Stránka 1 z 1

Mikrotik+prtg

Napsal: 03 Feb 2006 23:21
od drizzt
Zdravim, mam problem. Program prtg na sledovani datovych toku mi obcas vyhodi nesmyslny datovy prenos(4GB In nebo Out behem 5-ti minut). Nemate nekdo predstavu cim by to mohlo byt, dela to naruznych verzich Mikrotiku i na ruznych verzich Prtg. Zde je konkretni detail datoveho skoku.

Obrázek


dekuji

Re: Mikrotik+prtg

Napsal: 04 Feb 2006 12:09
od skrebon
drizzt píše:Zdravim, mam problem. Program prtg na sledovani datovych toku mi obcas vyhodi nesmyslny datovy prenos(4GB In nebo Out behem 5-ti minut). Nemate nekdo predstavu cim by to mohlo byt, dela to naruznych verzich Mikrotiku i na ruznych verzich Prtg. Zde je konkretni detail datoveho skoku.

Obrázek


dekuji

Je to v tom case, ked nastane reset sledovaneho MT ? :)

reset?

Napsal: 04 Feb 2006 21:30
od drizzt
myslim, ze to nebylo pri resetu. ze to delalo pri resetu sem si vsim, ale zda se mi ze to dela i mimo. to ze to dela pri restartu je normalni?

Napsal: 04 Feb 2006 21:32
od drizzt
nebo jeste jinak, ma cenu se snazit prijit na to proc to s PRTG dela? nebo mam spis pouzit MRTG?

Re: reset?

Napsal: 05 Feb 2006 14:00
od skrebon
drizzt píše:myslim, ze to nebylo pri resetu. ze to delalo pri resetu sem si vsim, ale zda se mi ze to dela i mimo. to ze to dela pri restartu je normalni?
Nedokazem vam to odborne vysvetlit, ale podla mna pri resete a prvych nacitaniach citacov snmp este nie su citace odcitane a vzniknu tam tak obrovske hodnoty...

Mikrotik+prtg

Napsal: 06 Feb 2006 06:42
od knedlik
Co jsem vypozoroval pri pouzivani prtg, tak to udela tento skok v momente, kdy v mikrotiku prekroci hranici cca 4GB - nuluje se citac dat. Z tohoto duvodu nevim, jestli by mrtg pomohlo, protoze tam nastane stejna situace(teda aspon myslim). Uvazoval jsem nad tim, ze by nebylo na skodu asi cas od casu vynulovat pocitadlo driv, ale ted je otazka kdy?? Aby tam zase nebyl stejny skok. Nebo ze bych se mylil a jinde to fungovalo jinak?? :?

Re: Mikrotik+prtg

Napsal: 06 Feb 2006 11:20
od 0taz0
knedlik píše:Co jsem vypozoroval pri pouzivani prtg, tak to udela tento skok v momente, kdy v mikrotiku prekroci hranici cca 4GB - nuluje se citac dat. Z tohoto duvodu nevim, jestli by mrtg pomohlo, protoze tam nastane stejna situace(teda aspon myslim). Uvazoval jsem nad tim, ze by nebylo na skodu asi cas od casu vynulovat pocitadlo driv, ale ted je otazka kdy?? Aby tam zase nebyl stejny skok. Nebo ze bych se mylil a jinde to fungovalo jinak?? :?


Ja stim ten zapasim uplne stejne ! Pouzivam Linux + RRDTOOL a situace je stejna. Zatim me napadlo jen ten graf udelat tak ,aby mel jako max hodnotu = hodnotu max linky . Tim by se to aspon castecne vyresilo.

Napsal: 06 Feb 2006 12:58
od Leeonek
mě tohle dělalo když jsem monitoroval přes mrtg jedno rozhraní na MK, každou hodinu tam byl několikanásobný provoz než normálně. Nedělalo to ale pravidelně a přes noc to většinou utichlo, vyřešil jsem to vytvořením simple queue která monitoruje provoz přes tohle rozhraní, teï to jede korektně.

Napsal: 07 Feb 2006 06:41
od knedlik
Leeonek píše:mě tohle dělalo když jsem monitoroval přes mrtg jedno rozhraní na MK, každou hodinu tam byl několikanásobný provoz než normálně. Nedělalo to ale pravidelně a přes noc to většinou utichlo, vyřešil jsem to vytvořením simple queue která monitoruje provoz přes tohle rozhraní, teï to jede korektně.


Tak to se docela divím, protože už z principu odečítání dat dvou posledních hodnot tam ten skok musi udělat. V momentě, kdy počítadlo na SQ přesáhne hodnotu 4GB a vynuluje se, tak rozdil mezi 4 GB a 0 GB tam ten skok udělá.
Já monitoruji dva největší stahovače v naší síti, používám na ně právě jenom SQ a jelikož dosahují cca 4GB za dva dny, tak ten skok se tam neustále opakuje. Štve mě to už jenom kvůli tomu, že prtg mu napočíta o těch cca 50 GB víc než skutečně stáhnul. Potom musím ty hodnoty procházet a ty 4GB hodnoty odčítat. :evil:

Re: Mikrotik+prtg

Napsal: 27 Mar 2008 11:37
od velkeprdy
mne by zase zajmalo jestli nekgo monitoruje pres prtg sily signalu.. kdyz si vytipnu z mikrotiku oid a pouziju ho pri vytvoreni noveho cisla tak sice ukaze hodnotu signalu (-64) ale pri vyskledku i kdyz nastavim ze ma pocitat se zapornyma cislama a hpdim tam rozmezi -45 - -90 tak bud ukazuje nulu a nepocita nebo tam zacnou skakat silkene cisla v milionech a nefacha to, je nekdo ochotny postnout postup jak se k tomu doklikat?

Re: Mikrotik+prtg

Napsal: 27 Mar 2008 12:09
od Ajfel
velkeprdy píše:mne by zase zajmalo jestli nekgo monitoruje pres prtg sily signalu.. kdyz si vytipnu z mikrotiku oid a pouziju ho pri vytvoreni noveho cisla tak sice ukaze hodnotu signalu (-64) ale pri vyskledku i kdyz nastavim ze ma pocitat se zapornyma cislama a hpdim tam rozmezi -45 - -90 tak bud ukazuje nulu a nepocita nebo tam zacnou skakat silkene cisla v milionech a nefacha to, je nekdo ochotny postnout postup jak se k tomu doklikat?

Ja jsem jednu chvili pres PRTG sledoval silu signalu a fungovalo to korektne, mate spravne nastaveno typ dat ? GAUGE nebo ABSOLUT jedno je pocitani rozdilu poslednich mereni a druhe je zobrazeni hodnoty co vrati MT.
Pres SQ to skace vzdy po 4GB na nulu a tak porad dokola, jeste jsem nedosel na to, jak jinak to udelat, aby to pocitalo korektne, jedina moznost by byla pocitat rozdily poslednich mereni a scitat to, ale nejak jsem nedosel na to, jak to udelat, teda zatim ;)

Uprava1:
Musis mit to rozmezi zadane prvni cislo treba -100 a druhe -5 , proste nizsi cislo prvni a vyssi druhe
Nebo kdyz nastavis SCALE na -1 tak si zadej rozmezi od 0 do 100 a bude to ukazovat v kladnych hodnotach a opacny graf, barevne znaceni bude odspodu
ukazka grafu zaporneho: http://www.civicnet.cz/osc/graphimg.png
ukazka grafu kladneho: http://www.civicnet.cz/osc/graphimg2.png