Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Zabbix

RADIUS, CAPsMAN, The Dude, AirControl, UniFi, Zabbix atd.
hunkao
Příspěvky: 22
Registrován: 15 years ago

Zabbix

Příspěvekod hunkao » 15 years ago

Ahoj mohly by jste mě pomoct s instalaci zabbixu?
Našel jsem i nějake navody ale nemužu to nainstalovat. :cry:
Instaluju to na Ubuntu 7.10 server
Nemátě někdo prosím návod podle kterého se Vám to podařilo rozchodit?
Díky
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 15 years ago

trochu nechápu co myslíš tim že to nemůžeš nainstalvoat. Ubuntu to má jako balíčak tak to musí jít samo.
http://packages.ubuntu.com/search?suite ... rds=zabbix
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

klapik
Příspěvky: 21
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod klapik » 15 years ago

Myslim, ze jsem pouzil navod primo z jejich stranek stranek a podarilo se. Fakt je, ze mi to taky trvalo nez jsem to zprovoznil....
0 x
======================
...jsem nejvetsi lama na svete....

hunkao
Příspěvky: 22
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod hunkao » 15 years ago

Přesně tak použil jsem návod z jejich stránek a ani se mě to nepodařilo nainstalovat a když jsem to instaloval pomocí balíčku tak mě psal server že neběží. :(
Mohl by jsi mě poradit jak jsi postupoval?
0 x

klapik
Příspěvky: 21
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod klapik » 15 years ago

hunkao píše:Přesně tak použil jsem návod z jejich stránek a ani se mě to nepodařilo nainstalovat a když jsem to instaloval pomocí balíčku tak mě psal server že neběží. :(
Mohl by jsi mě poradit jak jsi postupoval?



Jak jsem psal, krok za krokem dle toho navodu. Nejsem zadnej Linuxak, takze jsem dost tapal, ale nakonec to zacalo fungovat. Vic Ti asi neporadim. Vim, ze byl problem s databazi a spravnym prihlasovanim se k ni. Ale podrobnosti si uz bohuzel napamatuju. :(
0 x
======================
...jsem nejvetsi lama na svete....

raven-il
Příspěvky: 1097
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod raven-il » 12 years ago

Ahoj lidi, rad bych timto pozadal o pomoc s dokonfigurovanim zabbixu. Znalejsimu cloveku zabere urcite par hodin a nam by to helflo. Odmena financni jednorazova, v pripade oboustranych sympatii dalsi spoluprace mozna :)
0 x
Josef Smola
k mikrotiku jsem se vratil po 4 letech a mam pocit, ze kdyby zakazali vsechny zabugovany feature, zustane jen ten barevnej terminal....

Uživatelský avatar
lwq
Příspěvky: 1659
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano
Bydliště: MistyMountain
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lwq » 12 years ago

Jen drobny dotaz - co Vas privedlo k myslence pouzivat Zabbix misto treba Cacti ci Nagiosu ? :?: :idea:
0 x
LWQ ... Vice na www.lwq.cz (treba GIOM 3000 atp.) ...

raven-il
Příspěvky: 1097
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod raven-il » 12 years ago

lwq píše:Jen drobny dotaz - co Vas privedlo k myslence pouzivat Zabbix misto treba Cacti ci Nagiosu ? :?: :idea:


Tak tech duvodu je vic. Subjetivne neverim cacti a nagios se mi jevi hrozne neprehledny a preplacany.

Objektivne:
- Zabbix mame ozkouseny na dohledu nekolika tisic zarizeni
- Mame vyskoleny presonal na zabbix
- Zabbix mame pronajaty vcetne zalohovani
- Dodelavame propojeni s billingem
0 x
Josef Smola
k mikrotiku jsem se vratil po 4 letech a mam pocit, ze kdyby zakazali vsechny zabugovany feature, zustane jen ten barevnej terminal....

hafieror
Příspěvky: 616
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod hafieror » 11 years ago

Používáte v zbbixu u trigerů dependencies? Neprcuje to tak jak bych si představoval a nevím jestli jen nedělám blbě.

Příklad
zařízení03 má paren zařízení02 a to má parent zařízení 01

Moje představa o funkčnosti byla, že mě přijde jeden email, který informuje o nedostupnosti všech zařízení a v dashboardu se zobrazí všichna nefunkční zařízení. Funguje mě to však tak, že přijde email o nefunkčnosti každého zařízené, ale v dashbordu je jen zřízení01, po nahození zařízení01 je tam zařízení 02 atd.
0 x

zvukarmiso
Příspěvky: 211
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod zvukarmiso » 11 years ago

No treba definovat podmienky kedy a ako to ma posielat.

Ja to mam ponastavovane vseliako a ked nejde viacej zariadeni tak posiela vzdy email ten ktorý hlasi chybu.

Ja som si urcoval priority a podla toho

PS: Ak mozem poradit skus si spravit napr email:

Ak vypadne zariadenie1 a na to je pripojenie zariadenie3 a 4 tak aby si tam mal podmienku and s tym ze ti potom posle len jeden email
0 x

Uživatelský avatar
zdenek.svarc
Administrator
Příspěvky: 1635
Registrován: 18 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod zdenek.svarc » 11 years ago

Pokud jste začátečník, proč to nezkusit do nějakého virtualizačního prostředí jako hotovou appliance? VirtualBox, VMware, Live ISO ... http://www.zabbix.com/download.php
0 x

hafieror
Příspěvky: 616
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod hafieror » 11 years ago

zvukarmiso píše:No treba definovat podmienky kedy a ako to ma posielat.


Díky za koment, jak doba pokročila tak jsem se v zabbixu trochu zorientoval a tímto směrem jsem to chtěl zkusit. Teď se jen dohrabat k definování těch správných podmínek.
0 x

hafieror
Příspěvky: 616
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod hafieror » 11 years ago

Chtěl jsem změnit na všech mikroticích určité parametry pomocí TELNET agenta a narazil jsem. Pokud je na mikrotiku ještě verze 2.9.51, tak se příkaz provede, ale pokud tam mám verzi 5, tak se neprovede a dostanu hlášku Login failed. Přitom ze zabbix serveru se na nej z řádky přihlásím. Nemáte nějakou zkušenost proč tomu tak je?
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 11 years ago

raven-il píše:
lwq píše:Jen drobny dotaz - co Vas privedlo k myslence pouzivat Zabbix misto treba Cacti ci Nagiosu ? :?: :idea:


Tak tech duvodu je vic. Subjetivne neverim cacti a nagios se mi jevi hrozne neprehledny a preplacany.

Objektivne:
- Zabbix mame ozkouseny na dohledu nekolika tisic zarizeni
- Mame vyskoleny presonal na zabbix
- Zabbix mame pronajaty vcetne zalohovani
- Dodelavame propojeni s billingem


Já ti tedy nevím ale tady už je asi lepší si něco udělat úplně svého protože Zabbix je dost mamutí a velký žřáč výkonu na serveru. navíc celé nastavování a lazení je skoro stejné jako si dělat úplně svůj SW.
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

raven-il
Příspěvky: 1097
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod raven-il » 8 years ago

Mate nekdo zkusenost se slucovanim vice alertu do jednoho ? Tak aby misto 5 mailu prisel jeden s informaci typu vetsi nez maly problem ?
0 x
Josef Smola
k mikrotiku jsem se vratil po 4 letech a mam pocit, ze kdyby zakazali vsechny zabugovany feature, zustane jen ten barevnej terminal....