Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

ISPADMIN - zkušenosti, nasazení, problémy

RADIUS, CAPsMAN, The Dude, AirControl, UniFi, Zabbix atd.
zdenekr
Příspěvky: 218
Registrován: 16 years ago

Re: ISPADMIN - zkušenosti, nasazení, problémy

Příspěvekod zdenekr » 14 years ago

usb serial porad nejde zavest píše že tam neníní ale pritom tam je
0 x

pthv
Příspěvky: 235
Registrován: 17 years ago
Bydliště: Vrbovec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod pthv » 14 years ago

zdenekr píše:
pthv píše:
zdenekr píše:
tak jsem v povolil to usb v linuxu /usr/src/linux tam jsem dal make makemenu vybral usb a dal jsem make modules modules_install ale telefon nikde !! pritom lspci to usb vidí

ev 01)
00:1d.0 USB Controller: Intel Corporation 82801G (ICH7 Family) USB UHCI #1 (rev 01)
00:1d.1 USB Controller: Intel Corporation 82801G (ICH7 Family) USB UHCI #2 (rev 01)
00:1d.2 USB Controller: Intel Corporation 82801G (ICH7 Family) USB UHCI #3 (rev 01)
00:1d.3 USB Controller: Intel Corporation 82801G (ICH7 Family) USB UHCI #4 (rev 01)
00:1d.7 USB Controller: Intel Corporation 82801G (ICH7 Family) USB2 EHCI Control ler (rev 01)

a lsusb vidí todle
isp:~# lsusb
Bus 001 Device 001: ID 1d6b:0002
isp:~#

fakt už opravdu nevím muže te nekdo prosím poradit moc děkuji


nejspise nebude zavedeny nejaky modul nebo nebude nejaky zkompilovany...:/ nechtelo se mi hledat metodou pokus omyl, ktery modul to je, tak jsem povolil skoro vse:) Navic vetsinu rovnou do kernelu, ne jako modul. Vypis by pak mel z lsusb vypadat nejak takhle:)

~# lsusb
Bus 002 Device 005: ID 0421:0428 Nokia Mobile Phones
Bus 002 Device 003: ID 0e0f:0002
Bus 002 Device 001: ID 1d6b:0001
Bus 001 Device 001: ID 1d6b:0002



To jsem prave taky povolil skoro vse ale vubec nejde , nechapu to a nebo to delá spatně


tak uz me jen napada, zkuste si stahnout .config (soubor gnokiirc.zip) o par prizpevku vyse ode me a porovnat to s vasim na vasem serveru. Mozna na to dojdete, co Vam tam chybi.
0 x

michal.siman
Příspěvky: 1019
Registrován: 16 years ago
Bydliště: Plzeň-jih

Příspěvekod michal.siman » 14 years ago

Prestalo nam fungovat UZIVATELE > INTERNET - proste tam neni nic videt ani s filtrem ani bez filtru. A protoze to slo jeste vcera tak me napada jestli to neni zmenou roku (znam jak jsem sam kolikrat po novem roce u svych aplikaci zjistil ze jsem na neco zapomel). Muzete mi nekdo prosim potvrdit nebo vyvratit funkcnost resp. nefunkcnost daneho seznamu. Diky.
0 x
Snazim se nejak zacit, budte na me prosim hodni, dekuji :-) az se neco naucim, ochotne poradim dalsim v rade ...

zdenekr
Příspěvky: 218
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod zdenekr » 14 years ago

michal.siman píše:Prestalo nam fungovat UZIVATELE > INTERNET - proste tam neni nic videt ani s filtrem ani bez filtru. A protoze to slo jeste vcera tak me napada jestli to neni zmenou roku (znam jak jsem sam kolikrat po novem roce u svych aplikaci zjistil ze jsem na neco zapomel). Muzete mi nekdo prosim potvrdit nebo vyvratit funkcnost resp. nefunkcnost daneho seznamu. Diky.

Mě jse to stalo taky , musel jsem lidem znova proradit službu sice jich tam mam malo zabralo to 3 hodiny datlovaní ale nechapu proč :twisted: :twisted: :twisted:
0 x

michal.siman
Příspěvky: 1019
Registrován: 16 years ago
Bydliště: Plzeň-jih

Příspěvekod michal.siman » 14 years ago

zdenekr píše:
michal.siman píše:Prestalo nam fungovat UZIVATELE > INTERNET - proste tam neni nic videt ani s filtrem ani bez filtru. A protoze to slo jeste vcera tak me napada jestli to neni zmenou roku (znam jak jsem sam kolikrat po novem roce u svych aplikaci zjistil ze jsem na neco zapomel). Muzete mi nekdo prosim potvrdit nebo vyvratit funkcnost resp. nefunkcnost daneho seznamu. Diky.

Mě jse to stalo taky , musel jsem lidem znova proradit službu sice jich tam mam malo zabralo to 3 hodiny datlovaní ale nechapu proč :twisted: :twisted: :twisted:

Jako taky dneska? Jak priradit sluzbu znovu? Jam u vsech lidi sluzbu ok, jen me nejede ten vypis/seznam.
0 x
Snazim se nejak zacit, budte na me prosim hodni, dekuji :-) az se neco naucim, ochotne poradim dalsim v rade ...

soucez
Příspěvky: 845
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod soucez » 14 years ago

michal.siman píše:Prestalo nam fungovat UZIVATELE > INTERNET - proste tam neni nic videt ani s filtrem ani bez filtru. A protoze to slo jeste vcera tak me napada jestli to neni zmenou roku (znam jak jsem sam kolikrat po novem roce u svych aplikaci zjistil ze jsem na neco zapomel). Muzete mi nekdo prosim potvrdit nebo vyvratit funkcnost resp. nefunkcnost daneho seznamu. Diky.


Taky mě to nejde, navíc když rozkliknu nějakého uživatele, tak vidím že má sice nějakou službu, ale když zvolím "statistika internetu" tak graf nikde a hláška "Uživatel nemá aktivovánu žádnou službu internetu"

Předpokládám že tím pádem nefunguje FUP
0 x

soucez
Příspěvky: 845
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod soucez » 14 years ago

michal.siman píše:Prestalo nam fungovat UZIVATELE > INTERNET - proste tam neni nic videt ani s filtrem ani bez filtru. A protoze to slo jeste vcera tak me napada jestli to neni zmenou roku (znam jak jsem sam kolikrat po novem roce u svych aplikaci zjistil ze jsem na neco zapomel). Muzete mi nekdo prosim potvrdit nebo vyvratit funkcnost resp. nefunkcnost daneho seznamu. Diky.


Když to neví o žádné aktivní službě tak asi ani nevygeneruji faktury co?
0 x

mato1
Příspěvky: 947
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod mato1 » 14 years ago

rovnaka skusenost... a to som si nechal pre istotu este starsiu verziu 3.36

co s tym??? dufam ze to daju do poriadku za kratku chvilu... nie za to som vyhodil skoro 100 000 sk aby mi to nefungovalo.

je mi jasne ze chyby sa stavaju, ale aj tak... jednalo sa o pomerne velku ciastku a neplatili sme ju len my
0 x

soucez
Příspěvky: 845
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod soucez » 14 years ago

mato1 píše:rovnaka skusenost... a to som si nechal pre istotu este starsiu verziu 3.36

co s tym??? dufam ze to daju do poriadku za kratku chvilu... nie za to som vyhodil skoro 100 000 sk aby mi to nefungovalo.

je mi jasne ze chyby sa stavaju, ale aj tak... jednalo sa o pomerne velku ciastku a neplatili sme ju len my


Odpověď os pana Sýse: " Dobry den, kompletni datove struktury pro rok 2010 ( prechod na novy rok je trochu slozitejsi ) se vytvori automaticky o pulnoci.
pokud to potrebujete urychlit, tak spustte script /usr/local/script/ispadmin/reset_counter.pl
0 x

soucez
Příspěvky: 845
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod soucez » 14 years ago

soucez píše:
mato1 píše:rovnaka skusenost... a to som si nechal pre istotu este starsiu verziu 3.36

co s tym??? dufam ze to daju do poriadku za kratku chvilu... nie za to som vyhodil skoro 100 000 sk aby mi to nefungovalo.

je mi jasne ze chyby sa stavaju, ale aj tak... jednalo sa o pomerne velku ciastku a neplatili sme ju len my


Odpověď os pana Sýse: " Dobry den, kompletni datove struktury pro rok 2010 ( prechod na novy rok je trochu slozitejsi ) se vytvori automaticky o pulnoci.
pokud to potrebujete urychlit, tak spustte script /usr/local/script/ispadmin/reset_counter.pl


Takže pomohlo spustit ten script. A je to OK.
0 x

michal.siman
Příspěvky: 1019
Registrován: 16 years ago
Bydliště: Plzeň-jih

Příspěvekod michal.siman » 14 years ago

soucez píše:Odpověď os pana Sýse: " Dobry den, kompletni datove struktury pro rok 2010 ( prechod na novy rok je trochu slozitejsi ) se vytvori automaticky o pulnoci.
pokud to potrebujete urychlit, tak spustte script /usr/local/script/ispadmin/reset_counter.pl

no jo no, ted si tak matne vypominam kdyz to ctu, ze to bylo loni asi stejne, taky jsme se divili, ale clovek zapomina a asi bych si na to nevzpomel. skoda ze ispadmin neni udelanej tak ze se spusti ten script automaticky v prvni minute noveho roku, zvlast kdyz je tam ten script pripravenej. nevadi, pockame do zitra :-) ufff to byli zase zbytecny nervy :-(
0 x
Snazim se nejak zacit, budte na me prosim hodni, dekuji :-) az se neco naucim, ochotne poradim dalsim v rade ...

george.tu
Příspěvky: 117
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod george.tu » 14 years ago

michal.siman píše:
soucez píše:Odpověď os pana Sýse: " Dobry den, kompletni datove struktury pro rok 2010 ( prechod na novy rok je trochu slozitejsi ) se vytvori automaticky o pulnoci.
pokud to potrebujete urychlit, tak spustte script /usr/local/script/ispadmin/reset_counter.pl

no jo no, ted si tak matne vypominam kdyz to ctu, ze to bylo loni asi stejne, taky jsme se divili, ale clovek zapomina a asi bych si na to nevzpomel. skoda ze ispadmin neni udelanej tak ze se spusti ten script automaticky v prvni minute noveho roku, zvlast kdyz je tam ten script pripravenej. nevadi, pockame do zitra :-) ufff to byli zase zbytecny nervy :-(

vidím, že jsem dostal uplně stejnou odpověď od pana Sýse a pravda je, že asi by jim to ušetřilo hodně e-mailů, kdyby se ten script spustil automaticky ve chvíli, když si všichni připíjíme a radujeme se z ohňostrojů :o)
0 x

zdenekr
Příspěvky: 218
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod zdenekr » 14 years ago

Ahoj Chtěl bych jse zeptat jak pak jse obnovuje ispadmin ze zalohy ?? docela me to zajímá abych to ne musel znova datlovat mužete nekdo posat díky zdenek
0 x

zdenekr
Příspěvky: 218
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod zdenekr » 14 years ago

zdenekr píše:Ahoj Chtěl bych jse zeptat jak pak jse obnovuje ispadmin ze zalohy ?? docela me to zajímá abych to ne musel znova datlovat mužete nekdo posat díky zdenek

odpovím jsi sam je to vlastne linux stačí jen skopírovat /var/lib/mysql a nastavit vlastníka chown mysql /var/lib/mysql -R
skopírovat licenční klíč a vse zas jede jak ma bejt :D
0 x

CANOPA
Příspěvky: 103
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod CANOPA » 14 years ago

Dobrý den,
asi to bude trochu triviální dotaz..chtěl bych se zeptat, jestli jste se nekdo setkal s duplicitním propisováním pravidel(mangle,queue tree) z ispadmina do Mikrotiku? Stava se mi, ze je navazana jeste prvni session,dokončuje se propisovani pravidel a mezitim uz se zacne ispadmin zacne znova propisovat..vznikne paskvil v manglu...a nasledne prestane fungovat omezovani. Verzi ispadmina mam 3.34 a verze MK je 3.30, cca 1tis uzivatelu .Docasne jsem to vyresil tak ze jsem ispadminovi zakazal uživatele..a povoluju jen na chvilku a pak manule aktulizauju konfiguraci routeru..ale neprijde mi to prilis systemové. Nesetkal se nekdo s timto problemem...pripadne by nevedel reseni?Predem diky. P.
0 x
Petr S.