Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Dude

RADIUS, CAPsMAN, The Dude, AirControl, UniFi, Zabbix atd.
McCall
Příspěvky: 100
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Dude

Příspěvekod McCall » 18 years ago

Má někdo zkušenosti s Dude ??? Včera jsem si ho nainstaloval ... a moc se mi líbí ... ale ...

1) proč se některé grafy negenerují i když je zadáno že se mají generovat ???

2) grafy pingů ... jsou spíš že nejsou ...

3) sledování přenosových rychlostí u zařízení jiných než Mikrotik ... mi dává divné výsledky ...

dělal jsem s tím tak 2-3 hodiny ... takže je možné že jsem něco přehlédl ... jaké máte zkušenosti vy ??? myslím že to je dobrý soft a hodil by se více lidem ...
0 x
SW správa sítě Hlucin.net

McCall
Příspěvky: 100
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod McCall » 18 years ago

To opravdu nikdo The Dude nepoužívá ??? Nikdo v něm nevidí silný nástroj ???
0 x
SW správa sítě Hlucin.net

wi-fi
Příspěvky: 10
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod wi-fi » 18 years ago

1, grafy u objektu ktere vytvoril discover se ridi nastavenim serveru (tam se da nastavit jestli defaultne delat grafy ci ne) jinak kdyz je v objektu fajfka nad graphing tak se mi grafy delaji vzdy.
2, grafy pingu mi jedou ...
3, jine zarizeni nemam.. wlatne ji jedny widle a tam to vypada ok i kdyz to vycitam z face miktotiku nebo face stroje (propojene kabelem) tak jsou hodnoty stejna..

delal jsem na tom nekolik desitek hodin max spokojenost jen stabilita ----- ! pri vypadku el. vetsinou dojdu o vse (grafy konfig dude zustane jak po instalaci ) nutne zalohovat adresar data.
0 x

McCall
Příspěvky: 100
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod McCall » 18 years ago

wi-fi píše:1, grafy u objektu ktere vytvoril discover se ridi nastavenim serveru (tam se da nastavit jestli defaultne delat grafy ci ne) jinak kdyz je v objektu fajfka nad graphing tak se mi grafy delaji vzdy.
2, grafy pingu mi jedou ...
3, jine zarizeni nemam.. wlatne ji jedny widle a tam to vypada ok i kdyz to vycitam z face miktotiku nebo face stroje (propojene kabelem) tak jsou hodnoty stejna..

delal jsem na tom nekolik desitek hodin max spokojenost jen stabilita ----- ! pri vypadku el. vetsinou dojdu o vse (grafy konfig dude zustane jak po instalaci ) nutne zalohovat adresar data.


jakou verzi pouzivas ???
0 x
SW správa sítě Hlucin.net

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 18 years ago

wi-fi píše:1, grafy u objektu ktere vytvoril discover se ridi nastavenim serveru (tam se da nastavit jestli defaultne delat grafy ci ne) jinak kdyz je v objektu fajfka nad graphing tak se mi grafy delaji vzdy.
2, grafy pingu mi jedou ...
3, jine zarizeni nemam.. wlatne ji jedny widle a tam to vypada ok i kdyz to vycitam z face miktotiku nebo face stroje (propojene kabelem) tak jsou hodnoty stejna..

delal jsem na tom nekolik desitek hodin max spokojenost jen stabilita ----- ! pri vypadku el. vetsinou dojdu o vse (grafy konfig dude zustane jak po instalaci ) nutne zalohovat adresar data.
Zdravim, mam takovy problem. Jde se na Dude prihlasit i z jineho pocitace? myslim, mam to jako monitoring na saitu a potreboval bych se tam pripojit od sebe z domu. je to v jednou subnetu. dekuji za pripadne odpovedi,
0 x

Jan Kořistka
Příspěvky: 26
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jan Kořistka » 18 years ago

Jde. Musíš zapnout dude setting server dude remote. Potom si nainstaluješ dude na jiný poč, a když dáš login, tam zvol remote a vyplň potřebné údaje a je to.
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 18 years ago

Jan Kořistka píše:Jde. Musíš zapnout dude setting server dude remote. Potom si nainstaluješ dude na jiný poč, a když dáš login, tam zvol remote a vyplň potřebné údaje a je to.
dik, jak mam ulelat, aby se mi generovaly statistiky do např. do obr. v definovanych intervalech?
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 17 years ago

Zdravím, mam takový problem, mam na svým PC dude server a druhe PC v siti nemůžu pingnout timto programem. Na tom PC je Kerio firewall, kdyz ho vypnu jde vse jak ma, ale jakmile je zapnuty pingy na nej nejdou. Ale oni nejdou nenom z toho Dude, jinak pres cmd jdou bez problemu. Nevíte cím to muze v Kerio být, co popř. mam povolit?
děkuji za vase ohlasy.
0 x

JirkaRTJ
Příspěvky: 129
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod JirkaRTJ » 17 years ago

Ahoj

Prosím Vás o info, jak když si vytvořím Network map a mam tam urcite IP atd.které sleduji A chci treba přidat ještě jednu IP jak jí můžu propojit z jiným objektem treba IP nebo sítí. Aby byla mezi nimi spojující čára.

Nejak mi to nejde.

Dík Jirka
0 x

soucez
Příspěvky: 845
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod soucez » 17 years ago

JirkaRTJ píše:Ahoj

Prosím Vás o info, jak když si vytvořím Network map a mam tam urcite IP atd.které sleduji A chci treba přidat ještě jednu IP jak jí můžu propojit z jiným objektem treba IP nebo sítí. Aby byla mezi nimi spojující čára.

Nejak mi to nejde.

Dík Jirka


No tak další objekt přidáš add device a potom tlačítkem + přidáš funkci klasicky PING. A aby jsi měl čáru mezi tím zařízením a něčím dalším tak jednoduše naber na myš funkci kreslit čáru a klikni na první objekt a pak na druhý kde má končit. Pomocí barev a druhu čáry si můžeš rozlišit zda-li jde o páteř apod..
0 x

JirkaRTJ
Příspěvky: 129
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod JirkaRTJ » 17 years ago

Ahoj

tak už mi to snad funguje. Díky moc.

Jirka
0 x

EliT
Příspěvky: 5
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod EliT » 17 years ago

Ahojte. Nechcem nijako ponizovat dude.
V sieti:
dsl-mikrotik-5gigovy spoj na vyssi bod-switch-2,4gigove routre-
-klient routre-pc
Dude na pc pripojenom na dsl router pekne oskenuje celu siet, registruje skoro vsetky zariadenia.
Zamerne pisem skoro.
Su pripady, ked router klienta nedokaze skontrolovat ale zakaznik funguje bez problemov. A na druhej strane, zakaznik hlasi problemy a v dude je vsetko ok.
Dalsia zaujimavost: vsetky routre klientov su nastavene rovnako. Pri niektorych vsak dude nevidi za router na pc.

Niesom si isty ci mam nieco naprd so sietou, alebo len dude ma sali.
0 x

McCall
Příspěvky: 100
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod McCall » 17 years ago

EliT píše:Ahojte. Nechcem nijako ponizovat dude.
V sieti:
dsl-mikrotik-5gigovy spoj na vyssi bod-switch-2,4gigove routre-
-klient routre-pc
Dude na pc pripojenom na dsl router pekne oskenuje celu siet, registruje skoro vsetky zariadenia.
Zamerne pisem skoro.
Su pripady, ked router klienta nedokaze skontrolovat ale zakaznik funguje bez problemov. A na druhej strane, zakaznik hlasi problemy a v dude je vsetko ok.
Dalsia zaujimavost: vsetky routre klientov su nastavene rovnako. Pri niektorych vsak dude nevidi za router na pc.

Niesom si isty ci mam nieco naprd so sietou, alebo len dude ma sali.


Dude se da nastavit ruzne .. . ale je potreba si s tim pohrat ... to ze nekdy hlasi problemy kde nejsou ... je potreba si odladit sit ... treba queues ... a to ze nektere PC vidi a nektere ne .. .za routrama ... nemuze to byt nastavenim firewallu na tech PC ?
0 x
SW správa sítě Hlucin.net

net.work
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod net.work » 17 years ago

zdrawim,

chci se zeptat, zda-li nekdo nevi, jak dude nastavit, aby monitoroval silu signalu u klientu? v snmp, nebo routeros zalozce je primo registration table a signaly, ale jak to dostat primo na tu ikonu na mape? dik.. mocX
0 x

EliT
Příspěvky: 5
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod EliT » 17 years ago

McCall píše:
EliT píše:Ahojte. Nechcem nijako ponizovat dude.
V sieti:
dsl-mikrotik-5gigovy spoj na vyssi bod-switch-2,4gigove routre-
-klient routre-pc
Dude na pc pripojenom na dsl router pekne oskenuje celu siet, registruje skoro vsetky zariadenia.
Zamerne pisem skoro.
Su pripady, ked router klienta nedokaze skontrolovat ale zakaznik funguje bez problemov. A na druhej strane, zakaznik hlasi problemy a v dude je vsetko ok.
Dalsia zaujimavost: vsetky routre klientov su nastavene rovnako. Pri niektorych vsak dude nevidi za router na pc.

Niesom si isty ci mam nieco naprd so sietou, alebo len dude ma sali.


Dude se da nastavit ruzne .. . ale je potreba si s tim pohrat ... to ze nekdy hlasi problemy kde nejsou ... je potreba si odladit sit ... treba queues ... a to ze nektere PC vidi a nektere ne .. .za routrama ... nemuze to byt nastavenim firewallu na tech PC ?



Na vsetkych pc bezi firewall standardne z sp2 vo winxp. Bez prestavenia.
Routre su sparklan a ovislink. A predsa sa najde aj medzi rovnakymi routrami s uplne rovnakymi nastaveniami rozdiel.
0 x