Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Dude mi na Windows 7 nechodí

RADIUS, CAPsMAN, The Dude, AirControl, UniFi, Zabbix atd.
losos
Příspěvky: 110
Registrován: 12 years ago

Re: Dude mi na Windows 7 nechodí

Příspěvekod losos » 12 years ago

ano, rovnakym problem aj na win2008 server, treba jednoducho vypnut UAC pre kazdy ucet ktory moze spustit dude ako prvy.
0 x

Uživatelský avatar
petr
Příspěvky: 133
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod petr » 11 years ago

Blood píše:Start - Ovládací panely - Uživatelské účty a nastavení rodiny - Uživatelské účty - Změnit nastavení nástroje Řízení uživatelských účtů - zde je potřeba dát posuvník úplně dolů, poté bude monitoring fungovat (samozřejmě po restartu PC)
Doporučuji zazálohovat mapu dude, protože většinou dojde po změně tohoto nastavení ke smazání mapy a je nutno ji opět naimportovat.


Po popisovaném nastavení režimu spuštění Dude "Jako služba" je možno zase vrátit úroveň řízení uživatelských účtů na původní hodnotu. Dude server i po restartu PC vždy automaticky poběží jako služba.

Doplněno o 20 minut později:
Výše uvedené jsem si myslel do doby, než jsem spustil import ze zálohy. Dude server spadl a už něběží. Nechám to na zítra.

Zlatý Linux, na kterém mi Dude běží už několik let bez problémů :D
_________________________

Tak tedy:
Na Windows (7 Pro 64bit i XP Pro 32bit) se mi Dude (bežící jako služba) vždy spolehlivě kousnul při importu většího souboru zálohy (38MB):
  • Na stavové řádce Uploadnig export file ... a zastavené počítadlo Klient i Server na nesmyslných hodnotách.
  • Nelze se přihlásit ani místně ani vzdáleně přes zabezpečené připojení, ale nenahlásí to žádnou chybu, pouze nikdy nekončící Připojování k ..
  • Jediná pomoc: Restartovat službu ve Woknech. Pak se lze přihlásit. Data jsou sice správně naimportována ale :shock:

Takže Dude nechám raději na Linuxu, kde se Dude nikdy nehryzne :D
0 x
Petr Kraus
Přimda
kraus@primda.cz

jdrcom
Příspěvky: 1
Registrován: 8 years ago

Příspěvekod jdrcom » 7 years ago

Nic není potřeba nic nastavovat stačí aplikaci spustit "jako správce" ihned všechno běží.
0 x