Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

ISPADMIN problem s DB?

RADIUS, CAPsMAN, The Dude, AirControl, UniFi, Zabbix atd.
kdavid
Příspěvky: 342
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Dobřany

ISPADMIN problem s DB?

Příspěvekod kdavid » 4 years ago

Zdravim panove,

tak znova mi kleknul ispadmin v 4.36 beta 1. Aspon z casti. Pri pokusu o zobrazeni faktur vypisuje tohle:

You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'GROUP BY `zuct_obd_mes` , `zuct_obd_rok`) TablecountES ON subMonthcountES=zuct_o' at line 1
exception-2020-01-02-08-01-52-00800e2dcd2592dc34efab9247ccea70

Kromne toho pokud dam otevrit kontaky hlasi:
Nemáte povolený prístup k žiadnej fakturačnej skupine. Požiadajte administrátora o nastavenie prístupu v Nastavenia / Administrátori / Administrátori.

A a pokud se snazim zakaznika editovat tak hlasi:
Server Error
We're sorry! The server encountered an internal error and was unable to complete your request.

The following information may help us to solve this issue:

Property 'billingGroup' cannot be null.


nejake napady?
Tohle sam nedam..
0 x
David Kratochvil

kdavid
Příspěvky: 342
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Dobřany

Příspěvekod kdavid » 4 years ago

Pocas nahravani zalohy se to rozbehne ale jen na par minut pak to znova prestane fungovat.
Nejake napady?
0 x
David Kratochvil

Centr
Příspěvky: 61
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Centr » 4 years ago

A jak moc jsou pro tebe ta data důležitá?
0 x

kdavid
Příspěvky: 342
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Dobřany

Příspěvekod kdavid » 4 years ago

Centr píše:A jak moc jsou pro tebe ta data důležitá?


Pomoc nechci zadarmo :)

Pripadne se domluvime pm
0 x
David Kratochvil

Centr
Příspěvky: 61
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Centr » 4 years ago

Nejde mi o peníze. Spíše mě zajímalo, jak jsou ta data důležitá?
0 x

kdavid
Příspěvky: 342
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Dobřany

Příspěvekod kdavid » 4 years ago

Centr píše:Nejde mi o peníze. Spíše mě zajímalo, jak jsou ta data důležitá?



Data mam.
Jen by nebolo zle je pouzit vranci systemu aj ked ispadmina sme uz premigrovali. Resi nam to uz jen provisioning.
0 x
David Kratochvil

Centr
Příspěvky: 61
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod Centr » 4 years ago

A co jsi vybral jiného?
0 x

kdavid
Příspěvky: 342
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Dobřany

Příspěvekod kdavid » 4 years ago

Pripadna pomoc od nekoho k teme? :D
0 x
David Kratochvil

kdavid
Příspěvky: 342
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Dobřany

Příspěvekod kdavid » 4 years ago

Po obnoveni DB to funguje jen do doby nez se spusti cron.
Kromne toho prestala fungovat aktualizace konfigurace routru.

!!!!!!!! SSH login error: Permission denied

Ale pokud dam test pripojeni tak to hlasi ze je vse OK
0 x
David Kratochvil

CANOPA
Příspěvky: 103
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod CANOPA » 4 years ago

Máme podobný problém -
chybu "'GROUP BY `zuct_obd_mes` , `zuct_obd_rok`" kdyz zakazes cron, a natvrdo v DB odkryjes fakturacni skupinu, tak to funguje - s tim jsem si poradil. Je to priznak v tabulce billing_skupiny invisible. Staci nastavit 1

Ale s tim prihlasovanim ssh jsem si zatim neporadil..
0 x
Petr S.

kdavid
Příspěvky: 342
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Dobřany

Příspěvekod kdavid » 4 years ago

CANOPA píše:Máme podobný problém -
chybu "'GROUP BY `zuct_obd_mes` , `zuct_obd_rok`" kdyz zakazes cron, a natvrdo v DB odkryjes fakturacni skupinu, tak to funguje - s tim jsem si poradil. Je to priznak v tabulce billing_skupiny invisible. Staci nastavit 1

Ale s tim prihlasovanim ssh jsem si zatim neporadil..


Jak jsem koukal tak na posadi se ispadmin do zarizeni prihlasuje. Ale nevim zda se neco i meni. V nejake radku jsem nasel nejaky neplatny rsa klic vuci ispadmin.eu.... nevim zda je to casovana bomba ale smrdi mi to. Zmenit datum na 2019 si nezkousel? Jinak nejde ani grafovani mikrotiku a ubnt alr to asi kuli ssh...
0 x
David Kratochvil

CANOPA
Příspěvky: 103
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod CANOPA » 4 years ago

Jeste k te chybe s tim "zuct_obd_mes` , `zuct_obd_rok`" bude stacit kdyz nekam presunes script /usr/local/script/ispadmin/***.php ..nekam si ho zazalohuj. Pak pres phpmyadmin uprav ten priznak nad fakturacni skupinou invisible na 1 ...a uz bude vsechno, co se tyka fakturace, fungovat.
To prihlasovani ssh ...jsem zatím taky v pasti. Taky mi to lehce nevoní. Ale mam jeste jiného ispadmina, a tam zatím všechno funguje. Jakou máte verzi?
Naposledy upravil(a) CANOPA dne 03 Jan 2020 01:51, celkem upraveno 1 x.
0 x
Petr S.

kdavid
Příspěvky: 342
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Dobřany

Příspěvekod kdavid » 4 years ago

CANOPA píše:Jeste k te chybe s tim "zuct_obd_mes` , `zuct_obd_rok`" bude stacit kdyz nekam presunes script /usr/local/script/ispadmin/billing_check_invoiced_period_repair.php ..nekam si ho zazalohuj. Pak pres phpmyadmin uprav ten priznak nad fakturacni skupinou invisible na 1 ...a uz bude vsechno, co se tyka fakturace, fungovat.
To prihlasovani ssh ...jsem zatím taky v pasti. Taky mi to lehce nevoní. Ale mam jeste jiného ispadmina, a tam zatím všechno funguje. Jakou máte verzi?


Jakou mas verzi admina? Kde to neslape? Jak stara instalace to je? Ja mam 4.36 beta 1 a cc 5 let stara instalace.
0 x
David Kratochvil