Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

nahrada ISPadmina

RADIUS, CAPsMAN, The Dude, AirControl, UniFi, Zabbix atd.
michal.siman
Příspěvky: 1019
Registrován: 16 years ago
Bydliště: Plzeň-jih

Re: nahrada ISPadmina

Příspěvekod michal.siman » 13 years ago

hapi píše:hmm, tak to seš trochu mimo. Osobně jsem ještě nepotkal žádnýho programátora kterej umí skutečně programovat. Ten co umí skutečně programovat si je vědom toho co ten system obnáší a nebude to dělat za almužnu po večerech. Vidíš to moc růžově.

hapi: naprostej souhlas! ostatne to plati ve vsech profesich, kdo neco umi tak si je toho vedomej a podle toho take ma ceny a vse kolem. kdo umi mene dela za almuznu ale vysledek je vetsinou takovej ze to nakonec po nem musi nekdo lepsi predelat. jina vec je kdyz si to budes delat sam, pak nemusis bejt tak dobrej, ale jsi si toho vedom, pocitas s tim a postupne si to vypyplas - ale bude te to stat neskutecne mnoho casu ...

ps: me by zajimalo co je tak hroznyho na ispadminu ze ho zakladatel threadu proste odmita od zacatku?
0 x
Snazim se nejak zacit, budte na me prosim hodni, dekuji :-) az se neco naucim, ochotne poradim dalsim v rade ...

soooc
Příspěvky: 1586
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod soooc » 13 years ago

Zkouseli jsme vlastni system, je to hrozne narocne na udrzbu a cas -> prechod na freenetis -> spokojenost :)
0 x
Petr Šlinz
UBNT mám rád!

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 13 years ago

že by cena ISP admina? nemožnost něco přizpůsobit za nehorázný prachy? Znám dost lidí co na to nadávaji protože pan Sís je pan Sís atd.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

michal.siman
Příspěvky: 1019
Registrován: 16 years ago
Bydliště: Plzeň-jih

Příspěvekod michal.siman » 13 years ago

hapi píše:že by cena ISP admina? nemožnost něco přizpůsobit za nehorázný prachy? Znám dost lidí co na to nadávaji protože pan Sís je pan Sís atd.

tak tohle je obecne znamo, me by zajimal konkretni duvod zadavatele, co mu konkretne nevyhovuje. cenu bych sem netahal, neni to o cene, kdo to potrebuje (ale jako ze opravdu potrebuje) ten na to ma!
0 x
Snazim se nejak zacit, budte na me prosim hodni, dekuji :-) az se neco naucim, ochotne poradim dalsim v rade ...

Uživatelský avatar
berkoff
Příspěvky: 57
Registrován: 16 years ago
Bydliště: Chlumec nad Cidlinou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod berkoff » 13 years ago

hapi: tak sem asi blbej ja no :) budu premyslet nad tim ze bych mel spoustu veci prestat delat za dekuju. :)
0 x
Berkoff

dantasik
Příspěvky: 409
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dantasik » 13 years ago

My jsme s ISPAdminem zacali kdyz to fakt melo malo siti a zatim musim rict ze nemame problem a nevyuzivame treba ani import z banky. Take by me zajimalo co se nelibi na ispadminu...zatim nam vse vyhovuje ale fakt je ten ze support je uplne k nicemu. Proto uz ho neplatime a neupgradime..zatim. Jelikoz vse co potrebujem funguje a to co jsme hlasili ze bylo a neni(napr grafy u klientu vycitane z MK)tak proste nedodelali stejne a urgoval sem to temer 2mesice. Takze uz se to spis jen tak vali dal a dal a poslouchaji se asi ti co soli nejvice prachu. Ja uz jich nandal si myslim dost...Ale fakt je ten ze ono moc na vyber neni si myslim. A delat si to sam je celkem narocne to at kazdy zkusi..
0 x
Daniel Tasáry

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 13 years ago

jenom me utvrzujete, ze bych mel vyvoj sveho systemu urychlit a nabidnout ho. Myslim ze to bude dobra alternativa.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 13 years ago

hapi píše:jenom me utvrzujete, ze bych mel vyvoj sveho systemu urychlit a nabidnout ho. Myslim ze to bude dobra alternativa.


hlasim se jako tester :)
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

michal.siman
Příspěvky: 1019
Registrován: 16 years ago
Bydliště: Plzeň-jih

Příspěvekod michal.siman » 13 years ago

okoun píše:
hapi píše:jenom me utvrzujete, ze bych mel vyvoj sveho systemu urychlit a nabidnout ho. Myslim ze to bude dobra alternativa.


hlasim se jako tester :)


to sem se hlasil taky uz pred rokem :-)
0 x
Snazim se nejak zacit, budte na me prosim hodni, dekuji :-) az se neco naucim, ochotne poradim dalsim v rade ...

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 13 years ago

je to půl roku :-P

musel jsem teď něco vydělat abych měl na další vývoj.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

richik
Příspěvky: 22
Registrován: 13 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod richik » 13 years ago

Obecne pri vyvoji softwaru je treba definovat nejdrive konceptualni schema celeho systemu a z hlediska baze dat pak hlavne kvalitni logicky datovy model. Pri pohledu na databazi ISPadmin nemohu konstatovat jinak, nez ze je to slepenina vseho mozneho (podle toho, jak bylo potreba rozsirit jednotlive funkce).

ISPadmin jako takovy funguje docela dobre, ale jsou tam bugy - opravuji se, ale dalsi vznikaji s pridani nove funkcionality, protoze s nimi nepocital zejmena puvodni datovy model (jestli se tim tedy nekdo vubec zabyval a nenamastil rovnou tabulky, aby to behalo). Generovani faktur, tedy jednostrankoveho PDF dokumentu, a velikost 343 KB? Po upgradu na novejsi verzi najednou pak 690 KB? To si asi nekdo dela srandu...

Cena ISPadminu neni vysoka, je to system male firmy, ktera ho vyvijela na zaklade pozadavku uzivatelu - tedy zejmena bez konceptu na zacatku. Takto to lze delat jen do urcite miry slozitosti a domnivam se, ze ta jiz byla prekrocena. Za kvalitni SW, ktery byl vyvijen v souladu s dnes znamymi best practises v oblasti softwaroveho inzenyrstvi, to se plati trochu jinymi penezi...

S tim souvisi dalsi vec, a tou je dokumentace. To asi neni treba ani rozvadet.
0 x

Standula
Příspěvky: 158
Registrován: 15 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Standula » 13 years ago

Posledni prispevek je vskutku vystizny a pravdivy.
Napr. Pres 70 sloupcu na tabulku bych v takovem to reseni opravdu nehledal. Opak je pravdou :-).
0 x

michal.siman
Příspěvky: 1019
Registrován: 16 years ago
Bydliště: Plzeň-jih

Příspěvekod michal.siman » 13 years ago

Standula píše:Posledni prispevek je vskutku vystizny a pravdivy.
Napr. Pres 70 sloupcu na tabulku bych v takovem to reseni opravdu nehledal. Opak je pravdou :-).

Tyhle prispevky me celkem rozesmivaji. To se koukate do dvd prehravace jaky sou tam pouzity soucastky? Nebo do auta z ceho udelali prahy nebo jak je sity molitan v sedacce? Ja teda, ne me zajima jestli to funguje a co je uvnitr. I kdyby v adminu bylo 1000 sloupcu v tabulce tak je mi to fuk, proto vysledek, tedy funkce, je dobra a ja jsem spokojen.
0 x
Snazim se nejak zacit, budte na me prosim hodni, dekuji :-) az se neco naucim, ochotne poradim dalsim v rade ...

datacalldc
Příspěvky: 29
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod datacalldc » 13 years ago

michal.siman píše:
Standula píše:Posledni prispevek je vskutku vystizny a pravdivy.
Napr. Pres 70 sloupcu na tabulku bych v takovem to reseni opravdu nehledal. Opak je pravdou :-).

Tyhle prispevky me celkem rozesmivaji. To se koukate do dvd prehravace jaky sou tam pouzity soucastky? Nebo do auta z ceho udelali prahy nebo jak je sity molitan v sedacce? Ja teda, ne me zajima jestli to funguje a co je uvnitr. I kdyby v adminu bylo 1000 sloupcu v tabulce tak je mi to fuk, proto vysledek, tedy funkce, je dobra a ja jsem spokojen.


Tady bych trochu polemizoval - kdysi jen tak z legrace jsme programovali (dnes tato "soutez"asi bezi stale) napr. pruvodni dema (zname jeste z ATARI pc apod.) v cistem ASM kodu - vitez byl ten kdo stejnou aplikaci dokazal zmistit do nejmensiho souboru a verte ze se hralo o bity, rozdily byly velke, ale funkcnost stejna (jen to zatizeni RAM nebo CPU dost rozdilne) - tomu se rika optimalizace kodu, obvzlast u mysql bych toto nepodcenoval.
0 x

michal.siman
Příspěvky: 1019
Registrován: 16 years ago
Bydliště: Plzeň-jih

Příspěvekod michal.siman » 13 years ago

datacalldc píše:
michal.siman píše:
Standula píše:Posledni prispevek je vskutku vystizny a pravdivy.
Napr. Pres 70 sloupcu na tabulku bych v takovem to reseni opravdu nehledal. Opak je pravdou :-).

Tyhle prispevky me celkem rozesmivaji. To se koukate do dvd prehravace jaky sou tam pouzity soucastky? Nebo do auta z ceho udelali prahy nebo jak je sity molitan v sedacce? Ja teda, ne me zajima jestli to funguje a co je uvnitr. I kdyby v adminu bylo 1000 sloupcu v tabulce tak je mi to fuk, proto vysledek, tedy funkce, je dobra a ja jsem spokojen.


Tady bych trochu polemizoval - kdysi jen tak z legrace jsme programovali (dnes tato "soutez"asi bezi stale) napr. pruvodni dema (zname jeste z ATARI pc apod.) v cistem ASM kodu - vitez byl ten kdo stejnou aplikaci dokazal zmistit do nejmensiho souboru a verte ze se hralo o bity, rozdily byly velke, ale funkcnost stejna (jen to zatizeni RAM nebo CPU dost rozdilne) - tomu se rika optimalizace kodu, obvzlast u mysql bych toto nepodcenoval.

ja o tom nepolemizuju, jen rikam ze jako uzivatele me nezajima co je uvnitr, pokud mi to funguje tak je mi to jedno a pokud to nefunguje tak vlastne taky, to je vec vyrobce. Ja taky vim co je to optimalizace kodu, ale jako uzivatele software me nezajima jak je udelany, ale zajima me jestli me funguje a jsem spokojen. toliko k tematu. prece nemuzu hodnotit funkcnost produktu podle toho jak je naprogramovany, to uz proti adminu nic jineho nemate, tak jste se pustili do toho jak je to naprogramovany. to mi prijde tak trochu divny ...
0 x
Snazim se nejak zacit, budte na me prosim hodni, dekuji :-) az se neco naucim, ochotne poradim dalsim v rade ...