Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

ISPADMIN - zkušenosti, nasazení, problémy

RADIUS, CAPsMAN, The Dude, AirControl, UniFi, Zabbix atd.
mato1
Příspěvky: 947
Registrován: 18 years ago

Re: ISPADMIN - zkušenosti, nasazení, problémy

Příspěvekod mato1 » 12 years ago

pthv píše:A co mas uvedene v /etc/apt/sources.list ?
jestli tam mas uvedene stable, tak je to spatne. Ispadmin je totiz postaveny na debian lenny a to je oldstable... To musi byt i v apt uvedene...

zkusil bych znova zupdatovat ispadmina.


mam tam toto:

Kód: Vybrat vše

deb http://archive.debian.org/debian/ etch main


je to ok?

edit: znova update pomohlo... je to uz ok. dakujem :-)
0 x

pthv
Příspěvky: 235
Registrován: 17 years ago
Bydliště: Vrbovec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod pthv » 12 years ago

mato1 píše:
pthv píše:A co mas uvedene v /etc/apt/sources.list ?
jestli tam mas uvedene stable, tak je to spatne. Ispadmin je totiz postaveny na debian lenny a to je oldstable... To musi byt i v apt uvedene...

zkusil bych znova zupdatovat ispadmina.


mam tam toto:

Kód: Vybrat vše

deb http://archive.debian.org/debian/ etch main


je to ok?

edit: znova update pomohlo... je to uz ok. dakujem :-)


Tak to je blbe a zaroven je to i problem asi. Debian etch je jeste distribuce pred lenny a to je lenny uz oldstable. Chtelo by to prejit na tu novejsi verzi a to bud:
1. stahnout data z ispadminu. Stahnout ispadmin z webu a znova jej nainstalovat.

nebo
2.

provest distribucni upgrade. Ten ale bude slozitejsi a nejspis tam muze vzniknout problem se zavislostmi v baliccich.
Naposledy upravil(a) pthv dne 23 Aug 2011 20:13, celkem upraveno 1 x.
0 x

mato1
Příspěvky: 947
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mato1 » 12 years ago

inak povedane, necham to tak ako to je :-)
az taky znaly zasa nie som...
0 x

Uživatelský avatar
DRAKK
Příspěvky: 371
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod DRAKK » 12 years ago

3.57 beta 1 mi mrzne. Jdu na downgrade.
0 x
******WWW.DRAKKNET.CZ******

george.tu
Příspěvky: 117
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod george.tu » 12 years ago

DRAKK píše:3.57 beta 1 mi mrzne. Jdu na downgrade.

taky mi dnes ve 2 ráno zamrznul server s touhle verzí, jediné co tak odpovídal na ping, nešlo se do něho ani přihlásit, pomohl až tvrdý restart.
0 x

roman.wifi@post.sk
Příspěvky: 151
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod roman.wifi@post.sk » 12 years ago

Zdravim,
nema nekto z vas spravene SNMP OID na: 1/ SAF 13Ghz spoj a 2/ APC SMART 1500 ? Pan "xxx" mi to pred rokom slubil, ze mi to posle, ale myslim, ze cakam zbytocne. Dajte vediet, ak to niekto ma, myslim, ze sa dohodneme.

Prave i mne skoncila technicka podpora, neviem, ci ju zaplatit, za nemali peniaz, alebo radsej neplatit. Ked si clovek spocita, co ho vysiel tento "prekrasny" system, nejeden z nas sa chyti za hlavu. Mali by zaviest nejaku vernosnu zlavu na technicku podporu, alebo daco... Taktiez som s tych, co vela funkcii z ISPadmina nevyuziva a su mi tak povedane zbytocne. Mali by nieco vymysliet i pre tych, ako sme "my", toto chcem, toto si rad zaplatim. Mna vobec nezaujima napr. podpora UBNT,.atd.. co ich rozhodne stalo vela casu, cize i naklady na vyvoj,..

7.10.2011 bude ISP admin training day - chysta sa tam niekto z vas ist ? Minuli rok som bol, kvoli 10% zlave, ale tento nejdem. Moj nazor: 1500Kc za osobu je dost, ved kto ide dnes niekam sam a este na dlhuuuu cestu. Druha vec, este nikto nevie, kde to vlasne bude. Ak sa niekto najde zo Slovenska, kto sa bude "trepat" do Prahy a sam, klobuk dolu :wink: . Troska nedomyslene.

Zhrnutie a moj osobny nazor: tento system ma, mal a snad i bude mat svojich vernych zakaznikov/priaznivcou, ale taktiez, ako som cital i toto vlakno, tak i casom strati/straca vela zakaznikov kvoli svoje pridrahej technickej podpore, rieseni problemov,. Samotny system, zaskolenie, Netflow a rozsirovanie o dalsich klientov vyslo na nekrestanky peniaz nejedneho z nas dufajuc s tym, ze casom sa aspon zmeni/zlacni jeho technicka podpora. Dnesnej dobe, kazdy jeden mensi provider, pozera na kazdu korunu a obracia ju 2-3x krat pri neustalom znizovani ceny svojho internetu zakaznikom. Nebolo by zle, aby si Sumperk spravil a rozoslal dotaznik, kam sa ma vyvoj systemu vyvyjat, kde ho pozastavit, napisat svoj nazor, spokojnost zo samotnym systemom, cenou, technickou podporou,.atd,.. nielen k par vyvolenym, ale "vsetkym" svojim zakaznikov a spravit/vyvodit zaver. Tymito mojimi vetickami, som nikoho nechcel urazit, nahnevat,.atd.. len som chcel dat najavo svoj nazor :cry: , kam smeruje moja spokojnost a moj pohlad. Tu si to snad, niekto precita a zamysli sa snad nad tym. Ospravedlnujem sa za chyby, ktore urcite v texte budu.

S pozdravom Roman
0 x

Tomáš Nesrsta
Moderátor
Příspěvky: 1333
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Tomáš Nesrsta » 12 years ago

řešil někdo jak odstranit problem s nefunkčním SSH v MK5.x v ISPadminu? Aktualizace nemám a downgrade na vysilacich delat nechci...
Potřebuju nějak zprovoznit zapisování pravidel na odpojení klientů...
0 x
Bývalý ISP...

andreas4all
Příspěvky: 411
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod andreas4all » 12 years ago

preinstalovat to cele z instalacneho cd ispadmina - nie updatnut to nepomaha a potom obnovit DB zo zalohy. ina cesta nie je, iny cestami som stravil tyzden a nepomohlo.
0 x
Pripojenie na Slovensku.
http://www.citicom.sk

Repkins
Příspěvky: 719
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Brno

Příspěvekod Repkins » 12 years ago

Thomeless píše:řešil někdo jak odstranit problem s nefunkčním SSH v MK5.x v ISPadminu? Aktualizace nemám a downgrade na vysilacich delat nechci...
Potřebuju nějak zprovoznit zapisování pravidel na odpojení klientů...


Jakou máš verzi Admina? Mě Admin chodí s verzí MK 5.x na RB celkem "normálně", až na pár drobností (acceslist) se zapisuje vše normálně, včetně pravidel na odpojení klientů. Problém jsem měl jen na hlavním routeru/shaperu,kterej běží na x86 architektuře, kde mě to nechtělo zapisovat do Queues, musel jsem tam nechat MK 4.17. Admina mám 3.51.

Včera mě volal nějakej špion ze Šumperka, dělal průzkum spokojenosti se systémem ISPAdmin. :D Tak jsem si nebral servítky..
0 x

Tomáš Nesrsta
Moderátor
Příspěvky: 1333
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Tomáš Nesrsta » 12 years ago

Verzi admina mam 3.53 a mam povolene jak SSH tak i API ale na MK 5.x to proste pravidla pro odpojeni klienta nezapise. Vim ze tu chybu v MK resi v novejsi verzi admina...
0 x
Bývalý ISP...

Repkins
Příspěvky: 719
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Brno

Příspěvekod Repkins » 12 years ago

Divné...
Mě to tam normálně zapisuje např.

Kód: Vybrat vše

13   ;;; ispadmin_disabled_user
     chain=dstnat action=dst-nat to-addresses=10.0.3.83 protocol=tcp
     src-address=10.0.3.83 connection-limit=20,32 limit=10,5

14   ;;; ispadmin_disabled_user
     chain=dstnat action=dst-nat to-addresses=10.0.3.83 protocol=tcp
     src-address=10.0.3.83 dst-port=!80

15   ;;; ispadmin_disabled_user
     chain=dstnat action=dst-nat to-addresses=10.0.1.9 to-ports=8100
     protocol=tcp src-address=10.0.3.83 dst-port=80

Admin verze 3.51, na APčku je RB600A ROS ver.5.6. Na platformě x86 mě to nezapisovalo pravidla do Queues a na RB to neumí odmazat starej záznam ve wireless acceslistu, pokud například upravím jméno zákazníka. Zůstane tam záznam s původním jménem a napíše to tam další se stejnou MAC ale už s novým jménem zákazníka.
0 x

Tomáš Nesrsta
Moderátor
Příspěvky: 1333
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Tomáš Nesrsta » 12 years ago

tak ted jsem prisel na zajimavou vec, zatim jsem zkousel jenom verzi 5.4, ale pokud nahraju na MK vsechny balicky tak zapis pravidel funguje. Pokud nahraju jen potrebne balicky tak ssh nejede... Jdu testovat dal...
EDIT: no nic tak jsem zase ze sebe udelal vola. Samozrejme jsem smazal vsechny "nepotrebne" balicky vcetne security bez ktereho SSH proste nepojede. :-)
0 x
Bývalý ISP...

roman.wifi@post.sk
Příspěvky: 151
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod roman.wifi@post.sk » 12 years ago

Mam verziu ISPadmina 3.57. Nasadil som RB800, ktora ukazuje i teplotu. Ked si dam Routery/Routery status, tak v ispadmine teplotu neukazuje a ani nerobi graf. Funguje to vam?! Alebo mam nieco ja zle nastavene, sice neviem, co by som mohol mat zle, ale mozne je vsetko. Na RB800 mam verziu 4.17. Uz si stym neviem rady,.. :?
0 x

Uživatelský avatar
DRAKK
Příspěvky: 371
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod DRAKK » 12 years ago

Zkus tam dat 5.6. S tou funguje bez problemu.
0 x
******WWW.DRAKKNET.CZ******

roman.wifi@post.sk
Příspěvky: 151
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod roman.wifi@post.sk » 12 years ago

Dal som 5.6 a nic,.. stale to iste. Vsetko ukazuje v ispadmine, len teplotu nie. Je nieco,co by som mohol este skusit,..??
0 x