Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Sila signalu v Dude

RADIUS, CAPsMAN, The Dude, AirControl, UniFi, Zabbix atd.
michal.siman
Příspěvky: 1019
Registrován: 16 years ago
Bydliště: Plzeň-jih

Sila signalu v Dude

Příspěvekod michal.siman » 16 years ago

Mam v dude vytvorenou mapu, u nekterych P2P spoju mi to ukazuje silu signalu na prijimaci a u nekterych ne, nechapu cim to je. Zrovinka tak u nekterych RB to ukaze automaticky vyuziti procesoru a disku a u nektrych nikoliv. Jsou to stejne verze RB, stejny firmware a obe maji stejne zapnute SNMP. Mate nekdo podobne zkusenosti? Znate duvod?

Obrázek
0 x
Snazim se nejak zacit, budte na me prosim hodni, dekuji :-) az se neco naucim, ochotne poradim dalsim v rade ...

McCall
Příspěvky: 100
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod McCall » 16 years ago

signály se ukazují u klientů ... takže pokud máš P2p spoj jako AP bridge a station musíš to vyčítat ze station
0 x
SW správa sítě Hlucin.net

michal.siman
Příspěvky: 1019
Registrován: 16 years ago
Bydliště: Plzeň-jih

Příspěvekod michal.siman » 16 years ago

McCall píše:signály se ukazují u klientů ... takže pokud máš P2p spoj jako AP bridge a station musíš to vyčítat ze station

to vycitam, presto mi to nekde jede automaticky od prvni chvile a nekde se proste signal neobjevi. stejny formware, stejny bios, stejne nastaveny RB333, stejne udelane P2P spoje. ale presto to nekde ukazuje a nekde nikoliv.
0 x
Snazim se nejak zacit, budte na me prosim hodni, dekuji :-) az se neco naucim, ochotne poradim dalsim v rade ...

Uživatelský avatar
reset
Příspěvky: 2902
Registrován: 16 years ago
Bydliště: intERnet

Příspěvekod reset » 16 years ago

McCall píše:signály se ukazují u klientů ... takže pokud máš P2p spoj jako AP bridge a station musíš to vyčítat ze station


jj, to jsem taky zaregistroval. Na AP je videt pouze TX stav, u klienta je videt jak TX , tak i RX
0 x
ERnet tady, ERnet tam, ERnet vsude kam se podivam

net.work
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod net.work » 13 years ago

Nechci zakládat nový thread, proto píšu sem - umí dude dělat grafy ze signálů klientů? Grafy dat. toků dělá parádní, umí úplně stejné dělat i pro síly signálů?
Díky moc za info !
0 x
Jan Ptáček

Peyrak
Příspěvky: 1588
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Peyrak » 13 years ago

jo, umí. Dělám to tak, že si to klientské zařízení projedu SNMP walkem, najdu řádek se signálem, na něm pravý tlačítko a vytvořit zdroj dat, ten pojmenuješ a pak si ho přiřadíš do toho novýho grafu a jedeš. Dost se mi to osvědčilo, rychle poznáš odešlou kartu, ať na AP nebo u klioše. Takhle se daj dělat i grafy kupy dalších parametrů, CPU atd. Viděl jsem i graf uptimu :shock:
0 x

net.work
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod net.work » 13 years ago

Peyrak píše:jo, umí. Dělám to tak, že si to klientské zařízení projedu SNMP walkem, najdu řádek se signálem, na něm pravý tlačítko a vytvořit zdroj dat, ten pojmenuješ a pak si ho přiřadíš do toho novýho grafu a jedeš. Dost se mi to osvědčilo, rychle poznáš odešlou kartu, ať na AP nebo u klioše. Takhle se daj dělat i grafy kupy dalších parametrů, CPU atd. Viděl jsem i graf uptimu :shock:

super, diky !
Ted sem projel tim snmp walkem, nasel hodnotu, vytvoril ten zdroj dat, ale nevim jak a kam ho priradit, jak pises? Mohl bys to trosku konkretizovat, prosim? DIky moc !
0 x
Jan Ptáček

Peyrak
Příspěvky: 1588
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod Peyrak » 13 years ago

v položce grafy přidáš novej graf, pojmenuješ a pak se v okýnku vybíraj barvy a zdroj dat, tak tam vybereš ten co chceš a jedeš
0 x

net.work
Příspěvky: 2779
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod net.work » 13 years ago

mam, to! diky za rychle rady ;);)
0 x
Jan Ptáček

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 9 years ago

No ja si toho vsimnul, kdyz jsem na ptp spojich dal misto wds station bridge. Proste nevycita. Nevi nekdo co s tim?
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 8 years ago

basty píše:No ja si toho vsimnul, kdyz jsem na ptp spojich dal misto wds station bridge. Proste nevycita. Nevi nekdo co s tim?

vitej v klubu. Taky bych rad vedel jak to vyresit...
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 8 years ago

basty píše:
basty píše:No ja si toho vsimnul, kdyz jsem na ptp spojich dal misto wds station bridge. Proste nevycita. Nevi nekdo co s tim?

vitej v klubu. Taky bych rad vedel jak to vyresit...



Tak už to někdo rozluštil? Můsí se editovat jistá funkce, ale zatím se mi nedaří :(
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...