Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

ISPadmin databaze pomoc

RADIUS, CAPsMAN, The Dude, AirControl, UniFi, Zabbix atd.
disk
Příspěvky: 323
Registrován: 13 years ago

Re: ISPadmin databaze pomoc

Příspěvekod disk » 4 years ago

Pokus je disk v mirroru neni duvod k nefunkčnosti dat. Proto snad pouzivas raid. Pripadne mas zalohy.
0 x

roman.wifi@post.sk
Příspěvky: 151
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod roman.wifi@post.sk » 4 years ago

Serveru mam 2x SSD disky v raidu na system uz vymenene a 2x disky klasicke na netflow. Pocitam, ze sa jeden z nich uz dotocil. Potrebujem to dat tiez na SSD disky, nech mam pokoj, len si na to sam netrufam,. popravde.
0 x

ianek
Příspěvky: 134
Registrován: 18 years ago

Příspěvekod ianek » 4 years ago

disk píše:Pokus je disk v mirroru neni duvod k nefunkčnosti dat. Proto snad pouzivas raid. Pripadne mas zalohy.


To jsem si taky myslel do té doby, než to chcíplo a na mirroru jsou data stará rok a půl. HW Raid , asi kvalitní team.

Jěště že mám zálohy a ano, v zálohách je celá "instalace" ispadmina takže se natáhne ta verze co se zazálohovala.

Samozřejmě ten obnovovací script nefunguje, resp. jen částečně, takže ručně.
0 x

KoZLiCeK
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Bydliště: CZ

Příspěvekod KoZLiCeK » 4 years ago

ianek píše:
disk píše:Pokus je disk v mirroru neni duvod k nefunkčnosti dat. Proto snad pouzivas raid. Pripadne mas zalohy.


To jsem si taky myslel do té doby, než to chcíplo a na mirroru jsou data stará rok a půl. HW Raid , asi kvalitní team.

Jěště že mám zálohy a ano, v zálohách je celá "instalace" ispadmina takže se natáhne ta verze co se zazálohovala.

Samozřejmě ten obnovovací script nefunguje, resp. jen částečně, takže ručně.

on ma ale sw raid v linuxu, ne HW raid.
0 x