Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

ISPADMIN - zkušenosti, nasazení, problémy

RADIUS, CAPsMAN, The Dude, AirControl, UniFi, Zabbix atd.
ppp76
Příspěvky: 3017
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Re: ISPADMIN - zkušenosti, nasazení, problémy

Příspěvekod ppp76 » 10 years ago

Jo to rika vse :lol: staci cist :wink:

Jinak necitujte pana syse a neuvadejte ze jsem to rekl ja pane filip :) delate pak zmatky :roll:

ISP admin mam par let a vim ze s nima obcas komunikace neni jednoducha clovek co se mi stara o ispadmin z nich obcas si rve vlasy a vyje na mesic ale pokazdy sme se nejakeho vysledku dobrali ... co se tyce web rozhrani tak opravdu vetsinu najdu ve wiki (vetsinu) ...
0 x

mato1
Příspěvky: 947
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mato1 » 10 years ago

Filipová Ludmila píše:pan Sýs obchoduje s Maďary zřejmě protože toto považují za normální jednání.


toto je ako co za vyhlasenie? riesili ste niekedy nieco s madarmi? ja osobne ano a trufam si povedat, ze ked porovnam ludskost a pristup k ludom / zakaznikom, tak niekedy madari zdaleka zanechaju jak slovakov, tak i cechov. nechcem tym porovnat narody - mozno som mal len par krat stastie na normalnych ludi, ale je zrejme, ze netreba sudit narody podla jednotlivcov.
uz len toto vyjadrenie o vas hovori skoro vsetko.

inak co sa tyka wiki, tak tam je naozaj skoro vsetko... mozno to pred tym nemali dotiahnute do konca, ale posledne roky si nemozem stazovat
0 x

Filipová Ludmila
Příspěvky: 139
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Filipová Ludmila » 10 years ago

vortis píše:http://www.ispadmin.eu/download/verze_srovnani.pdf
Pane Nesrsta slíbila jsem, že nebudu reagovat toto je poslední reakce k tomuto tématu a prosím ostatní, aby to respektovali a nevytvářeli příspěvky které by mne k reakci nutili. Děkuji. Nyní jsem si po pročtení pdf v odkazu uvědomila v čem tkví celý problém. Pan Sýs aktivoval po zaplacení domluvené částky tarif Free který je zdarma.
Držitel licence:
ISP admin Free Edition, :-)
Počet licencí: 100, Aktivních 1
Verze: 3.74 (22.8.2013 11:51)

Pan Filip jej na to upozornil, ale k změně nedošlo. Poté kontaktoval ohledně SMS podporu, ale vzhledem k aktivované službě bez podpory se podpoře nechtělo reagovat. Nikdo mne z ISP Admin specifikaci a ani podmínky včetně smlouvy pro provoz hostingové verze před úhradou nedodal tedy těžko jsem se mohla dovědět to co se dovídám, až zde nyní. Nicméně reakci ze strany ISP Adminu zvlášť když jde o takovoutu prkotinu nerozumím.

Nemáme problém s národnostmi a jak sám píšete komunikace s maďary by mne v této situaci byla příjemnější. Konstatován byl fakt, že zastoupení je jen a pouze v Maďarsku. Také to bylo myšleno jako ironická poznámka nikoliv na Maďary. Pokud jste to pochopil vy a další jinak omlouvám se tímto.
0 x

Tomáš Nesrsta
Moderátor
Příspěvky: 1333
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Tomáš Nesrsta » 10 years ago

Používáte někdo službu DopisOnline od České pošty? Složíme se na dodělání podpory API aby se dali dopisy a faktury posílat přímo z admina?
0 x
Bývalý ISP...

Striker
Příspěvky: 692
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Striker » 10 years ago

Mám takový dotaz, hledal jsem tady, i na wiki ISP adminu.
Při zadávání routerů bych potřeboval zadat router s neveřejnou IP adresou.
Na MikroTik se přistupuje přes port na veřejné IP adrese.
Jde tedy o to, jestli jde přiřadit k MIkroTiku s veřejnou IP podřezený MikroTik v rozsahu neveřejné IP.

MIkroTik s neveřejnou IP jde zadat bez problémů jenže nevím jak ho zadat aby byl podřazen veřejné IP aby se na něj dalo dostat z jiné sítě než z vnitřní.

Díky
0 x

Striker
Příspěvky: 692
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Striker » 10 years ago

Prostě potřebuju zadat Mikrotik, který má neveřejnou IP adresu ale aby ho ISP Admin dokázal otestovat.
Momentálně ho mám zadanej s neveřejnou IP adresou ale ISP admin ho neotestuej protože nejsem v té dané síti.
0 x

Naprosta LAMA
Příspěvky: 4
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Naprosta LAMA » 10 years ago

Řekl bych, že bude nutné nastavit VPNko aby se ISPadmin na mikrotika na privátní IP dostal.
Návod zde: http://wiki.ispadmin.eu/index.php/Docum ... _server/cs
0 x

Striker
Příspěvky: 692
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Striker » 10 years ago

Ach bože. Děkuji ti moc ;)
O VPN jsem slyšel, ale absolutně jsem netušil kde to tam je. Hned zejtra se na ot vrhnu ;)

Díky moc.

EDIT: Hmm dobré, máme verzi 3.73 a žádná záložka VPN tam není.. :D
EDI2: Vyřešeno. Potřeboval jsem Master Admin účet.
0 x

Striker
Příspěvky: 692
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Striker » 10 years ago

Je někde popsaný jak nastavit PPTP v MikroTiku aby se na něj ISP Admin přes VPN dostal?
0 x

Uživatelský avatar
DRAKK
Příspěvky: 371
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod DRAKK » 10 years ago

pptp client a tam vyplníš údaje. IP adresa ISpadmina a prihlasovaci udaje. Po spojeni si tam dohazes vnitrni rozsahy a jede to.
0 x
******WWW.DRAKKNET.CZ******

Striker
Příspěvky: 692
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Striker » 10 years ago

No to jsem nějak zkoušel. Našel jsem pár tutorialů ale ani jeden jsem nerozjel.
No nějak to ještě zkusím.
Myslíš Adresu ISP admina tu adresu VPN Tunelu ne?

EDIT: Díky hoši. Už to pěkně funguje. ;)
0 x

Tomáš Nesrsta
Moderátor
Příspěvky: 1333
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Tomáš Nesrsta » 10 years ago

Pochopil někdo jak rozjet ten poptávkovej formulář co je teď nově od verze 4.00 Beta 1?


Apropo jak jste na tom s templatema pro TPlink - switche, 1S10 a Siklu? :-)
0 x
Bývalý ISP...

KoZLiCeK
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Bydliště: CZ

Příspěvekod KoZLiCeK » 10 years ago

Tomáš Nesrsta píše:Pochopil někdo jak rozjet ten poptávkovej formulář co je teď nově od verze 4.00 Beta 1?


Apropo jak jste na tom s templatema pro TPlink - switche, 1S10 a Siklu? :-)

Na 1s10 mám,ale shaním na PBM10. nejak to nemohu rozjet... :?
0 x

Tomáš Nesrsta
Moderátor
Příspěvky: 1333
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Tomáš Nesrsta » 10 years ago

Na 1S10 jsem si zkoušel udělat sám podle toho jejich PDF a skončil jsem u toho že mi to něco vyčítá ale jsou to haluze. Asi si musím nějak pohrát s offsetem či co, pač třeba teplotu ma 3300 a SNR 2950 a tak podobne :-)
0 x
Bývalý ISP...

mato1
Příspěvky: 947
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mato1 » 10 years ago

ma niekto normalne nasadenu verziu 4.00 na ispadminovi?
chodi to normalne? mam nasadenu zatial 3.73 a nemal som zatial odvahu nahodit novsiu verziu...
0 x