Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Neplatiči

RADIUS, CAPsMAN, The Dude, AirControl, UniFi, Zabbix atd.
Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Re: Neplatiči

Příspěvekod honzam » 13 years ago

nekde tu je jiné téma. Tam jsem psal že vše řešíme přes CTU
0 x

Ajfel
Příspěvky: 962
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Ajfel » 13 years ago

Mooog píše:Ahoj, díky za plodný příspěvek

je škoda aby to tu usnulo, takže dávám do pléna otázu: Jak řešíte vymáhání pohledávek aktuálně teď? Zavalujete ČTU požadavky na stokorunové spory? Docela uředníky lituju, jak se k tomu staví? Je ČTU ta správná autorita, které se lidi bojí víc nez exekutora?

CTU ti to nevymuze, jenom uzna tvoji opravnenost na vymahani nedoplatku a ty si to potom musis resit s exekutorem sam, na zaklade jejich rozhodnuti.
0 x

ltkac
Příspěvky: 32
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod ltkac » 13 years ago

Začali jsme to řešit inkasní firmou, která si vezme procenta z vymožené částky plus to co dlužník zaplatí navíc jako náklady inkasa(pokud je slušný a zaplatí i náklady). Není to 100%, ale nám to zabere nejméně času a také to je lepší než to nechat úplně vyšumět. Důležité je mít u zákazníka zaznamenány rodné čísla nebo alespoň číslo OP. Potom je vymožení celkem úspěšné.
Používám http://www.logicall.cz/ a ještě znám(nevyužívám) http://www.uhrazeno.cz/
0 x

Tomáš Nesrsta
Moderátor
Příspěvky: 1333
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Tomáš Nesrsta » 13 years ago

Takze jestli jsem to dobre pochopil tak pudju na CTU donesu jim vsechy podklady co k dluznikovi mam oni mi vydaji nejakej papir o tom ze moje naklady jsou opravnene a ja si pak najdu nejakyho exekutora v okoli kteremu tu predam?

Drive jsem resil jednoho cloveka pres CERD tak ze se to predalo rovnou pravnikovi oni si neuctovali nic a maximalne si neco prihodili a to pak chteli po dluznikovi. Tenkrat mi ten jeden pripad nejak nedopad protoze jsem kvuli 1500 nechtel zahajovat nejaky soudni rizeni. Kazdopadne dneska to CERD resi jinak a rekl bych ze pro veritele nevyhodne, musi se podepsat smlouva ve ktery je receno ze za dluznika si oni berou 3000,- + 10% a to pak MŮŽE být vymahano po dluznikovi.

Kazdopadne dneska bych tech 1500 po tom clovickovi znova chtel nejak vymoct, navic za ten rok to narostlo o cca 500 jenom na urocich.

Ma CTU na strankach nejakej navod jak postupovat? (ja sem tam nic nenasel)

Jak dlouho tohle kolecko CTU - exekutor - vymozeni pohledavky cca trva?
0 x
Bývalý ISP...

Ajfel
Příspěvky: 962
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Ajfel » 13 years ago

Thomeless píše:Takze jestli jsem to dobre pochopil tak pudju na CTU donesu jim vsechy podklady co k dluznikovi mam oni mi vydaji nejakej papir o tom ze moje naklady jsou opravnene a ja si pak najdu nejakyho exekutora v okoli kteremu tu predam?

Drive jsem resil jednoho cloveka pres CERD tak ze se to predalo rovnou pravnikovi oni si neuctovali nic a maximalne si neco prihodili a to pak chteli po dluznikovi. Tenkrat mi ten jeden pripad nejak nedopad protoze jsem kvuli 1500 nechtel zahajovat nejaky soudni rizeni. Kazdopadne dneska to CERD resi jinak a rekl bych ze pro veritele nevyhodne, musi se podepsat smlouva ve ktery je receno ze za dluznika si oni berou 3000,- + 10% a to pak MŮŽE být vymahano po dluznikovi.

Kazdopadne dneska bych tech 1500 po tom clovickovi znova chtel nejak vymoct, navic za ten rok to narostlo o cca 500 jenom na urocich.

Ma CTU na strankach nejakej navod jak postupovat? (ja sem tam nic nenasel)

Jak dlouho tohle kolecko CTU - exekutor - vymozeni pohledavky cca trva?

No v podstate jak jsi napsal, ale s tim rozdilem, ze ti oni jenom na zaklade tech papiru nic nevydaji a probehne nejdriv spravni rizeni, ke kteremu se bude vyjadrovat protistrana a ty jim na to jejich vyjadreni budes reagovat, to muze probehnout na nekolikrat a taky chvili trva, nez se dostanete na radu. takze otazka to muze byt nekolika mesicu.
0 x

Tomáš Nesrsta
Moderátor
Příspěvky: 1333
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Tomáš Nesrsta » 13 years ago

0 x
Bývalý ISP...

teo
Příspěvky: 401
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod teo » 12 years ago

ltkac píše:Začali jsme to řešit inkasní firmou, která si vezme procenta z vymožené částky plus to co dlužník zaplatí navíc jako náklady inkasa(pokud je slušný a zaplatí i náklady). Není to 100%, ale nám to zabere nejméně času a také to je lepší než to nechat úplně vyšumět. Důležité je mít u zákazníka zaznamenány rodné čísla nebo alespoň číslo OP. Potom je vymožení celkem úspěšné.
Používám http://www.logicall.cz/ a ještě znám(nevyužívám) http://www.uhrazeno.cz/


POZOR!!! služba uhrazeno.cz jako i deredes.cz jsou podvody. (koho to zajímá tak si vygooglujte celou kauzu...
0 x

teo
Příspěvky: 401
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod teo » 12 years ago

Potřebuji teď vymoci peníze z jednoho klienta co se mi směje do očí... a loni mne kontaktovala tato firma s nabídkou odpodeji pohledávek Telekomunikačním společnostem:

Mrg. Ing. Daniel Vaverka
ekonomické a organizační poradenství
IČ 13249238
Kosmonautů 8, 722 11, Olomouc

EXPO ALIANCE z s.p.o.
IČ 75125111


Má tu někdo reference nebo zkušenost s touto společností?


Děkuji
0 x

net.work
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod net.work » 12 years ago

teo píše:
ltkac píše:Začali jsme to řešit inkasní firmou, která si vezme procenta z vymožené částky plus to co dlužník zaplatí navíc jako náklady inkasa(pokud je slušný a zaplatí i náklady). Není to 100%, ale nám to zabere nejméně času a také to je lepší než to nechat úplně vyšumět. Důležité je mít u zákazníka zaznamenány rodné čísla nebo alespoň číslo OP. Potom je vymožení celkem úspěšné.
Používám http://www.logicall.cz/ a ještě znám(nevyužívám) http://www.uhrazeno.cz/


POZOR!!! služba uhrazeno.cz jako i deredes.cz jsou podvody. (koho to zajímá tak si vygooglujte celou kauzu...

ja mam s uhrazeno.cz docela dobre zkusenosti. loni jsem prez ne vymahal nejakych 15tkc za nezaplacenou fakturu a stacilo, kdyz dluznikovi poslali vyhruzny dopis a do tydne byli penize na uctu...
0 x
Jan Ptáček

lyra
Příspěvky: 569
Registrován: 16 years ago
Bydliště: Rakovník
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lyra » 12 years ago

Uhrazeno.. sice hezke,ale zatím jsem o nich nedostal vymoženou ani jednu částku ze 3.Nejednalo se o žádne sumy pohledavky celkem řekněme celkem za 6 000 Kč
Poslali dlužníkovi dopis na vymáhání,ale tím to skončilo víc nic. Na dotaz mi bylo řečeno že musí čekat zda dlužním bude reagovat asi měsíc.. ale dodnes cca skoro rok nic
0 x

ltkac
Příspěvky: 32
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod ltkac » 12 years ago

Tak jsem podepsal smlouvu na soudní vymáhání pohledávek. Podmínky jsou docela slušné, ale i tak je třeba počítat co se vyplatí. Zadal jsem 15 tis, tak po zkušenostech Vám dám vědět.
Myslím, že pod 2000,- to nemá smysl.
V případě nedoplatků za vypovězenou smlouvu to nemá smysl. V případě nedodržení smlouvy (na dobu určitou) a jejím nevypovězení účtuji dál , ale již jen zálohově a službu mám jen omezenu na bankovní weby, z důvodu dodání a plnění smlouvy.
Upozorňuji, že neplatiče je třeba řešit aby to nebylo promlčeno. Také je to z výchovného hlediska, protože nedodržování smlouvy je u nás snad sportovní odvětví. To, že to neřešíte se o vás ve vaší lokalitě velice rychle rozšíří. Asi to je už běžná praxe(sám jsem to zanedbal), rozhodně chtějte po klientech rodná čísla nebo alespoň čísla občanky. Jinak je to neřešitelné.
0 x

Uživatelský avatar
svestka
Příspěvky: 1423
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod svestka » 12 years ago

dle brněnského ČTÚ stačí ve smlouvě datum narození, tedy nemusí být RČ apod.
0 x
UPDATE klienti SET internet_povolen = false WHERE po_splatnosti > 500
Lepší než výhra ve Sportce :)

paja78
Příspěvky: 66
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod paja78 » 12 years ago

Resil jsem ted nekolik akci pres rozhodci rizeni. Musim konstatovat, ze to nikam nevede - aspon zatim.

Popis procedury:

Vybral jsem tri ruzne klienty, kteri dluzi cca 4500-5000Kc za internet. Vsude podepsana smlouva vcetne rozhodci dolozky.
Poslalo se to tedy na rozhodci rizeni.
Rozhodci nalez dosel cca do 4-5ti tydnu od podani. V tomhle okamziku jsem si rikal, ze to je teda parada.
Probehla nejaka ta lhuta o nabyti pravni moci atd.... podepsala se smlouva u exekutora, ze to bude dal resit.
Mezitim doslo vyuctovani za rozhodci rizeni - cca 3x 7000Kc
Exekutor aby mohl vubec neco resit potrebuje rozhodnuti klasickeho soudu - zde zacina velka legrace.
Nasledovalo 6-8 mesicu a postupne soud rozhodl, ze exekutor muze zahajit exekuci ve vsech trech pripadech.
Dalsi 4 mesice se uhanel exekutor, aby zacal neco delat.... vysledek po dalsich 6ti mesicich:
Doslo na ucet 4000Kc za klienta, ktery dluzil 5000Kc a to je vse! - prej se vice nepovedlo vymoct... tam na prvnim
pripadu jsem tratny 7000Kc za rozhodci rizeni a cca 1000Kc, ktere nevymohl..... parada ne? Exekutor sel vymahat
i soudni vylohy atd... ale proste se mu to asi nepovedlo nebo co....
Ty dalsi dva pripady uz ani neurgujeme - prodrbane penize na nic....

Vim, ze nekde o velke castky, ale proste snad kdyz dluzi 5000Kc + 7000Kc rozhodce + vylohy soudu a exekutora, tak
ocekavate na uctu uplne jine penize....

Ted chci zacit pohledavky prodavat inkasni firme za 60-80% ceny.... jsem zvedavej - ale penize na prkno jsou penize na prkno a
hned!

Paja
0 x

ocior
Příspěvky: 481
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod ocior » 12 years ago

paja78 píše:Ted chci zacit pohledavky prodavat inkasni firme za 60-80% ceny.... jsem zvedavej - ale penize na prkno jsou penize na prkno a
hned!

Kdo takhle vyhodne vykupuje? Za 60-80% bych u dluzniku, kteri nereagovali ani na jednu upominku o nicem nepremyslel.
0 x

neverhappy
Příspěvky: 565
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod neverhappy » 12 years ago

Taky jsem na par lidech prodelal. nyni to resim takto
1. splatnost klienta k 14-temu v mesici
2 25-teho v mesici upominka mail, SMS
3. 30 respektive 31.v mesici odpojeni internetu
4. platba klienta na muj ucet.
5. Znovuzapojeni klienta
6. Pri opakovanem prohresku uctuji za znovuzapojeni 300,-. Zatim jsem tedy nepouzil, ale strasim je tim docela dost. Rikam jim jak je to pro me casove narocne ho znovu spustit
6. Nevyslo mi to pouze jednou, ale v zhledem k tomu ze mi klient mesicne stahoval pres den 300GB jsem byl docela rad ze uz ho nemam.

Nestraste me tim, ze ho nemuzu odpojit, atd, ze mu znemoznim narok na informace, atp.. Muze vyuzit muj bezplatny internet v obecnich knihovnach, imho telefon mi taky odpojili, kdyz jsem jim jednou nezaplatil.
0 x