Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

nahrada ISPadmina

RADIUS, CAPsMAN, The Dude, AirControl, UniFi, Zabbix atd.
baz
Příspěvky: 413
Registrován: 16 years ago

nahrada ISPadmina

Příspěvekod baz » 13 years ago

Ma tu nekdo nasazeny nejaky funkcni system na řízeni site, neco jako ISPadmin, ale aby to opravdu fungovalo?
Potreba evidovat kliose, fakturovat, parovat platby z RB, ridit kliose v MK.
Prosim konstruktivni napady, nikoli flame na tema ISPadmin. Toho se chceme zbavit, to je vse.
0 x

michal.siman
Příspěvky: 1019
Registrován: 16 years ago
Bydliště: Plzeň-jih

Příspěvekod michal.siman » 13 years ago

baz píše:Ma tu nekdo nasazeny nejaky funkcni system na řízeni site, neco jako ISPadmin, ale aby to opravdu fungovalo?
Potreba evidovat kliose, fakturovat, parovat platby z RB, ridit kliose v MK.
Prosim konstruktivni napady, nikoli flame na tema ISPadmin. Toho se chceme zbavit, to je vse.

Mohu se konstruktivne zeptat co vam "opravdu nefunguje" v ispadminu? Resp. ceho se mam bat po dvou letech fungovani k naproste spokojenosti?

Mimochodem http://www.isp-servis.cz (reklama uplne nahore na teto strance fora) nabizi nejaky podobny system ...
0 x
Snazim se nejak zacit, budte na me prosim hodni, dekuji :-) az se neco naucim, ochotne poradim dalsim v rade ...

michal.siman
Příspěvky: 1019
Registrován: 16 years ago
Bydliště: Plzeň-jih

Příspěvekod michal.siman » 13 years ago

BIGG píše:Asi má své důvody a žádal tě o něco co stejně nebereš na vědomí.

No a ja mu take poradil, jak zadal, primo a konkretne jsem napsal odkaz na jiny system! A k tomu jsem se slusne zeptal co mu na ispadminu tak vadi, neb me to proste zajima. A Baz nepsal at se neptam co mu vadi pokud umim cesky cist.
BIGG píše:To Baz, napiš SZ, pošlu ti kontakt na človíčka co mi vytáhl třísku z prdele, zbytek si domysli. Systém umí vše, funkčnost a cena je :wink:

A uplne nejlepsi bude, kdyz si tady na verejnem foru budete posilat SZ, to je vsem opravdu prinosem :-( hodne se toho dozvime ...
0 x
Snazim se nejak zacit, budte na me prosim hodni, dekuji :-) az se neco naucim, ochotne poradim dalsim v rade ...

miract
Příspěvky: 1312
Registrován: 17 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod miract » 13 years ago

Nejlepsi mas najmout si nejakeho zdatneho php, ajax... programatora a nechat ho to udelat tak jak to chcete. To jak to ma/nema vypadat a fungovat uz predstavu mate z ispadmina. Ja jsem si sam se svou chabou znalosti php a myqsl slepil automaticke parovani plateb z RB, evidenci klientu, pozastavovani, grafy... Druha kapitola je rizeni provozu. U toho si ale nejsem jistej, zda vubec nekdo umi alespon tolik co ispadmin, obzvlaste routeros. Ridit sit centralne na linuxu je mnohem jednoduzsi, nez zapisovat tuny pravidel na tisicovkach mikrotiku ruzne po siti.
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 13 years ago

máme svůj system, včetně řízení mikrotiku na bráně a tunu věcí kolem. Bohužel neni možný ho někomu prodat či ukázat takže pracuju na nový hitech verzi která bude umět ještě víc věcí. Technicky nebude problém přizpůsobit system každýmu na míru a nebude potřeba silnýho počítače jako v případě ispadmina :-D
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Tomáš Nesrsta
Moderátor
Příspěvky: 1333
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Tomáš Nesrsta » 13 years ago

ISP admin - az moc obsahlej a diky tomu i strasne drahej :( (taky by mohli udelat nejakej levnej zaklad jenom pro prehled nad klientama a ostatni v podobe modulu by si mohl clovek dle potreby dokoupit)

ISP-SERVIS.cz - nic moc se v tom neda orientovat, spis mi prijde ze nez pro klasicke uctovani je to delany spis na hotspoty cena= :( a nenasel jsem tam shaping MK

LMS - celkem slusnej soft, ZDARMA, podle cehoz vypada take podpora. hlavni minus asi vidim v tom ze neumi delat shaping MK.

pak mam jeste zkusenost s dalsim softem, funkcne je na tom dobre, taky si ho delal jeden ISP na miru sobe, jako hlavni problem vidim v tom ze je absolutne bezpecnostne nedoresenej uz na uvodni strance ti to je asi 30chyb ve zdrojovem kodu. Jo a kdyz tam mas asi 2000 kilentu tak je to strasne pomaly...

Este nejakej soft mela spol. Roset. Na prezentaci to vypadalo zajimave, povidalo si to s radiusem a tak. Jako nevýhodu vidim licencovani a to sice platba asi 5kc za klienta/ mesic (cenu si presne nepamatuju, je to asi 2 roky z5 mozna se neco zmenilo)
0 x
Bývalý ISP...

Uživatelský avatar
berkoff
Příspěvky: 57
Registrován: 16 years ago
Bydliště: Chlumec nad Cidlinou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod berkoff » 13 years ago

Napsal sem si to sam, databaze useru, na to navazany shaping az na gw jako hlavnim serveru, z toho z mysql generovani do shape, iptables, a pak restart techto sluzeb,co si budem poovidat exportovat do souboru ten pak smazat a exportovat znovu umi v php kazdy zacatecnik :) a praci s myqsl jako je add, update a delete je taky zakladni vec :)

import plateb pres txt generovany z internet bankingu csob, generovani faktur do pdf, take z databaze doslycvh a vystavenych plateb. cele sme to posupne behem 10 let vyladili k maximalni spokojenosti.

umi to samozrejme poslat vsem mail, pak poslat mail lidem pripojenym jen na konkretni site, vycita to z pocitadel z linuxu prosla data podle ip, a delaq to grafy, a podobne. jedina nevyhoda je nutnost neroutovane site, protoze do mikrotiku umim jen pridavat a mazat z acceslistu, nic jineho jsem zatim nezkousel, krome vycitani informaci pres sntp.

takze bych doporucil, napis is to sam, nebo pomoci programnera v php, jen stredne zdatny tro zvladne, a za treba net zadara sše o to muze prubezne starat furt :)
0 x
Berkoff

michal.siman
Příspěvky: 1019
Registrován: 16 years ago
Bydliště: Plzeň-jih

Příspěvekod michal.siman » 13 years ago

berkoff píše:... nebo pomoci programnera v php, jen stredne zdatny tro zvladne, a za treba net zadara sše o to muze prubezne starat furt :) ...

tak takovyho programmera bych chtel videt co ti bude delat databazu pro par stovek/tisicovek lidi za tri/ctyri stovky mesicne :-) beru ho taky!

my jsme zkouseli upravovat LMS, komunikovalo mi to s mikrotikem (povolovalo ip adresy ve firewallu) a posilalo faktury atd. ale stalo me to tolik casu ze jsem to pri padesati lidech vzdal. pred LMS sem si to delal sam, ale zas mi to pak prislo zbytecny, kdyz v LMS je dobrej zaklad.
0 x
Snazim se nejak zacit, budte na me prosim hodni, dekuji :-) az se neco naucim, ochotne poradim dalsim v rade ...

Uživatelský avatar
berkoff
Příspěvky: 57
Registrován: 16 years ago
Bydliště: Chlumec nad Cidlinou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod berkoff » 13 years ago

tak takovyho programmera bych chtel videt co ti bude delat databazu pro par stovek/tisicovek lidi za tri/ctyri stovky mesicne :-) beru ho taky!

Co to je za nesmysl? i dyby tech lidi byl milion, tak jemu je to jedno ne? Programuje v php jen obsluhu tech lidi v databazi, tj v podstate kdyz to jednou napise dokonale, uz na to nemusi sahnout, a evidence se dela sama, je fakt ze na zacatku pokud jich mas 2000 to bude pakarna je tam secky nacpat, ale nerikej mi ze jich pak pripojujes stovku denne, tj pak po jednom dvou nebo treba 10 za den je to uz sranda. Pridavas a umazavas klienty, nastavujes jim rychlosti treba, ja to mam napsany pro iptables i s omezenim paketu na zakladni porty pro stahovace takovy kladivo. Ale proste vim ze napsat to pokud vis presne co to ma umet neni nic slozityho. Pak uz jen ladis mouchy, a upravujes co nevyhovuje, a doplnujes co chybi. Prumernej student cvutu nebo hradecky it to zvladne levou zadni.
0 x
Berkoff

michal.siman
Příspěvky: 1019
Registrován: 16 years ago
Bydliště: Plzeň-jih

Příspěvekod michal.siman » 13 years ago

berkoff píše:Co to je za nesmysl? i dyby tech lidi byl milion, tak jemu je to jedno ne?

no nechci se s tebou hadat, software ktery se neaktualizuje nema zadnou cenu. neni to o tom udelat jeden algoritmus a jit pryc. u kazdyho softu driv nebo pozdeji zjistis ze mu neco chybi, neco chces pridat, neco ubrat, neco je spatne, neco se da udelat lepe ... ale to je jen muj nazor, ty si to delej jak chces. ja bych studentovi co to udela za hubicku svoji sit natoz pak sve zakazniky nesveril :-)
0 x
Snazim se nejak zacit, budte na me prosim hodni, dekuji :-) az se neco naucim, ochotne poradim dalsim v rade ...

Uživatelský avatar
berkoff
Příspěvky: 57
Registrován: 16 years ago
Bydliště: Chlumec nad Cidlinou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod berkoff » 13 years ago

Jo todle uz je argument :D Proto si to pisu sam :) a je to pro me asik to nejlepsi :) nic, drzim palce v hledani.
0 x
Berkoff

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 13 years ago

hmm, i kdyby to aktualizoval tak se s almužnou pár stovek měsíčně nespokojí protože kdyby to prodal sám, tak vydělá daleko víc.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
berkoff
Příspěvky: 57
Registrován: 16 years ago
Bydliště: Chlumec nad Cidlinou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod berkoff » 13 years ago

nerek bych ze studenti mivaji zivnostaky na prodej sw :) Vidite to moc cerne. Jak pises, ze mas dost lidi, urcite ms na kazdyho email, skus rozeslat info ze hledas programera v php na nasani jedne aplikace, a jako odmenu nabizis net zdarma, uvidis ze minimalne 2 - 3 lidi odepisou. je to o lidech, spousta dobrejch programeru dela veci i proto, ze je to bavi, a net zdarma je jen prijemny bonus, neni vsecko o penezich ...
0 x
Berkoff

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 13 years ago

hmm, tak to seš trochu mimo. Osobně jsem ještě nepotkal žádnýho programátora kterej umí skutečně programovat. Ten co umí skutečně programovat si je vědom toho co ten system obnáší a nebude to dělat za almužnu po večerech. Vidíš to moc růžově.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

datacalldc
Příspěvky: 29
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod datacalldc » 13 years ago

hapi píše:hmm, tak to seš trochu mimo. Osobně jsem ještě nepotkal žádnýho programátora kterej umí skutečně programovat. Ten co umí skutečně programovat si je vědom toho co ten system obnáší a nebude to dělat za almužnu po večerech. Vidíš to moc růžově.


Souhlas, LMS jsme meli upravene celkem uspokojive, nyni jak jsem zminil vyse nechavame doprogramovat modul pro mikrotik + nektere funkcionality pro komercni pouziti a cena !programatora se pohybuje v radech 10-tek tisic. (ono se, az pri umyslu komercniho vyuziti teprv ukaze bez ceho se neobejdete a to vse stoji penize vc. mesicni podpory daneho programatora a spoluprace na upgradech apod)
Modul a demoverze cca za 14 dni k nahlednuti - vse se dozvite minimalne zde.
0 x