Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

DUDE SMS noifikacia

RADIUS, CAPsMAN, The Dude, AirControl, UniFi, Zabbix atd.
Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

DUDE SMS noifikacia

Příspěvekod midnight_man » 13 years ago

hladam hladam, nenašiel som tu nič o dude SMS notifikacii, mate to niekto rozbehnuté?
0 x

Tomáš Nesrsta
Moderátor
Příspěvky: 1333
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Tomáš Nesrsta » 13 years ago

jedinej zpusob "100%" jak posilat sms o vypadcich je vykaslat se na Dude a nachodit nagios.

Jinak se to da udela tak si to budes posilat na mail a z mailu to to prijde jako sms. Dobre to funguje u Vodafone i kdyz obcas s casovou prodlevou. Jinak u T-mobile si musis zaplatit "lepsi" emaliovou schranku aby ti chodil text emali jako sms. Normali email u T-mobile ti jenom posle oznameni ze ti neco prislo ale uz ti neposle co to je.
0 x
Bývalý ISP...

Uživatelský avatar
lwq
Příspěvky: 1659
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: MistyMountain
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lwq » 13 years ago

Nejlepe si jakekoliv SMS posilat pres SMS modul - napriklad od papouch.com (ci jinych) a nespolehat na vysoce nespolehlive EMAIL-SMS zpravy co chodi divne ... Radsi si kapku priplatit ...
0 x
LWQ ... Vice na www.lwq.cz (treba GIOM 3000 atp.) ...

David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod David2006 » 13 years ago

Používám to v Dudovi na Vodafone sice jen něco přes týden, ale spokojenost :) . Chodí mi to někdy do pár vteřin(fakt, skoro hnedle jak pípne Mikrotik:) ) někdy do pár minut. Co jsem o tom uvažoval potřeboval bych ještě jednoho Duda či něco podobného co pošle majlíka někde z vnějšku ne na mé síti aby pingal 2-3 IP abych měl jistotu že můj Dude je sám online :) .
0 x

miract
Příspěvky: 1312
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod miract » 13 years ago

David2006 píše:Používám to v Dudovi na Vodafone sice jen něco přes týden, ale spokojenost :) . Chodí mi to někdy do pár vteřin(fakt, skoro hnedle jak pípne Mikrotik:) ) někdy do pár minut. Co jsem o tom uvažoval potřeboval bych ještě jednoho Duda či něco podobného co pošle majlíka někde z vnějšku ne na mé síti aby pingal 2-3 IP abych měl jistotu že můj Dude je sám online :) .


Tak zrovna kvuli vodafonu jsem si musel udelat vlastni sms branu, nebot ten jejich mobilni email vecne nefunguje. Poznas sam casem...
0 x

net.work
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod net.work » 13 years ago

miract píše:
David2006 píše:Používám to v Dudovi na Vodafone sice jen něco přes týden, ale spokojenost :) . Chodí mi to někdy do pár vteřin(fakt, skoro hnedle jak pípne Mikrotik:) ) někdy do pár minut. Co jsem o tom uvažoval potřeboval bych ještě jednoho Duda či něco podobného co pošle majlíka někde z vnějšku ne na mé síti aby pingal 2-3 IP abych měl jistotu že můj Dude je sám online :) .


Tak zrovna kvuli vodafonu jsem si musel udelat vlastni sms branu, nebot ten jejich mobilni email vecne nefunguje. Poznas sam casem...

me to jakztakz funguje pres vodafone, i kdyz taky nekdy.... takze posilas s dudem sms pres mobil, nebo jak?
0 x
Jan Ptáček

David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod David2006 » 13 years ago

Zkusme to tedy s tím Vodafonem otestovat - pokud se tu najdou 1-2 sítě s nějakou plonkovní veřejkou a nějakým tím routříkem či 2.4kou které se na účel testování propůjčí veřejka.
Nastavím si ji na Duda u sebe pro dohled a když mi ji párkrát za den na 5-10min vypnete tak postnu tu pak výsledek a vy si jen zapíšete časy kdy to bylo vypnuté a kdy to zase naběhlo
a postnete to po mě pro přehled.

Netvrdím že to bude úplně objektivní, ale nějaký výsledek to při 1-3dnu testování mít může.
0 x

miract
Příspěvky: 1312
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod miract » 13 years ago

net.work píše:
miract píše:
David2006 píše:Používám to v Dudovi na Vodafone sice jen něco přes týden, ale spokojenost :) . Chodí mi to někdy do pár vteřin(fakt, skoro hnedle jak pípne Mikrotik:) ) někdy do pár minut. Co jsem o tom uvažoval potřeboval bych ještě jednoho Duda či něco podobného co pošle majlíka někde z vnějšku ne na mé síti aby pingal 2-3 IP abych měl jistotu že můj Dude je sám online :) .


Tak zrovna kvuli vodafonu jsem si musel udelat vlastni sms branu, nebot ten jejich mobilni email vecne nefunguje. Poznas sam casem...

me to jakztakz funguje pres vodafone, i kdyz taky nekdy.... takze posilas s dudem sms pres mobil, nebo jak?


Ne, ja posilam hlaseni z nagiosu, ale mam k tomu udelanou sms branu z gnokii. U toho vodafonu se mi stavalo, ze to chodilo i s puldenim spozdenim a bylo blbe ze mi vypadky na siti hlasili drive klienti jak nagios.
0 x

Peyrak
Příspěvky: 1588
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Peyrak » 13 years ago

taky mi ty sms chodily jak se jim zrovna zachce, přicházely napřeskáčku, nebo vůbec, .....
0 x

Uživatelský avatar
midnight_man
Příspěvky: 3680
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod midnight_man » 12 years ago

Co tak rozbehnut dude s nejakym modulom so sim kartou? Nevie dude scriptovat?? zeby nejak komunikoval s tym modulom a modul by poslal SMSku na dane cislo....
0 x

David2006
Příspěvky: 3243
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod David2006 » 12 years ago

Po půl roce používání GSMemailu+DUDE od Vodafone s cca 70ti prvky to neřeším. Spolehlivost a odezvy jsou pro moji potřebu dostatečné (nahození obvykle dojde rychleji nežli výpadek jak jsem tu někde psal). Tedy funguje to a jediné co bych možná za propátrání hlouběji stálo jsou ty závislosti aby mi nechodilo 20SMSek pokud vypadl nějaký uzel ale jedna od kterého uzlu se tak stalo. Ale i to se dá překousnout vcelku v pohodě :) . Obecně je to dobré hlavně na noc/ráno pro dřívější reakci v případě poruchy než když v 10 ráno volají sami zákazníci že to v 11večer včera vypadlo... .
0 x

Repkins
Příspěvky: 719
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Brno

Příspěvekod Repkins » 12 years ago

Mě Vodafoun zprávy chodily občas značně opožděně. Teď mám Nagios a SMS bránu Gnokii, honím to přes modul SIEMENS MC35 a takřka absolutně spolehlivý.
0 x

superweb
Příspěvky: 238
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod superweb » 12 years ago

Napadlo Vas nekoho to napojit na nejake profi online rozhrani, treba http://www.smsmanager.cz/api/http/#note1 ? Me to napadlo, ale na pokusy s implementaci zatim nebyl cas :)
0 x

Uživatelský avatar
reset
Příspěvky: 2902
Registrován: 16 years ago
Bydliště: intERnet

Příspěvekod reset » 12 years ago

moc drahy
0 x
ERnet tady, ERnet tam, ERnet vsude kam se podivam

caveman6
Příspěvky: 32
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod caveman6 » 9 years ago

Čo tak si spraviť svoju vlastnú GSM Gateway??
Ja mam v Serveru GSM USB od Orange, v serveru rozbehnutý SMS Gateway http://www.ozeki.hu/ ktorý je zadarmo a dokáže spolupracovať ako z gsm modulmi tak aj inými servermi ktoré ponúkajú SMS bránu.
Ďalšia výhoda je vlastné účty, dokáže sám monitorovať SNMP a poslať SMS, dokáže taktiež prijatý email poslať ako SMS, prepojiť z outlookom a kopu ďalších vecí, dokáže aj API ktoré používam v DUDE, dude jednoducho spusti API adresu ktorá my zašle SMS :) Celé SMS Gateway beží ako servis a ovláda sa cez webového rozhrania, podarilo sa my ho prepojiť aj z účtovníctvom Money S3 cez ktoré potom zasielam upomienky na FA.. Má plno možností využitia, môžem len odporučiť.
Ak by chcel niekto pomôcť, stačí napísať :)
0 x