sa neodosiela na FTP.
Zase kopec mailoch, lebo oni chcú diagnostikovať server a či zaplatím nejaké peniaze ak bude chyba niekde inde.
Na koniec zistili veľký problém :D že niekto presunul zálohy a preto sa neodosielali na FTP.
Samozrejme musel som to byť ja nie?
Oni asi nekomunikujú v tej firme medzi sebov.

Potom SMS problém zistili , že nagios je rozhasený či čo dnes to do obeda opravili. Už som si myslel že konečne.
Idem po obede na inštalačku a nemžem dostať net u zákazníka na koniec som zistil že admin neprepisuje firewall a IP nového zákazníka nebo pridaná.
OK myslel som že niečo robia na dialku.

dnes 16:00 idem na ďalšiu inštaláčku a zistujem , že admin neaktualizuje ani jeden router. Super nie je piatok a mám level1 čiže k mojej porucha sa dostanú asi až ďalší piatok a to admin by mal uľahčiť našu prácu.
Ešte som dnes dostal email:
    Dobry den,

    vypada to, ze jste update systemu ( na debian 6 ) nedelal presne podle naseho navodu a nebo jste neco delal nestandardne,proto mate ted problemy.
    To jakym zpusobem byl rozhaseny nagios jsem jeste nevidel.

    Takze prosim nesvadejte problemy na nas.
    Pokud by jste se na nasima klukama domluvil, tak by nebyl problem udelat update z nasi strany a zadne problemy by nebyli tak jako u nekolika dalsich stovek instalaci.

    Ano wiki je potreba cist napriklad proto, aby jste vse delal podle naseho navodu a pozdeji nesvadel problemy na nas.
    nevim co vam na tom pripada smesne.

    doporucuji provest reinstalaci systemu z instalaciho CD
    mozna vam to opet pripada smesne, ale wiki si urcite prectete, aby jste napriklad neprisel o data a pozdeji nam to nedavam za vinu

    Zdravi Duasn Sys

Áno jasné iba aktualizáciou som to mohol pokašlať, lebo na admine nič iné nerobím, všetko robia oni :D
Áno jasné všetko je na wiki aj inštalacia, len obnovenie a postup importu všetkých dát, to tam nemôžem nájsť :D
Áno jasné oni vedia, že som v živote neinštaloval admina a nemám z tým skúsenosti a zase si vypýtajú cca 100 ecka.



Nemáte pocit, že oni nepotrebujú klientov spokojných ale iba tých ktorý na začiatku zaplatia obrovské prachy za licenciu a potom by boli radi aby sme prešli niekam inam a majú pokoj? :D

Prechod na iný systém by nebol problém, ale migrácia všetkých dát z admina, alebo aké data sa dajú preniesť do nejakého iného systému?

Už chápem , ako tu niekto napísal, že robia iba z nás hlupákov.
0 x

farmar
Příspěvky: 137
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod farmar » 10 years ago

:D :D teraz pozerám na MK , že admin aktualizoval všetky , toto je systém abrakadabra :D
Neviem či sa mám smiať, alebo plakať
0 x

neverhappy
Příspěvky: 565
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod neverhappy » 10 years ago

To farmar: Migraci dat z ispadminu mi lide z cf-controlu nabizeli zdarma. Ja jsem si tech par lidi prepsal rucne. Aktualizace provadeji oni sami na dalku. Ja akorat zjistim, ze mam novou verzi. Databazi zalohuji a v pripade poruchy serveru pry dodaji novy i s databazi. Libi se mi jeste Hapiho system, ale s cf-controlem jsem nemel zadny problem, tak proc menit. ISPadmin jsem opustil. U cf-controlu me nenapadlo o tom ani uvazovat. Nemel bych to psat, ale kdyz neco nevim, tak zadny manual nectu, napisu na icq a oni mi poradi, nebo nazorne ukazi pres teamviewer.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 10 years ago

a to ještě nevíš že se pracuje na nový revoluční verzi s ovládáním a okny typu winbox :-)

ps: docela by mě zajímalo jestli by šla použít utilka winboxu a nasimulovat připojení k systému tak aby si winbox myslel že se připojuje na mkčko ale místo toho by si postahoval nový knihovny a začat ukazovat něco jinýho tak jak to dělá když dáte do mkčka nový balíčky... hmmm... :wink:
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Dalibor Toman
Příspěvky: 1246
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Dalibor Toman » 10 years ago

hapi píše:a to ještě nevíš že se pracuje na nový revoluční verzi s ovládáním a okny typu winbox :-)

ps: docela by mě zajímalo jestli by šla použít utilka winboxu a nasimulovat připojení k systému tak aby si winbox myslel že se připojuje na mkčko ale místo toho by si postahoval nový knihovny a začat ukazovat něco jinýho tak jak to dělá když dáte do mkčka nový balíčky... hmmm... :wink:


rekl bych, ze bude mnohem jednodussi napsat si novou aplikaci, nez zjistovat jak ty knihovny vlastne funguji a komunikuji
0 x