Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Kontrola funkčnosti Emailu

RADIUS, CAPsMAN, The Dude, AirControl, UniFi, Zabbix atd.
Warcz
Příspěvky: 127
Registrován: 13 years ago

Kontrola funkčnosti Emailu

Příspěvekod Warcz » 13 years ago

Ahoj. Lze nějak v DUDE nebo jiném softu kontrolovat jestli fungují emaily ? Zatím tu kontrolu dělám tak že kalendář mi vždy pošle email "Email funguje", ale občas se sekne čistička, jindy se pokazí něco jiného a já přemýšlím jak spolehlivě tohle monitorovat. Nejčastěji tedy zatuhne Postfix, ale ideální by byl nějaký monitoring celé pošty :o(

PS: Taky Vás tak posledních 14 dni mohutně spamují emaily na tema "web hosting" ?
0 x

Uživatelský avatar
reset
Příspěvky: 2902
Registrován: 16 years ago
Bydliště: intERnet

Příspěvekod reset » 13 years ago

Na cem ti to bezi? Nam tu bezi mesice nonstop.
0 x
ERnet tady, ERnet tam, ERnet vsude kam se podivam

Warcz
Příspěvky: 127
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod Warcz » 12 years ago

Šistička běži na linuxu na postfixu ale to je pořad něco. Jednou antispam, podruhe antivyr, te´d došlo misto na disku a exchange se zastavil... Nikdo nemonitoruje jestli mu chodi emaily ?
0 x

Warcz
Příspěvky: 127
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod Warcz » 12 years ago

Nikdo nic :o( Zase se vracim k tematu protože tolik věci co muže po cestě padnout už asi ani neexistuje a dneska to zase zazlobilo. Odeslani emailu uvažuju že bude řešit google co hodinu že mi pošle email ale pořad nevim jak to vyhodnocovat a psat skripty moc neumim :o(
0 x

Warcz
Příspěvky: 127
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod Warcz » 12 years ago

Takže aktualni stav je:

- Posílač - Asi google kalendař ktery co hodinu pošle email, nebo blat na jinem serveru

- Notifiker - Kontroluje přes pop3 jestli dojde email a pokud ano tak spusti bat soubor

- Časovač - část kterou nejsem schopen vyřešit. Hledam nějaky program který by po hodině kdy nedojde email provedl nějakou akci. Zkoušel jsem Task Manažer jenže když dam "schtask /run ..." tak se ignotuje přikaz delay :o(

- Akce - Asi Blat - Pošle SMS nebo email že nefunguji emaily...

Diky za napady :o(
0 x

udona
Příspěvky: 1
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod udona » 11 years ago

Dobrý den,

mám otázku, nastavuj Dudu a potřebuji info o výpadku na email. Co mám nastavit do pole SMTP? Mám hosting u forpsi a wedos. Děkuji
0 x

Warcz
Příspěvky: 127
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod Warcz » 10 years ago

Dal bych tam smtp.forpsi.com a email a heslo k Forpsi...
0 x