Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Jaký monitorovací system k mikrotiku?

RADIUS, CAPsMAN, The Dude, AirControl, UniFi, Zabbix atd.
Survivor
Příspěvky: 81
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod Survivor » 18 years ago

Může sem někdo dát screen jak pěkně vypadá cactid?
0 x

pepulis
Příspěvky: 1418
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod pepulis » 18 years ago

Survivor píše:Může sem někdo dát screen jak pěkně vypadá cactid?


http://www.cacti.net jsou tam i ukazky od ruznych uzivatelu. Ja ted cacti predelavam, jinak bych poskytnul demo.
0 x

Jan Kořistka
Příspěvky: 26
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jan Kořistka » 18 years ago

Tak jsem to konečně rozběhal. Pokud by ste někdo měl výstupy v xml tak bych přivítal.
Něco jsem sice našel, ale není tam vše (jako například simple queue a signál klientů)
0 x

Uživatelský avatar
LaCosta
Příspěvky: 168
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod LaCosta » 18 years ago

Cacti je zlozitejsie jak rikal kolega, ale cez napr. debiana standart apt-get inak treba este adodb k tomu, ale myslim ze to vsetko je v readme. Oplati sa citat changelog ... :)

p.s. tvorba vlastnych layoutov nie je easy ale zas si clovek spravi co potrebuje ...
0 x

pepulis
Příspěvky: 1418
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod pepulis » 18 years ago

LaCosta píše:Cacti je zlozitejsie jak rikal kolega, ale cez napr. debiana standart apt-get inak treba este adodb k tomu, ale myslim ze to vsetko je v readme. Oplati sa citat changelog ... :)

p.s. tvorba vlastnych layoutov nie je easy ale zas si clovek spravi co potrebuje ...


Ano, v debianu je to docela pohodova instalace, ale problem je ze vytvorene skripty jsou na novejsi verze, ktere clovek potrebuje. Haze to tam pak chybu, myslim s HASH. Pak nezbyva nez jen rucni kompilace.
0 x

Uživatelský avatar
LaCosta
Příspěvky: 168
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod LaCosta » 18 years ago

pepulis píše:
LaCosta píše:Cacti je zlozitejsie jak rikal kolega, ale cez napr. debiana standart apt-get inak treba este adodb k tomu, ale myslim ze to vsetko je v readme. Oplati sa citat changelog ... :)

p.s. tvorba vlastnych layoutov nie je easy ale zas si clovek spravi co potrebuje ...


Ano, v debianu je to docela pohodova instalace, ale problem je ze vytvorene skripty jsou na novejsi verze, ktere clovek potrebuje. Haze to tam pak chybu, myslim s HASH. Pak nezbyva nez jen rucni kompilace.


Ja stahnem klasika cez apt a potom na to narvem rucne najnovsiu verziu, trochu brute force, ale ak tomu clovek trochu rozumie rozbeha to ...
0 x

CoolTom
Příspěvky: 4
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod CoolTom » 18 years ago

Cau, nejde se nekdo, kdo vi jak co nastavit a kdo mi porad s cacti? 0:-)
Vytvoril jsem graf trafiku na interface mezi siti a internetem. Pouzil jsem pro to template "Interface - Traffic (bytes/sec)". Kdyz se ale ukaze nejaka spicka (treba 500k) a pak trafik zase bubla nekde kolem 100k tak se to autoresizne a ten mensi trafik je hodne drobne = neprehnedne. Jak se da nastavit osa Y (bytes/sec), aby to bylo rovnomerne ...

Druha vec, chtel jsem pridat graf trafiku za 1hodinu, popr jemneji, ale nevede se, poradite kde? Zkousem jsem MANAGMENT--DATA SOURCES--RRAs, ale nikde se neukazal.

Da se delat Polleovani casteji nez 1x za 5min? Ted kdyz spustim stahovani plnou rychlosti (6Mb) na 10min, tak se to v dennim grafu projevi jako maly 4Mb peak :-/

Dekuji za rady a nasmerovani

Obrázek
0 x

skrebon
Příspěvky: 467
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod skrebon » 18 years ago

v graph templatoch nastav

Kód: Vybrat vše

Upper Limit
 Use Per-Graph Value (Ignore this Value)
(aspon myslim ze to je ono) , aby natahoval kazdu samostatne a zadaval si ju rucne pre kazdy graf. A potom pri zadavani grafu, urcis hodnotu, ktora bude trvala, "neresiznutelna" :-)
0 x