Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

POZOR!na ISPadmin4 na novy mikrotik verze 6.45.1

RADIUS, CAPsMAN, The Dude, AirControl, UniFi, Zabbix atd.
rsaf
Příspěvky: 1669
Registrován: 17 years ago

Re: POZOR!na ISPadmin4 na novy mikrotik verze 6.45.1

Příspěvekod rsaf » 4 years ago

Nezkoumal jsem to ale tipnu si, že to stahovalo "předžvýkané" někde od nich ze serveru.
0 x

Polk
Příspěvky: 284
Registrován: 17 years ago
antispam: Ano

Příspěvekod Polk » 4 years ago

Jestli jsem to dobře odchytil snaží se to napojit napřímo na vdp.cuzk.cz IP (​195.245.209.81).
0 x

roman.wifi@post.sk
Příspěvky: 151
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod roman.wifi@post.sk » 4 years ago

Ahojte,
vedel by mi nikto pomoct, poradit?! V ispadminu4, mi znicoho nic prestal ist netflow. Mam to na upske a ani nebol vypadok a ani sa server nerestartoval.
Zadarmo to nechcem. Rad zaplatim, co by som dal supportu.

Pripadne, skus mi napisat, co mam spravit, skusit,. v Ispadminovi v Netflow mi vyskocilo " NetFlow nie je aktívny!!" a po prihlaseni do ispadmina mi hlasi na uvednej stranke toto: Data netflow sa naukladajú !!! Skontrolujte nastavenia NetFlow na servery.

PS: Ak si dam Statisiku serveru, tak vidim ze disk na netflow je cerveny, cize sa mi nieco "rozpadlo".
md3 : active raid1 sdd1[0] sdc1[2](F) 625129680 blocks super 1.2 [2/1] [U_]

Ako toto opravit?
Potreboval by som tie dva disky v RAIDe-virtualnom, vymenit za SSD disky. Za pracu som ochotny zaplatit 200€. Piste prosim SZ. Dakujem.

Dakujem. Roman
0 x

roman.wifi@post.sk
Příspěvky: 151
Registrován: 16 years ago

Příspěvekod roman.wifi@post.sk » 4 years ago

Problem vyrieseny. S kamaratom sme to dali. Co sa dalo skopirovali a dali nove SSD disky. Vsetko ide. Dakujem.
0 x

george1984
Příspěvky: 4
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod george1984 » 4 years ago

Ahoj, neřešil už někdo, jak opravit v ISPadminu4 výpočet DPH metodou shora matematicky?
0 x

mondy
Příspěvky: 9
Registrován: 11 years ago

Příspěvekod mondy » 4 years ago

george1984 píše:Ahoj, neřešil už někdo, jak opravit v ISPadminu4 výpočet DPH metodou shora matematicky?

jo s timhle jsme taky v riti :D
0 x

george1984
Příspěvky: 4
Registrován: 6 years ago

Příspěvekod george1984 » 4 years ago

Zatím jsem to vyřešil přenastavením cen bez DPH. Tedy ISPadmin počítá ceny ze základu a pak je vše správně. Tak třeba to někomu prozatím pomůže.
0 x

bakelit
Příspěvky: 15
Registrován: 12 years ago

Příspěvekod bakelit » 4 years ago

A není již čas přejít na verzi 5 nebo ke konkurenci? Tohle umělé udržování mrtvého produktu podle mě dlouho nevydží. Za chvilku se objeví další problém. Jak řešíte třeba změnu v zaokrouhlování faktur? Vypnete zaokrouhlení?
0 x

CANOPA
Příspěvky: 103
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod CANOPA » 4 years ago

zdravím všechny, chtěl bych poprosit o radu ohledně Ispadmin4 a Mikrotik 6.45 - zkoušel jsem přehrát Mikrotik_Api.pm co se tu psalo, ale nefunguje mi to pořád. Neporadil byste někdo prosím co s tím dalšího dělat? případně neměl by někdo ověřenou verzi Mikrotik_Api.pm co urco funguje, pripadne co dalsiho je potreba udelat. Díky moc.
0 x
Petr S.

mrazek609
Příspěvky: 182
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod mrazek609 » 4 years ago

Zdravím,
funguje Vám na ISPadminu v4 RÚIAN databáze a načítání z Aresu?
RÚIAN už nejde delší dobu, to že nenačítá údaje o firmě z Aresu jsem zjistil teprve nedávno. Hlásí jen IČ nenalezeno.
Díky.
0 x

KoZLiCeK
Příspěvky: 1201
Registrován: 16 years ago
Bydliště: CZ

Příspěvekod KoZLiCeK » 4 years ago

mrazek609 píše:Zdravím,
funguje Vám na ISPadminu v4 RÚIAN databáze a načítání z Aresu?
RÚIAN už nejde delší dobu, to že nenačítá údaje o firmě z Aresu jsem zjistil teprve nedávno. Hlásí jen IČ nenalezeno.
Díky.

ruain nejde, ARES jde.
0 x

mrazek609
Příspěvky: 182
Registrován: 13 years ago

Příspěvekod mrazek609 » 4 years ago

ARES mi chvilku načítá a potom vyhodí, že IČO nebylo nalezeno
0 x