Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

ISPADMIN - zkušenosti, nasazení, problémy

RADIUS, CAPsMAN, The Dude, AirControl, UniFi, Zabbix atd.
jiri.cestr
Příspěvky: 28
Registrován: 16 years ago

Re: ISPADMIN - zkušenosti, nasazení, problémy

Příspěvekod jiri.cestr » 9 years ago

p79wifi píše:řeknu to asi takhle:

ten kdo dá 2GB ram na server je jelito! to fakt nechápu...jak někdo muže říct že to stačí!
dd3 stály kulové ne, nevím kdy se to stavělo, teďka tedy třeba dražší, jestli na tom běží 1000kliošu třeba to je materiál.

vždy jsem dával co to šlo..a vždy se admin pěkně zaplnil bez swapu, mám tam ssd a raptora a 16gb ram a 2500k a z68 chipset.

jinak 6.17 ta nebyla moc vhodná, na staré věci co máme po síti máme 6.10 ( 133,532 ) jinak jedu vše 6.19 a jede to super.

zatím


Diky za info.

Uz jsem obednal dalsich 8GB ramky... :mrgreen:
Alespon pri zakladani nove pameti vyprasim kompresorem prachovy svinstvo ze stroje... :twisted:

Na ISPa mi bezi 195 klientu...

Co jsem vypnul zalohu MK je klid... az pridam RAM zacnu zas MK zalohovat, prozatim mi staci rucni zaloha jednou za tyden.
Jeste musim vymenit jeden stary 32GB HDD za 167GB jako je zbytek a pak zvetsim partition at ma vic mista na HDD, ten SW RAID je na dve veci, provozuju HW RAID pak za provozu vymenim vadny HDD a do 1h je na nem vsecko mirorovany aniz bych musel delat cokoliv jineho.

Jo tu 6.19 asi soupnu vsude, 6.22 ma problemy s vykreslovanim grafů. A pri UPDATE z 6.17 na 6.22 dochazi u Sextantu a SXT ke ztrate nastaveni WLAN casti, taky dobry MK bug (kopiruji jen wireless balicek).
0 x

p79wifi
Příspěvky: 45
Registrován: 12 years ago
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod p79wifi » 9 years ago

tak 200kliosu, tak to jste na startu...to by i 4gb ram stačilo, ale 2x4gb do budoucna bude ok :)

myslím si že vyšší verze než 6.19 nemá smysl vůbec nasazovat..dokud nebude nějaká fakt odladěná..
0 x

Striker
Příspěvky: 692
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Striker » 9 years ago

Prosím Vás jak řešíte technický IP adresy? Příklad: potřebuju jet ke kliošovi, kterej má vyresetovanou NBM5 a nepamatuju si jeho Ip adresu.

Dřív jsme měl v mikrotiku povolenou prostě řeknu 192.168.8.51, kteoru sje msi pamatoval nastavil na NBM5 - připojil na MKT zjistil adresu a pak ji nastavil na NBM5. S ISP Adminem to ale nejde, protože pokud přímo nemám slžbu s touhe IP adresou a ještě na daným routeru tak se nikde nepropíše, tudíž se nedostanu na MKT. Servisní MAC adresa nějak nefunguje, protože svůj notebook schovám za MAC NBM5. Modul Servisní IP adresy je dostupný pouze pro kabelovku, a samotný support na ISP Adminu mi řekl, že to prozatím jinak řešit nejde.

Jediný co mě napadlo je vytvořit klienta Technik a mu přidělit službu takovou, aby v každé lokalitě měl svoji 192.168.xxx.51 adresu v závislosti na rozsahu v lokalitě. Jenže to mi bere služby pro přidání internetu k zákazníkům.

Řešený to mám zatím tak, že když se někam jede měřit nebo připojení, tak si dopředu musím zabrat jednu službu a nastavit volnou IP na vysílač, abych se tam připojil a potom u klienta se doplní zbytek. Ale je to strašně nepraktický a co si budu nalhávat, občas zapomenu a to je pak boj přes telefon někomu z fiormy vysvětlovat jak přidat IP adresu kliošovi :D
0 x

vortis
Příspěvky: 5
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod vortis » 9 years ago

ISPADMIN v Nastavení -> Syst. nastavení -> Mikrotik a v prvním řádku mikrotik_default_fw si povolim forward na server s ispadminem ( toto pravidlo se potom propíše do všech Mikrotiků ). Pak si ke klientovi můžu nastavit nějakou ip z rozsahu na vysílači a jsem schopnej se dostat do ISPADMINA.
0 x

Striker
Příspěvky: 692
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Striker » 9 years ago

To myslím ISP Admin umí i bez forwardu.
Ale mě nejde o to dostat se na ISP Admina, tam mám pocit se dostanu vždy, když mám IP z rozsahu. Ale jde mi o to aby třeba jedna IP adresa byla defaultně funkční pro přístup na internet. Takhle akorát zamezíš tomu, že to nebudeš muset dělat předem ale pro měření je to zbytečně zdlouhavý podle mě teda.

Ještě se dívám, že jde na každej router přidat FW pravidlo, tak spíš tam zkusím přidat povolení jedné IP adresy z rozsahu pro přístup na internet, která se na toto bude využívat.
Jdu zkoušet.
0 x

Uživatelský avatar
zdenek.svarc
Administrator
Příspěvky: 1635
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod zdenek.svarc » 9 years ago

Dovolím si toto legendární a šest let neutuchající vlákno, které čítá přes 1100 příspěvků a přes 70.000 zobrazení uzamknout a další diskuzi k ISPadminu směrovat do fóra viewforum.php?f=93. Díky všem za příspěvky.
0 x