Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

ISPADMIN - zkušenosti, nasazení, problémy

RADIUS, CAPsMAN, The Dude, AirControl, UniFi, Zabbix atd.
Striker
Příspěvky: 692
Registrován: 11 years ago

Re: ISPADMIN - zkušenosti, nasazení, problémy

Příspěvekod Striker » 10 years ago

Tak už se mi povedlo najít IP adresy, kteýr se dají přiřadit VPN Tunnelu v ISP Adminu.

Akorát furt přetrvává problém se stejnou podsítí. V jedné lokalitě mám nastaveou 192.168.1.0/24 a ve druhé to stejný. Když v té druhé nastavím routovanou síť tak vidím zařízení z první sítě v rozsahu druhé sítě, což asi nebude tak nějak OK.

Taky mi s tím pak blbnou přidaný routery se stejnou IP adresou např. 192.168.1.2 mám 2 MKT každý v jiné lokalitě schovaný za jinoiu veřejnou a jiným VPN tunelem s jinou IP adresou, jinýma přihlašovacíma údajema. To mi pak nejde do hlavy jaktože se tak hádají :(

Nastavuje se pro tohle něco někam nebo to prostě nejde a musím mít všude jiný rozsahy? Přečíslovávat se mi moc nechce :D
0 x

Uživatelský avatar
Insider
Příspěvky: 2453
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Insider » 10 years ago

Používá někdo edgerouter s ispadminem, že by ho spravoval ?
0 x
Michal Peterka, KPE spol. s r.o.
V Hůrkách 1, Praha5 Nové Butovice, Tel: 242498100, 777208819
http://pojitko.cz

DrWiza
Příspěvky: 212
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod DrWiza » 10 years ago

podarilo se nekomu nainstalovat ISPadmin pod proxmoxem (KVM)? po instalaci mi virtual vzdy vytuhne na bootovani z hdd.
Nejake rady ?
0 x

Striker
Příspěvky: 692
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Striker » 9 years ago

Jak řešíte technický IP adresy?

Např. při připojení klienta máme vyhrazenou IP adresu 8.51, která se pak používá, kdy žse technik připojuje třeba kvůli servisu někam, nebo při měření.
ISP Admin nabízí technický IP adresy jen pro modul kabelové televize.
Jediný řešení je prostě do každé lokality přidat přes Služby - Internet jednu IP adresu vyhrazenou, která an tohle bude používaná, akorát je to pěkně blbý, protože si tím vlastně zabírám licence ze zakoupených, který zablokuju technickou IP v každé lokalitě. Tudíž musím kupovat o nějaký desítky více licencí pro zákazníky.

Díky
0 x

Tomáš Nesrsta
Moderátor
Příspěvky: 1333
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Tomáš Nesrsta » 9 years ago

A zkousel jsi na danem routeru rozkliknout routovane site? U zmeny parametru site je kolonka " vyhrazene Ip adresy". To by melo asi slouzit k tomu co chces...
0 x
Bývalý ISP...

Striker
Příspěvky: 692
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Striker » 9 years ago

O tom vím, ale to by mělo spíš sloužit k tomu, aby ty vyhrazené IP Adresy router nenabízel při zadávání nových zákazníků, jestli jse mto sprváně pochopil. Každopádně mám vyhrazenou ip adresu 6.51 a když se připojím na ten router na vysílač tak mi to tu IP adresu nebere.
0 x

KoZLiCeK
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Bydliště: CZ

Příspěvekod KoZLiCeK » 9 years ago

Zdravím.
Nemáte někdo k poskytnutí snmp template pro spoj Summitd 100QAM do ispadmina?
Děkuji.
0 x

knedlik
Příspěvky: 200
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod knedlik » 9 years ago

DrWiza píše:podarilo se nekomu nainstalovat ISPadmin pod proxmoxem (KVM)? po instalaci mi virtual vzdy vytuhne na bootovani z hdd.
Nejake rady ?


Ano, používám a k plné spokojenosti již cca rok. Vše funkční, dělal jsem si sám i migraci z klasického PC (NE metodou P2V), tedy klasické čistá instalace a migrace dat podle návodu z wiki.
S tvým problémem ti bohužel neporadím, protože jsem narazil u kamaráda na stejný problém. On by si ISPadmina i koupil, ale nedaří se mu ho tam nainstalovat.
Vytuhne mu to stejným způsobem. Nepřišli jsme na to proč. Ono mu to vlastně nejde nainstalovat ani na klasické PC....
0 x

knedlik
Příspěvky: 200
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod knedlik » 9 years ago

Chtěl bych se zeptat, jestli někdo nemá podobnou zkušenost.
Z nějakého důvodu na PC(x86) routeru mikrotik dochází ke ztrátě "nastavení", které tam ISPadmin zapíše. Nastavením myšleno queue, DHCP-lease a možná i firewall.
Původně na tom místě bylo RB750GL, ale z důvodu změny topologie se shaping a ostatní věci přesunuly o úroveň výše na PC router a tam k tomuto dochází. Při testu spojení z ISPadmina nahlásí vše jako OK (myšleno API, SSH, SMNP, queue).
Zvolím ruční aktualizaci konfigurace a vše se do routeru zapíše. Cca za den se podívám, zda to tam zůstalo a nastavení je fuč. Musím opět ručně vyvolat aktualizaci konfigurace a zas je to tak na den vpohodě.

Nesetkal se s tím někdo?

Předpokládám, ze chyba bude asi v nějakém nastavení na PC routeru, protože na všech RB, co jsou v síti, problém neni. Mimochodem je tam verze 6.10. Myslíte, že pomůže reset nastavení a všechno nahodit znovu ručně?

Předem díky za jakoukoliv radu
0 x

tomas_m
Příspěvky: 32
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod tomas_m » 9 years ago

No poprve by si si mal pozriet ,ktore verzie su podporovane ispadminom ,kedze sa dost veci meni aj v Mikrotiku a korektne ti to nevycita/nezapise .
Jedina 6kova verzia ,ktora je podporovana je 6.7 . Myslim ze tam bude problem.
0 x

p79wifi
Příspěvky: 45
Registrován: 12 years ago
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod p79wifi » 9 years ago

mám všude 6.10 a vše funguje jak má na x86 celkem 7 mašin na rízení rychlostí ( kamarád má mašinu na 6.15 s API a taky mu to maká ) jinak ale všude používám SSH, propis je i rychlejší. API mám je routerbordech. Tak že zkus dát SSH, jaká je to mašina ? P.
0 x

knedlik
Příspěvky: 200
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod knedlik » 9 years ago

Tak jsem již provedl i downgrade na verzi 6.7 (podporovaná) a situace se opakuje. Je zajímavé, že to přes den vydrží a přes noc dojde k tomu, že ta konfigurace zmizí.
Nepamatuji si přesnou konfiguraci, ale PC je nějaká deska od supermikra + Intel XEON + 2GB RAM a HDD. Dodával mi to p. Klíma, takže si myslím, že by to neměl být úplný atyp.
Já používám všude API, protože mám nějak vsugerované, že tuším i p. Sýs říkal, že api má lepší možnosti "diagnostiky". Tedy pokud dojde k nějaké chybě, tak api vrátí chybovou hlášku, podle které se pak může systém zachovat.
U ssh byl svého času problém s dvojnásobným propisováním pravidel - možná to již vyřešili.

Aktuálně jsem již napsal na podporu, jestli mi s tím poradí.
0 x

p79wifi
Příspěvky: 45
Registrován: 12 years ago
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod p79wifi » 9 years ago

s p. Sýsem sem to řešil již několikrát za ty léta, věřte, vypněte API, dejte jen SSH, vždy SSH chodilo maximálně nejlíp rychle, bavím se o x86 masinách, u routerbordech s wlanama atd, kde chci odečítat signály je API jasné. ISP podporuje kde co i když to tam nenapíšou, kolegové mají i vyšší taky no problém, nejlépe je 6.10 ale, ty má na cca 200 routerech páteřních. jen na dvou mašinách a to je hlavní nat a jedna shaping mám 5.26, protože tam mám supermicro sítovky a MK je takovej jantar, že na nich na 6tce je ztrátovost! tak čekám co bude :)

ten komp mě nic neřekně, to že to dodával Klíma taky ne, kompy pro MK stavím a vše je o dost jiném..
0 x

Uživatelský avatar
DRAKK
Příspěvky: 371
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod DRAKK » 9 years ago

Nemáš na tom PCčku vadnou CF? Mě to dělalo npodobné věci. Nahraje si to konfiguraci do RAMky a pak pri pripojeni ISPadmina to ztratí nastavení. Stačilo dat system check-disk a reboot. Vyzkoušej.
0 x
******WWW.DRAKKNET.CZ******

p79wifi
Příspěvky: 45
Registrován: 12 years ago
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod p79wifi » 9 years ago

CF na PCčku, snad tam má SSD malé ne :)

Intel XEON + 2GB RAM a HDD tuto psal..
0 x