Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

ISPADMIN - zkušenosti, nasazení, problémy

RADIUS, CAPsMAN, The Dude, AirControl, UniFi, Zabbix atd.
Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Re: ISPADMIN - zkušenosti, nasazení, problémy

Příspěvekod hapi » 11 years ago

protože tam neni global-out ani global-in ale pouze global.
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

ppp76
Příspěvky: 3017
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ppp76 » 11 years ago

Insider píše:Nesetkal se nekdo s tim, ze ISPADMIN nepropisuje Queue trees do ROS 6 RC6 do CCR1036 ? Mangly zapise, ale jakmile ma zapsat ques tak to nedopadne..

Sem na stejnem pruseru :) a uz vim i proc takze asi cekani az netservice s tim pohne :roll:

Pohli velice rychle staci nahrat posldni verzi samo si to osaha jestli ej to verze 6 a aplikuje uz jen global
0 x

Uživatelský avatar
Insider
Příspěvky: 2453
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Insider » 11 years ago

Nemyslím si.. Nám to ty Quecka nepropise
0 x
Michal Peterka, KPE spol. s r.o.
V Hůrkách 1, Praha5 Nové Butovice, Tel: 242498100, 777208819
http://pojitko.cz

ppp76
Příspěvky: 3017
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ppp76 » 11 years ago

a mas posldni update ispadmina? me to propisuje jak na ccr tak na rb 800 i rb 600 s verzi rc6
0 x

mato1
Příspěvky: 947
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mato1 » 10 years ago

zdravim
bezi uz normalne a bez problemov ispadmin s kombinaciou mikrotiku 6.x?
0 x

dantasik
Příspěvky: 409
Registrován: 16 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dantasik » 10 years ago

Na mensim routeru kde mame jen 40useru to vypada ze jo...ale na ty velky jsem se bal dat v6.x kvůli bgp..
0 x
Daniel Tasáry

ppp76
Příspěvky: 3017
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ppp76 » 10 years ago

Sazim vsade 6.1 a zatim nikde zadnej problem nebyl
0 x

Uživatelský avatar
DRAKK
Příspěvky: 371
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod DRAKK » 10 years ago

Máte někdo pořešené SNMP pro RB260GS - switch od mikrotiku?
0 x
******WWW.DRAKKNET.CZ******

Filipová Ludmila
Příspěvky: 139
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Filipová Ludmila » 10 years ago

Dobrý den,
dotaz na Draka proč se nezeptáte ISP admina?
Díky LF
0 x

Filipová Ludmila
Příspěvky: 139
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Filipová Ludmila » 10 years ago

ráda bych se podělila o zkušenosti k nezplacení s ISp admin který jsem objednala v hostovaném pronájmu na dotaz proč se nepropsal jeden z routrů men bylo odpovězeno, že je zvykem v čr nečíst manuály a z tohoto důvodu bude celonoční práce anšeho technika zřejmě smazána a vráceny peníze.
Na dotaz jak je to s sms odesíláním mne zaslán odkaz do wiki který evidentně řeší pouze pokud máte ispo admin na svém servru a ne hostovaný odpověď kam si mám přijet tu sms bránu očekávám. Pán který sedí na supportu tedy konkrétně pan Zemánek evidentně nemá ani tušení, že se jedná o hostovanou verzi a z z e-mailu je ajsně vidět jak ho naše dotazy naprosto obtěžují. Tedy bohužel musím konstatovat, že co se zde píše o podpoře je evidentně pravda. Neochota k zákazníkovy navíc u jedné z nejdražších služeb oproti mikrobillu, cfsystemu jak zde někdo uváděl je cena 2-3 násobná. uvidíme co na to pan sýs a pokud nic tak to odpískáme.
0 x

ppp76
Příspěvky: 3017
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ppp76 » 10 years ago

Zaklad precist manual a pak jim ten nedokoncenej manual triskat o hlavu a oni se pohnou to funguje dobre....
0 x

KoZLiCeK
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Bydliště: CZ

Příspěvekod KoZLiCeK » 10 years ago

p. Zemanánek není tech. podpora, ten je jen obchoďák.Číst manuály je základ.
0 x

Filipová Ludmila
Příspěvky: 139
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Filipová Ludmila » 10 years ago

Tak toto je jednání pana majitele sýse:

Dobry den,


ano, pan Zemanek neni jednatelem firmy, to jsem ja. Takze se budeme bavit na urovni jednatelu, pokud si na tom tak zakladate.
Kolega Zemanek ma moji plnou duveru, to jen pro zacatek.
Myslim si, ze kolega Zemanek zna produkt velice dobre narozdil o vaseho technika, ktery ani ani schopen podivat se na wiki, kde je vse popsane. Asi si vas technik neni ani schopen uvedomit rozsah prodiktu a jakou cast provozu pokryva a ze nejake studium je potreba.
Zvlastni , ze ostatni provideri s tim problem nemaji.

Netusim tedy co tady predvadite vy z vasi pozice jednateky firmy a vas technik ( ani nevim z jake pozice a ani me to nezajima ). Vcera jsme provdli instalaci a konfiguraci systemu dle vasich pozadvku a investovani jsme do toho nas cas. Dnes ( bez zakladnich znalosti o systemu ) jste se jej rozhodli zrusit. Spravne by jsme vam tedy meli nauctovat nas za instalaci, kterou jste si objenali. To jsem neudelal a dopropisujeme vas celou castku, takze myslim, ze timto je cela vec uzavrena ke spokojenosti obou zucastnenych stran

Zdravi Dusan Sys

Kolik je panu Sýsovy let tuší někdo toto je email tak od 16 letého dítěte co mu zakázali přístup na warforum.
Naposledy upravil(a) Filipová Ludmila dne 18 Oct 2013 10:49, celkem upraveno 1 x.
0 x

Filipová Ludmila
Příspěvky: 139
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Filipová Ludmila » 10 years ago

ppp76 píše:Zaklad precist manual a pak jim ten nedokoncenej manual triskat o hlavu a oni se pohnou to funguje dobre....

ppp76 píše:p. Zemanánek není tech. podpora, ten je jen obchoďák.Číst manuály je základ.

Upřímně wiki napříkald pro SMS je převzatá z jakéhosi linux webu. O tom, že nejde instalovat na hostovanou verzi SMS brána ani čárka kvůli tomu jsme tento systém brali, strávil jsem dost hodin čtením wiki než jsem se rozhodl majitelům firmy kabelnet.cz nyní Kabelnet s.r.o. říci aby si to vzali a to jsem si dokonce hrál s instalací dema kde jsem si zkoušel potřebné a dalších X hodin na instalaci z včerejška na dnešek. Takže ty kecy směrem k jednatelce a na mne jste si pane Sýs mohl odpustit.

Podle majitele pana Sýse jsem debil co si nic nepřečetl a nic neumí aniž by tušil nebo věděl. Pana Zemánka obtěžujete, ale pak připustí, že máte službu ke které neumí dodat to co slíbil.

Jednání představitelů této firmy je první den natolik žalostné, že se divím, že tato firma má ještě vůbec nějaké zákazníky. Nevzpomínám si kdy jsem napsal klientovy, že mne "to nezajímá" to by mne strach nedovolil, že to vyjde někde na netu. Ochota prozákaznický přístup je nula slušnost za bodem mrazu a způsob komunikace odpovídá prázdné kolonce USA na webu frimy pan Sýs obchoduje s Maďary zřejmě protože toto považují za normální jednání.

Způsob komunikace ze strany isp admin postrádá základní slušnost k platícímu klientovy jednání firmy jak výše uvedeno je v podstatě o tom "nelíbí si to tak jdi do hajzlu" to je dobrá vizitka. Myslím, že ani není potřeba nic dodávat.

Nicméně na instalaci trváme, protože jsme si objednali i sms odesílání a jsme zvědaví jak se k tomu pan Sýs postaví.

Hezký den
Karel FILIP technik kabelnet.cz
0 x