Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

ISPadmin databaze pomoc

RADIUS, CAPsMAN, The Dude, AirControl, UniFi, Zabbix atd.
kdavid
Příspěvky: 342
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Dobřany

ISPadmin databaze pomoc

Příspěvekod kdavid » 4 years ago

Ahojte,

potrebuji pomoct s ispadminem... po vypadku elektriny nejede db... vali to ve virtualu esxi a je to nad moje sily.
Nenasla by se dobra duse co by pomohla za odplatu?

Dik
dave
0 x
David Kratochvil

ferkop1
Příspěvky: 58
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod ferkop1 » 4 years ago

Uz sa niekto nasiel kto by to opravil?
0 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 4 years ago

Hrabal jsem se v tom já, tak hezky rozpadlý EXT4 filesystém jsem jaktěživ neviděl.
0 x

kdavid
Příspěvky: 342
Registrován: 18 years ago
Bydliště: Dobřany

Příspěvekod kdavid » 4 years ago

rsaf píše:Hrabal jsem se v tom já, tak hezky rozpadlý EXT4 filesystém jsem jaktěživ neviděl.


Jsem zavazan!
0 x
David Kratochvil

ianek
Příspěvky: 134
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod ianek » 4 years ago

rsaf píše:Hrabal jsem se v tom já, tak hezky rozpadlý EXT4 filesystém jsem jaktěživ neviděl.


dnes se mi rozdrbal ispadmin 4 taky totalne. Rekl bych ze tam maji nejakou casovanou bombu.
0 x

CrazyApe
Příspěvky: 790
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod CrazyApe » 4 years ago

ianek píše:
rsaf píše:Hrabal jsem se v tom já, tak hezky rozpadlý EXT4 filesystém jsem jaktěživ neviděl.


dnes se mi rozdrbal ispadmin 4 taky totalne. Rekl bych ze tam maji nejakou casovanou bombu.


Predpokladam zalohy máte takze reinstall + natazeni zaloh cca 3hod prace... a jede se dál, ne ? :) Nám se ted rozsypal proxmox (s virtualem admina) a az se to obnovilo ze zaloh tak jsme zjistili ze chybuje raid radic takze sme si to dali myslim 3x nebo 4x tuto reinstalovaci srandu :D
3 x

Polk
Příspěvky: 284
Registrován: 17 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Polk » 4 years ago

Mno jo reinstall, ale už se nikdy nedostane na poslední verzi V4 ne ? (není k sehnání instalačka)
0 x

CrazyApe
Příspěvky: 790
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod CrazyApe » 4 years ago

Natahnutim zálohy se to Prej samo upgradne...
0 x

roman.wifi@post.sk
Příspěvky: 151
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod roman.wifi@post.sk » 4 years ago

Ahojte,
vedel by mi nikto pomoct, poradit?! V ispadminu4, mi znicoho nic prestal ist netflow. Mam to na upske a ani nebol vypadok a ani sa server nerestartoval.
Zadarmo to nechcem. Rad zaplatim, co by som dal supportu.

Pripadne, skus mi napisat, co mam spravit, skusit,. v Ispadminovi v Netflow mi vyskocilo " NetFlow nie je aktívny!!" a po prihlaseni do ispadmina mi hlasi na uvednej stranke toto: Data netflow sa naukladajú !!! Skontrolujte nastavenia NetFlow na servery.

Dakujem

Roman

PS: Ak si dam Statisiku serveru, tak vidim ze disk na netflow je cerveny, cize sa mi nieco "rozpadlo".
md3 : active raid1 sdd1[0] sdc1[2](F) 625129680 blocks super 1.2 [2/1] [U_]

Ako toto opravit?
Potreboval by som tie dva disky v RAIDe-virtualnom, vymenit za SSD disky. Za pracu som ochotny zaplatit 200€. Piste prosim SZ. Dakujem.
Naposledy upravil(a) roman.wifi@post.sk dne 26 Sep 2019 23:10, celkem upraveno 3 x.
0 x

Centr
Příspěvky: 61
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Centr » 4 years ago

Má smysl udržovat něco, co je již dávno mrtvé? Dnes je to NetFlow, co to bude zítra?
0 x

roman.wifi@post.sk
Příspěvky: 151
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod roman.wifi@post.sk » 4 years ago

A ma zmysel platit 8x nasobok za to iste a co nepotrebujem ??
Mam na mysli ispadmin5. 8x nasobne drahsi a dalsie veci ktore mi netreba. Postacuje mi ispadmin4, ktory som si riadne zakupil za nemale peniaze.
CCA 260€ bez DPH mesacne usetrenych,..ma to zmysel???
0 x

Centr
Příspěvky: 61
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Centr » 4 years ago

A co budete dělat při dalším problému? Sice jste nyní "slepě" ušetřil, ale co pak?
0 x

roman.wifi@post.sk
Příspěvky: 151
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod roman.wifi@post.sk » 4 years ago

Problemi su nato, aby sa riesili,..takze, ked nastane dalsi problem, budem ho riesit, ako sa bude len dat a co najrozumnejsie. Neviem, ako vy, ale tu na fore, mi skor niekto pomoze, poradit, ako na supporte.. Bohuzial, ma viac ako 10x rocne skusenosti zo supportom.

Mimochodom, spamujete toto vlakno. Ak mate taketo otazky, kludne SS piste.
0 x

Centr
Příspěvky: 61
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod Centr » 4 years ago

Držím Vám palce a přeji hodně štěstí!
0 x

KoZLiCeK
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Bydliště: CZ

Příspěvekod KoZLiCeK » 4 years ago

roman.wifi@post.sk píše:Ahojte,
vedel by mi nikto pomoct, poradit?! V ispadminu4, mi znicoho nic prestal ist netflow. Mam to na upske a ani nebol vypadok a ani sa server nerestartoval.
Zadarmo to nechcem. Rad zaplatim, co by som dal supportu.

Pripadne, skus mi napisat, co mam spravit, skusit,. v Ispadminovi v Netflow mi vyskocilo " NetFlow nie je aktívny!!" a po prihlaseni do ispadmina mi hlasi na uvednej stranke toto: Data netflow sa naukladajú !!! Skontrolujte nastavenia NetFlow na servery.

Dakujem

Roman

PS: Ak si dam Statisiku serveru, tak vidim ze disk na netflow je cerveny, cize sa mi nieco "rozpadlo".
md3 : active raid1 sdd1[0] sdc1[2](F) 625129680 blocks super 1.2 [2/1] [U_]

Ako toto opravit?
Potreboval by som tie dva disky v RAIDe-virtualnom, vymenit za SSD disky. Za pracu som ochotny zaplatit 200€. Piste prosim SZ. Dakujem.

bych rekl ze ti chcipnul jeden disk.vymene ho za totozny (stejne velky) a udelej na nem stejne rozdeleni jako na tom prvnim , pridej ho pak do raidu pole md3 a pak ho resynchronizuj.
0 x