Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

POZOR!na ISPadmin4 na novy mikrotik verze 6.45.1

RADIUS, CAPsMAN, The Dude, AirControl, UniFi, Zabbix atd.
Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Re: POZOR!na ISPadmin4 na nove mikrtotik verzie 6.45.1

Příspěvekod hapi » 4 years ago

přišlo co? že si lidi neplatí upgrady? Pokud jsem dobře četl tak to funguje ok v nový verzi isp admina. To že něco starýho nepodporuje něco novýho je snad jasný ne?
0 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Polk
Příspěvky: 284
Registrován: 17 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Polk » 4 years ago

Potvrzuju .. upgrade na 6.45.1 .. a ISPadmin4 neumí API. (sice v ISPadminu test proběhne OK, ale v mikrotiku je login failure) - smazání účtu a nastavení znova nepomohlo.
P.S. jinak jsem koukal, že poslední verze ISPadmin ke stažení je 6.27 .. byť poslední vydaná je 6.36. Takže po reinstalaci už nevyupgradujeme na 6.36, protože aktualizační servery jsou OFF ….
Takže žádná podpora.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 4 years ago

je to sice offtopic ale furt mi uchází ta teze proč firmy 1000+ zákazníků si prostě neudělají vlastní SW????
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Pintero
Příspěvky: 1352
Registrován: 17 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Pintero » 4 years ago

Je to uz delsi dobu mrtvej soft, i diky tomu, ze to bezi na Debianu 7, kde uz nelze stahnout jakykoli balicky...
0 x

Uživatelský avatar
hapi
Příspěvky: 12989
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod hapi » 4 years ago

okoun píše:je to sice offtopic ale furt mi uchází ta teze proč firmy 1000+ zákazníků si prostě neudělají vlastní SW????


protože ISPík != programátor zvládající celkem složitej úkol?
1 x
Supermicro + Mikrotik = SuperTik
high speed routery podle požadavků

Uživatelský avatar
honzam
Příspěvky: 5527
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod honzam » 4 years ago

hapi píše:přišlo co? že si lidi neplatí upgrady? Pokud jsem dobře četl tak to funguje ok v nový verzi isp admina.

Tohle téma jsi četl? viewtopic.php?p=243201#p243201
0 x

SR_wi
Příspěvky: 12
Registrován: 4 years ago

Příspěvekod SR_wi » 4 years ago

Ispadmin4 nam ide na verzii 6.44.3 v pohode. Pocitam, ze tym to aj bude koncit. Este nieje cas skusat 6.45.1. Malo hodin.
Ako tu bolo spomenute, tak CF control vyjde o 1/2 lacnejsie na mesiac, ako ispadmin5.
Tiez by som si dal radsej spravit vlastny sowt, ako platit niekomu mesacne tolkych penazi a este to dopadne tak, ako to dopadlo teraz.
Len je dneskaj problem, niekoho naist kto ma cas a je rozumny k tomu.
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 4 years ago

hapi píše:
okoun píše:je to sice offtopic ale furt mi uchází ta teze proč firmy 1000+ zákazníků si prostě neudělají vlastní SW????


protože ISPík != programátor zvládající celkem složitej úkol?


blbost, tohle není žádný složitý úkol zvlášt ne když ten systém bude napsaný pouze na míru a pro nikoho jiného....
1 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

SR_wi
Příspěvky: 12
Registrován: 4 years ago

Příspěvekod SR_wi » 4 years ago

Aka pekna reklama naskocila dneskaj na : https://ispadmin.eu/

Na trhu 2x roky a 115x instalacii. Cakal som viac popravde, za toto obdobie. Ispadmin4, ma zrejme este viac ako 1000x klientov a mozno viac.
Nikto sa nehrnie na ispadmin5, ako tak vidim. Bude zaujimave, toto cislo sledovat aj ked si osobne myslim, ze to je nezmysel, ako keby niekto napisal, ze Slovensko sa nachadza v Cine.

Ked sa nad tym clovek zamysli, tak 115x licencii a vydeli to 184tis. zakupenych klientov,.tak vyjde, ze kazda licencia ma v priemere 1600x zakaznikov. Takze si ja osobne myslim,. ze tu je aj niekolko testovacich verzii a s toho my vychadza len jedno. Ze ispadmin5 maju len velke firmy nad 2000x zakaznikov a ty pocitam, ze dostali lepsiu cenu, nez davaju ostatnym, aby si ich udrzali a na ostatnych mensich ispikov to len skusaju :slight_frown:.
0 x

cerva
Příspěvky: 254
Registrován: 9 years ago

Příspěvekod cerva » 4 years ago

okoun píše:
hapi píše:
okoun píše:je to sice offtopic ale furt mi uchází ta teze proč firmy 1000+ zákazníků si prostě neudělají vlastní SW????


protože ISPík != programátor zvládající celkem složitej úkol?


blbost, tohle není žádný složitý úkol zvlášt ne když ten systém bude napsaný pouze na míru a pro nikoho jiného....


Napsat CRM a NMS na míru je snadný úkol? Není to žádná rocket science, to je pravda, ale pokud se bavíme o poctivě navrhnutém a udržovatelném systému, tak to kus poctivé práce je a není to levná záležitost. Navíc nejde jen o počáteční návrh a implementaci systému, ale i o následnou údržbu (kompatibilitu s prvky, změna legislativy, ..), tvorbu dokumentace, testování, bezpečnost a integritu dat.
1 x

Pintero
Příspěvky: 1352
Registrován: 17 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Pintero » 4 years ago

SR_wi píše:Ked sa nad tym clovek zamysli, tak 115x licencii a vydeli to 184tis. zakupenych klientov,.tak vyjde, ze kazda licencia ma v priemere 1600x zakaznikov. Takze si ja osobne myslim,. ze tu je aj niekolko testovacich verzii a s toho my vychadza len jedno. Ze ispadmin5 maju len velke firmy nad 2000x zakaznikov a ty pocitam, ze dostali lepsiu cenu, nez davaju ostatnym, aby si ich udrzali a na ostatnych mensich ispikov to len skusaju :slight_frown:.

Pokud prodávaj licenci 4kačky per user tak si ty programátoři v Šumperku aktuálně moc nevydělaj....
0 x

Uživatelský avatar
okoun
Příspěvky: 6980
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Mordor

Příspěvekod okoun » 4 years ago

cerva píše:
okoun píše:
hapi píše:
protože ISPík != programátor zvládající celkem složitej úkol?


blbost, tohle není žádný složitý úkol zvlášt ne když ten systém bude napsaný pouze na míru a pro nikoho jiného....


Napsat CRM a NMS na míru je snadný úkol? Není to žádná rocket science, to je pravda, ale pokud se bavíme o poctivě navrhnutém a udržovatelném systému, tak to kus poctivé práce je a není to levná záležitost. Navíc nejde jen o počáteční návrh a implementaci systému, ale i o následnou údržbu (kompatibilitu s prvky, změna legislativy, ..), tvorbu dokumentace, testování, bezpečnost a integritu dat.


jo a to ISPadmin všechno zvládá co :D
0 x
Povoláním ISP není jen připojovat lidi k internetu, ale také jim dokázat vysvětlit, že bez pořádné investice do HW nelze udělat kvalitní přípojku a domácí síť...

Uživatelský avatar
k3dt
Příspěvky: 44
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod k3dt » 4 years ago

Trosku sikovnejsi programator to zvladne upravit.. staci najit a dekompilovat protectnutej soubor kde je RouterOS API trida, pridat podporu pro 6.43+ handshake a muzete na tom sranda softu frcet dal.
3 x

rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Příspěvekod rsaf » 4 years ago

:D to bude sranda, zacnou se na ten smejd objevovat neoficialni patche ;-) Ale o dekompilaci jsem uz taky uvazoval.
0 x

ludvik
Příspěvky: 4448
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod ludvik » 4 years ago

Otázkou ovšem zůstává, zda ispadmin používá api-ssl (já nevím). Pokud ne, je vhodné honit po síti to heslo v plaintextu?
0 x
Jelikož je zde zakázáno se negativně vyjadřovat k provozním záležitostem, tak se holt musím vyjádřit takto: nové fórum tak jak je připravováno považuji za cestu do pekel. Nepřehledný maglajz z toho bude. Do podpisu se mi pozitiva již nevejdou.