Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Dude

RADIUS, CAPsMAN, The Dude, AirControl, UniFi, Zabbix atd.
net.work
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Re: Dude

Příspěvekod net.work » 15 years ago

Zdrawim,

chci se zeptat, jestli nema nekdo nema zkusenosti s DUDE na RB... vse sem rozchodil, ALE pri prvnim vypnutim RB se veskere nastaveni smazalo a dude se hodil do defaultu........... Jak nastaveni ulozit? Na x86 platforme se vse ukladalo samo hned pri vytvoreni mapy a pri kazde zmene....


dik moc za rady!!!
0 x
Jan Ptáček

A-N-D-R-I
Příspěvky: 1
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod A-N-D-R-I » 15 years ago

Zdravim.
Sice to je možná špatný postřeh ale mě osobně pomohlo když sem provedl následující:

v The Dude jsem zvolil Nastavení -> otevřelo se mi okno, tam sem se proklikal až na záložku Různé a tam jsem odškrtl položku Zpožděný zápis na disk

Od té doby jsem RB několikrat restartoval a v pořádku.
0 x

Uživatelský avatar
reset
Příspěvky: 2902
Registrován: 16 years ago
Bydliště: intERnet

Příspěvekod reset » 15 years ago

jak je dude narocny na hw pro monitorovani site ?

vcera jsem si zkusebne hral s dude, nainstaloval jsem ho na RB411 (jinou masinu jsem rychle po ruce nemel) a priblizne, kdyz v nem bylo cca 20 masin, tak se bylo na RB411 tezke i zalogovat.

Jake zelezo je na provoz dude potreba rekneme pro monitorovani cca 100 zarizeni ?
0 x
ERnet tady, ERnet tam, ERnet vsude kam se podivam

Maxik
Příspěvky: 2579
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Maxik » 15 years ago

mam to na PC 433celer na ros 3.10 asi 50 zarizeni load asi 15-30% a to i bez trafiku
0 x

Uživatelský avatar
reset
Příspěvky: 2902
Registrován: 16 years ago
Bydliště: intERnet

Příspěvekod reset » 15 years ago

mam to na celeru 2Ghz , monitoruju tim cca 200 masin (vcetne vekerych klientu) a zatez je do 20%

Je mozne dude nejak zazalohovat ?
0 x
ERnet tady, ERnet tam, ERnet vsude kam se podivam

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 15 years ago

je tam export
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
reset
Příspěvky: 2902
Registrován: 16 years ago
Bydliště: intERnet

Příspěvekod reset » 15 years ago

heh, dekuji za detailni popis, vecer to exportnu, masinu jsem zatim vypnul, protoze mi chybi licence pro MK.
0 x
ERnet tady, ERnet tam, ERnet vsude kam se podivam

Uživatelský avatar
reset
Příspěvky: 2902
Registrován: 16 years ago
Bydliště: intERnet

Příspěvekod reset » 15 years ago

je nejak mozne, aby zobrazovane grafy ukazovali pouze hodnoty v nejakem rozsahu ?
Napriklad latence pouze to 200ms? Zbytek je bez hlubsiho vyznamu a zbytecne znecitelnuje grafy.
0 x
ERnet tady, ERnet tam, ERnet vsude kam se podivam

Uživatelský avatar
reset
Příspěvky: 2902
Registrován: 16 years ago
Bydliště: intERnet

Příspěvekod reset » 15 years ago

obcasne, cca kazdou hodinu se mi na dude serveru ukaze toto a zkurvi to statistiky na cele siti.
Netusite, kde by mohla byt zrada ?

sitovka je realtek .
Přílohy
dude.lag.JPG
(25.24 KiB) Staženo 1557 x
0 x
ERnet tady, ERnet tam, ERnet vsude kam se podivam

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 15 years ago

tak já bych předně vyhodil ty služby na který pingat nemusim. Třeba zjišťovat jestli běží http neni vůbec potřeba stejně tak ssh, dns a dude. Jinak mi na dude dost vadí to, že když máte například mapu páteřní sítě a mapu detailu jednoho bodu tak tam to zařízení je defakto 2x a všechno se z toho zařízení čte 2x a dokonce tam je i dude 2x nalogovanej. No a pak taky zásadní nedostatek změny rozlišení grafů.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
reset
Příspěvky: 2902
Registrován: 16 years ago
Bydliště: intERnet

Příspěvekod reset » 15 years ago

vetsinu sluzeb, tech co nechci jsem zatim bloknul firewallem, voklikavat vse je moc problematicke.

tohle je graf dude serveru, kdy monitoruje sam sebe
proc pravidelne vyskakuji "lagy" zatim nevim a docela me to stve
Přílohy
chart.png
ping chart
(9.35 KiB) Staženo 1515 x
0 x
ERnet tady, ERnet tam, ERnet vsude kam se podivam

Uživatelský avatar
reset
Příspěvky: 2902
Registrován: 16 years ago
Bydliště: intERnet

Příspěvekod reset » 15 years ago

laguje to v grafech a pravdepodobne i v realu, po vypnuti automaticke detekce kazdou hodinu to zmizelo.
0 x
ERnet tady, ERnet tam, ERnet vsude kam se podivam

Uživatelský avatar
petr
Příspěvky: 133
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod petr » 15 years ago

reset píše:jak je dude narocny na hw pro monitorovani site ?

vcera jsem si zkusebne hral s dude, nainstaloval jsem ho na RB411 (jinou masinu jsem rychle po ruce nemel) a priblizne, kdyz v nem bylo cca 20 masin, tak se bylo na RB411 tezke i zalogovat.

Jake zelezo je na provoz dude potreba rekneme pro monitorovani cca 100 zarizeni ?


viz viewtopic.php?f=9&t=4671&p=37427#p37427
0 x
Petr Kraus
Přimda
kraus@primda.cz

net.work
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod net.work » 14 years ago

Zdravím,


mám naisntalovaný dude 3.5 a vše funguje jak má... problém je v tom, že když se ta mašina rebootne, tak se ztratí vytvořená mapa a je to jako by v defaultním nastavení tak jako po čisté instalaci. provozuju to na samostatném stroji s win7, ale zkoušel jsem to i na RB411 a problém stejný... dělá to i verze 3.4, nemáte s tím někdo zkušenost?
jo a zálohu sem si sice udělal, ale po importu se to odpojí a už nic.....

edit. zjistil sem, ze kdyz tu sluzbu (The dude) zmenim ze sitove na lokalni tak to normalne jede - napada nekoho jak to udelat tak, aby to fungugovalo i jako sitova sluzba?
0 x
Jan Ptáček

Vokys
Příspěvky: 19
Registrován: 10 years ago

Příspěvekod Vokys » 9 years ago

tak mam stejny problem. Dude verze 3.6 s RB 433AH /v 5.26/ a po restartu je dude v tovarnim nastaveni. kdyz zkusim zapnout ten spozdeny zapis na disk tak to nepomuze a po restartu je to zaptky odskrtnue.
0 x