Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

nahrada ISPadmina

RADIUS, CAPsMAN, The Dude, AirControl, UniFi, Zabbix atd.
Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Re: nahrada ISPadmina

Příspěvekod hapi » 13 years ago

sorry ale jaký jsou hardwarový nároky pro isp admina řekněme s 500 usery?
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

michal.siman
Příspěvky: 1019
Registrován: 16 years ago
Bydliště: Plzeň-jih

Příspěvekod michal.siman » 13 years ago

hapi píše:sorry ale jaký jsou hardwarový nároky pro isp admina řekněme s 500 usery?

nevim, koupili jsme repasovany server od HP za 12 tisic na doporuceni vyvojaru, oni nam ho nakonfigurovali a je to. az to nebude stacit, tak to budu resit, zatim o tom nevime :-) asi tak.
0 x
Snazim se nejak zacit, budte na me prosim hodni, dekuji :-) az se neco naucim, ochotne poradim dalsim v rade ...

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 13 years ago

co je repasovaný server od HP?
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Ajfel
Příspěvky: 962
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Ajfel » 13 years ago

hapi píše:co je repasovaný server od HP?

To on nevi, on kupuje vyrobek, nediva se dovnitr, z ceho to je :D Sorry, nedalo mi to. :D
0 x

datacalldc
Příspěvky: 29
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod datacalldc » 13 years ago

To michal.siman - jasny rozumim, jen pro upresneni - vubec jsem nechtel nejakym zpusobem ISP Admin hodnotit natoz pak hanit, to mi neprislusi a nedelam to, jen jsem chtel upresnit, ze ono "nabalovani" funkci je nekdy spis na skodu (HW naroky, prehlednost, cena, support atd) tedy naprosty souhlas s prispevkem, ktery popisoval tzv best practices SW.
0 x

michal.siman
Příspěvky: 1019
Registrován: 16 years ago
Bydliště: Plzeň-jih

Příspěvekod michal.siman » 13 years ago

hapi píše:co je repasovaný server od HP?

Jelikoz jsem na rabi tak ti to ted nereknu, nepamatuju se konfiguraci. A opravdu a uprime me to nezajoma, mam dost jinych veci k reseni. Napisu pozdeji.

V zadnem pripade nechci rikat ze mi nezalezi na tom co je jak udelany, pokud to funguje kvalitne tak nemam potrebu to resit. A zrovna tady proste nemam.
0 x
Snazim se nejak zacit, budte na me prosim hodni, dekuji :-) az se neco naucim, ochotne poradim dalsim v rade ...

baz
Příspěvky: 413
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod baz » 13 years ago

vratil jsem se po mesici, takze odpovidam az ted.
michal.siman: neres co se mi na adminu nelibi, to sem do threadu nepatri. Neni to o cene, pouze o pristupu Sysaku, resp jejich supportu. Na to, kolik uz jsme do nich narvali penez by si nas mohli ponekud lepe vazit a resit co je potreba. To ze jsi ty s adminem spokojeny jeste neznamena, ze to funguje dobre i jinde. Tot vse, dal se na toto tema bavit nebudu, nemelo by to smysl.

Thread je zivy, alternativu shanim dal. na isp-servis se mrknu. vubec jsem si te reklamy nahore nevsiml, uz su vuci reklamam nejak imunni.
0 x

Uživatelský avatar
Insider
Příspěvky: 2453
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Insider » 13 years ago

Admina mame od zacatku roku, kdy jsme na tom rozjeli cast site, vcetne spravy AP.

Myslim, ze to obrovsky setri praci a vymena jednotlivych uzlu je tak hracka. Perfektni je rizeni agregaci, blokovani neplaticu s presmerovanim na banky, likvidace plateb, casove rozdeleni tarifu, blokace nadmerneho stahovani..
Support net servisu funguje spis jako udrzba, pokud je nejaky systemovy problem, vetsinou na to dlabou. Treba jako když system začal vyhrozovat zakaznikum s tim ze je odpojil pri nedoplatku 10 kc a naparovat jim pokuty. Nedela jim problem zesrat fcnost mezi revizema.
Bohužel se objevuji i scriptovaci chyby pri zapisech na router, kdy je schopny zapsat stejne pravidlo do firewallu klidne 10x a polozit tak celou sit tim, ze firewall prochazi s kazdym paketem 5000 zaznamu. System je pretizeny, zacne zahazovat pakety a jde to cele do kytek, neni schopny odmazat zaznam o odpojeni klienta, a ty se musi admnistrator potom mazat rucne a spoustu veci ktere poradne naserou.
Nadruhou stranu cena je tak prijatelna, ze potrbuju o cloveka min.
Co se na to koukal náš systémák, tak pro to neměl ani kousek pochopení, v momentě kdy nám odešel disk s Adminem, obnovení probíhalo nakopírováním celých databází do adresaru, protože není pořádně udělaný export. Máme to nainstalené jako Xen a průměrná zátěž je tak 600 procent, a vyjímkou není 1000procent a více.. Pak začne vypadávat Nagios, protože si myslí, že části sítě nejedou a začne SMS spam..

No proste.. Smisene pocity.. Urcite to pomohlo.. Ale na to ze maji 250 000 bezicich sprav... Hosi.. Budicek.. Jde se pracovat!
0 x
Michal Peterka, KPE spol. s r.o.
V Hůrkách 1, Praha5 Nové Butovice, Tel: 242498100, 777208819
http://pojitko.cz

mato1
Příspěvky: 947
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mato1 » 13 years ago

zdravim
mam problem s ispadminom... bud to neviem ja spravne nastavit, alebo na to programatori nemysleli. problem je nasledujuci:

uzivatelom priradujem FD linky - dovod je ten, ze si ich nasledne mozem zaradit do tych parentov, ktore urcim ja.
problem je vsak v tom, ze zapisovanie FD linky do QT je taky, ze ked ma uzivatel priradenu rychlost napriklad 10 mbit, tak mu ispadmin zapise v QT ako limit max 10 mbit a limit at 1 mbit. Proste 1/10 linky ide do limit at. Problem je v tedy, ked mate viac ludi v urcitom parente a sucet ich limit at rychlosti prekracuje rychlost limit at nadradeneho parentu.

moja otazka znie, ze ako donutit ispadmina k tomu, aby zapisoval mensie hodnoty do limit at. Nemusi to byt 1/10 - kludne mi staci aj 1/100 alebo nieco pod.

alebo ako riesite vy problem agregacie, ked potrebujete dat klientov do jednej agregacnej skupiny (parentu)?
0 x

mato1
Příspěvky: 947
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mato1 » 13 years ago

presuvam do ineho topicu... hodil som to sem omylom
0 x

Tomáš Nesrsta
Moderátor
Příspěvky: 1333
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Tomáš Nesrsta » 11 years ago

Vzhĺedem k aktualni diskuzi o funkcnosti/nefunkcnosti ISPadmina bych chtel znovuotevrit tohle tema. Co tedy zvolit jako nahradu za Admina?

Sice zatim nemam tu potrebu ale pokud se dostanu do pozice Michala tak bych rad vedel jake jsou varianty.
0 x
Bývalý ISP...

Uživatelský avatar
Tomáš Břinčil
Moderátor
Příspěvky: 648
Registrován: 12 years ago
antispam: Ano
Bydliště: /dev/null
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Tomáš Břinčil » 11 years ago

CF kontrol vypadá hezky.

My jedeme flexibee.
0 x
Windows what? Linux instead...
Real programmers don't need notice all their known languages.

https://www.facebook.com/conexainternet

Tomáš Nesrsta
Moderátor
Příspěvky: 1333
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Tomáš Nesrsta » 11 years ago

Tome flexibee dobry ale ja nehledam nahradu za pohodu ale za admina.
Cf-control neni spatnej ale do admina mu dost funkci schazi.
0 x
Bývalý ISP...

losos
Příspěvky: 110
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod losos » 11 years ago

0 x

Uživatelský avatar
cz_ranger
Příspěvky: 180
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod cz_ranger » 11 years ago

CRISP + cacti + Aircontrol + flexibee
0 x