Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

Program na správu mikrotiků a celé sítě

RADIUS, CAPsMAN, The Dude, AirControl, UniFi, Zabbix atd.
BladeIII
Příspěvky: 15
Registrován: 16 years ago

Program na správu mikrotiků a celé sítě

Příspěvekod BladeIII » 16 years ago

Dobrý den,
Dneska jsem nalezl na rootu docela dobrý článek o softweru ISPadmin.
článek: http://www.root.cz/clanky/isp-admin-aneb-vse-pod-kontrolou/

Chtěl jsem se zeptat jestli tu už někdo tento software používá. popř. jakekoliv nazory a poznatky k tomuto SW

Jinak ten softik ma i demo na http://demo.ispadmin.cz

Děkuji za jakekoliv info :D
0 x

Uživatelský avatar
fra.iesus
Příspěvky: 183
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Holešov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod fra.iesus » 16 years ago

napsals "jakekoliv info", cili budiz:
system dobry, co jsem mel moznost shlednout (spise ne z dema, jako z nekdejsich skoleni mk), ale v zadnem pripade nevyuzivame ani nehodlame, jelikoz mame vlastni (diky kolegovi) a dost propracovanejsi navic s moznosti offline spravy - je sice super, ze ti na serveru neco bezi, ale kdyz dojedes k zakaznikovi, kteremu nefunguje net, tak jaxe asi tak dostanes k databazi minimalne za ucelem zjisteni ip adresy jeho zarizeni a hesla? (a to nezminuju dalsi spoustu veci v danem momente podstatnych)

(neminim to samozrejme jako kritiku ci haneni, ale vyzdvihuji pro mne podstatne aspekty)
0 x

BladeIII
Příspěvky: 15
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod BladeIII » 16 years ago

A nemate nekde nejakej demo ucet nebo nemohl by si mi poslat par screenshotu. Docela rad bych se na to podival
0 x

BladeIII
Příspěvky: 15
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod BladeIII » 16 years ago

Abych to upresnil zajimame ta off-line správa. :D
0 x

Uživatelský avatar
fra.iesus
Příspěvky: 183
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Holešov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod fra.iesus » 16 years ago

BladeIII píše:A nemate nekde nejakej demo ucet nebo nemohl by si mi poslat par screenshotu. Docela rad bych se na to podival

http://forum.routeros.cz/viewtopic.php?f=4&t=3088 - tady uz se to tak trosinku resilo ;) demo ucet by skutecne nebyl, jelikoz se jedna o program bezici na pc a ne o stranky na serveru. to offline reseni je lokalni databaze, ktera se (jednosmerne) synchronizuje se serverem. cili v offline stavu jsou sice data jenom pro cteni, coz ale pro pristup na jakekoliv zarizeni v siti ci ziskani potrebnych informaci o zakaznikovi bohate postacuje. spoluprace s mk je tez - v podstate registrace noveho zakaznika je otazka vyplneni formulare a kliknuti na "ok" - zbytek udela system sam (povoleni na danem ap, prideleni zvolene rychlosti, pripadny nat 1:1 atd.).
0 x

basty
Příspěvky: 2475
Registrován: 18 years ago
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod basty » 16 years ago

jasne online na serveru je sice super, ale offline je urcite potrebna taky dost...
0 x

Uživatelský avatar
fra.iesus
Příspěvky: 183
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Holešov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod fra.iesus » 16 years ago

basty píše:jasne online na serveru je sice super, ale offline je urcite potrebna taky dost...

samozrejme by to slo udelat i u php progsu, ale mne osobne by se nechtelo mit na notasku pustenych nekolik serveru, databazovy staci ;)
0 x

BladeIII
Příspěvky: 15
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod BladeIII » 16 years ago

Nejak sem presne nepochopil na co potrebujes tu off-line spravu. Nevim jak to chodi u vas ale u nas deme prvni klienta premerit zda se muze pripojit to znamena ze tam du se svym notasem zmerim signal a du dom ... na to nepotrebuju zadnou aplikaci a pak nasleduje 2 faze kde k nemu prijdu instalovat .... to zase znamena ze si predem vytahnu akorat IP kterou mu dam tu povolim v systemu a du. tak mi nejak unika na co tam mit off-line aplikaci :?:
0 x

skilly
Příspěvky: 48
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod skilly » 16 years ago

BladeIII píše:Nejak sem presne nepochopil na co potrebujes tu off-line spravu. Nevim jak to chodi u vas ale u nas deme prvni klienta premerit zda se muze pripojit to znamena ze tam du se svym notasem zmerim signal a du dom ... na to nepotrebuju zadnou aplikaci a pak nasleduje 2 faze kde k nemu prijdu instalovat .... to zase znamena ze si predem vytahnu akorat IP kterou mu dam tu povolim v systemu a du. tak mi nejak unika na co tam mit off-line aplikaci :?:


ked tam prides 3x a to servisovat je to uz pisane vysie. :)
0 x

hafieror
Příspěvky: 616
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod hafieror » 16 years ago

Pak to se připojím na db přes wap a potřebné pdaje si vytáhnu :-)
0 x

Uživatelský avatar
fra.iesus
Příspěvky: 183
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Holešov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod fra.iesus » 16 years ago

hafieror píše:Pak to se připojím na db přes wap a potřebné pdaje si vytáhnu :-)

no tak to uz je i pritel na telefonu rychlejsim a jednodussim resenim - ale zalezi tez na velikosti a strukture site ;)
0 x