Toto je původní verze internetového fóra ISPforum.cz do února 2020 bez možnosti registrace nových uživatelů. Aktivní verzi fóra naleznete na adrese https://telekomunikace.cz

LMS databaze zakazniku,zarizeni v siti atd-HLEDAJI SE LIDI!

RADIUS, CAPsMAN, The Dude, AirControl, UniFi, Zabbix atd.
Tomáš Nesrsta
Moderátor
Příspěvky: 1333
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: LMS databaze zakazniku,zarizeni v siti atd-HLEDAJI SE LIDI!

Příspěvekod Tomáš Nesrsta » 14 years ago

datacalldc píše:Tabulky se importuji a je samozrejme nutne nastavit parametry v konfiguracnim souboru LMS - v pripade pouziti OS WiN je treba mit nainstalovany dodatecne vsechny aplikace nutne pro zakladni chod LMS, ovsem v tomto systemu jste ochuzen o pouzivani scriptu a LMS se tak stava "pouhou databazi".


diky za nakopnuti, uz mi to jede. V tuhli chvili mi jde hlavne o databazi abych nemusel pouzivat excel, na linuxovej server to budu stehovat az potom, ted ma muj linuxar moc prace tak ho nechci zatezovat.
0 x
Bývalý ISP...

Tomáš Nesrsta
Moderátor
Příspěvky: 1333
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Tomáš Nesrsta » 14 years ago

da se v LMS nejak nastavit aby se smlouvy pro zakazniky tiskly se zadanym tarifem a cilsem klienta automaticky, zatim jsem totiz nasel akorat funkci ktera vlozi uz hotovou smlouvu ale nedovoli s ni nic delat
0 x
Bývalý ISP...

arch4ngel
Příspěvky: 12
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod arch4ngel » 14 years ago

Tak jsem v LMS úspěšně naimportoval výpisy z banky (GE Money) a spároval s klienty dle jejich VS. V seznamu je vidět u zákazníka přijatá platba (Saldo) a i předplatné (zvolený tarif), ale nikde jsem nenašel jakým způsobem si zobrazím nějaký přehled zákazníků kteří zaplatily/nezaplatily v tom daném měsíci, nebo celkově něco dluží. Mohl by mi někdo poradit kde to najdu, nebo se musí něco nastavit/upravit ? Děkuji.
Dále bych se chtěl zeptat jestli má někdo rozchozený propojení s mikrotikama, nějak moc jsem to ještě nestudoval.
Pokud budu moct taky poradím ;)
0 x

Tomáš Nesrsta
Moderátor
Příspěvky: 1333
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Tomáš Nesrsta » 14 years ago

tak jeste jeden maly dotaz, zadam zakaznika nastavim mu tarif pridam IP adresu a MAC tim padem je zakaznik aktivni. Jak docilim toho aby se u nej automaticky generovaly platby?
Do zavazku jsem mu nastavil tarif kterej ma mit ale v seznamu se mi nezobrazi ze by mel nejake pohledavky, respektive se tvari jako neaktivni.
Přílohy
zakaznik.jpg
(176.38 KiB) Staženo 1159 x
0 x
Bývalý ISP...

datacalldc
Příspěvky: 29
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod datacalldc » 14 years ago

Generovani plateb vytvari script + cron - script samozrejme perlovskej, pro win beznym zpusobem dost tezko "stravitelne".
LMS - je pro win opravdu jen databaze - veskere moznosti ocenite az pod unix systemy (ostatne jako temer vse pro potreby siti)
Jeste tam vidim ze pouzivate diakritiku - doporucuji nepouzivat nebot napr. u klientu budete mit problem s databazemi, nastaveni znakovych sad zavisi na apache a myqsl nastaveni.
Zde prikladam obrazek jak vypadaji automaticke fakturace napr. po 5 minutach (jen pro priklad ;-))
(Obrazek porizen z nasi pracovni verze LMS pri testu parsovani plateb - zde chybi CZ a platby v Kc)
Přílohy
fakturace.png
nahled
(36.37 KiB) Staženo 1135 x
0 x

arch4ngel
Příspěvky: 12
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod arch4ngel » 14 years ago

Můžete mi prosím poradit, nevím jakým způsobem odečíst závazky (tarify) od Salda. Zákazníci mají nedefinovaný tarify + přiřazené platby, ale vůbec se neodečítají měsíčně jejich závazky. :roll:
Naposledy upravil(a) arch4ngel dne 16 Feb 2010 22:48, celkem upraveno 1 x.
0 x

arch4ngel
Příspěvky: 12
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod arch4ngel » 14 years ago

Ha! tak jsem na to přišel!!! :o) Tak jak tu psal datacalldc (moc ti děkuji za nakopnutí) musí se nastavit do cronu script lms-payments, aby se automaticky spouštěl a generoval platby ... mam ale otázku, neví náhodou někdo jak nastavím, aby proběhly platby zpětně od začátku měsíce??? ... mám nastaveno strhávání závazků vždy k 1. dne v měsíci a potřeboval bych aby tyto platby se strhly. Díky ;o)
0 x

arch4ngel
Příspěvky: 12
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod arch4ngel » 14 years ago

tak jsem to našel, u všech příkazů funguje nápověda ( -h)... lms-payments -fakedate=RRRR/MM/DD
0 x

Tomáš Nesrsta
Moderátor
Příspěvky: 1333
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Tomáš Nesrsta » 14 years ago

arch4ngel píše:tak jsem to našel, u všech příkazů funguje nápověda ( -h)... lms-payments -fakedate=RRRR/MM/DD

arch4ngel píše:Ha! tak jsem na to přišel!!! :o) Tak jak tu psal datacalldc (moc ti děkuji za nakopnutí) musí se nastavit do cronu script lms-payments, aby se automaticky spouštěl a generoval platby ... mam ale otázku, neví náhodou někdo jak nastavím, aby proběhly platby zpětně od začátku měsíce??? ... mám nastaveno strhávání závazků vždy k 1. dne v měsíci a potřeboval bych aby tyto platby se strhly. Díky ;o)


Poradis prosim lacky jak na to, LMS uz jsem prehodil na LInux, lidi tam mam nahazeny, zavazky mam pridany a ted je potrebuju automaticky prevest na platby. Predem thx
0 x
Bývalý ISP...

arch4ngel
Příspěvky: 12
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod arch4ngel » 14 years ago

zkopíruj skripty které chceš používat z lms/bin do /usr/local/sbin/ a nastav do cronu (/etc/crontab) automatické spouštění tohoto scriptu např.:

Kód: Vybrat vše

1 0 * * *       /usr/sbin/lms-payments 1 > /dev/null

Pokud budeš problém se spuštěním skriptu zkus se podívat do dokumentace do sekce faq, popřípadě dotaz zde ;o)
0 x

datacalldc
Příspěvky: 29
Registrován: 15 years ago

Příspěvekod datacalldc » 14 years ago

Tenhle script je sam o sobe pripravenej tak, ze opravdu staci jej v kronu spustit a plni svou funkci - treba fping + ipfm se musi upravovat parametry.
To arch4ngel muzes mi prosimte pastnout regexp popr. "pujcit" k porovnani cashimportcfg pro GEMoney? Diky
0 x

arch4ngel
Příspěvky: 12
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod arch4ngel » 14 years ago

ahoj tak pro GEMoney to je trosku slozitejsi jelikoz regex nepobere celý řádek který se vygeneruje v csv, musel jsem si tedy pomoct jinou funkcí, která to csv rozkouskuje a vybere jen hodnoty, které už skrze regex projdou (doufam, že to popisuji srozumitelně):
V cashimportparser.php před řádek (řádek 56 asi):

Kód: Vybrat vše

if($patterns_cnt) foreach($patterns as $idx => $pattern)
jsem vložil funkci (vybere hodnoty které z výpisu potřebuji a zpět uloží do řádku):

Kód: Vybrat vše

   
      $tmpLine = explode (";", $line);
      $tmpLine2 = array();
      $tmpLine2[] = $tmpLine[3];
      $tmpLine2[] = $tmpLine[5];
      $tmpLine2[] = $tmpLine[12];
      $tmpLine2[] = $tmpLine[15];
      $tmpLine2[] = $tmpLine[17];
      $tmpLine2[] = $tmpLine[18];
      
      $line = implode(";", $tmpLine2);
      

Regexp pak vypadá následovně:

Kód: Vybrat vše

    'pattern' =>   "/^\"(.*)\";\"(.*)\";\"(.*)\";\"(.*)\";\"(.*)\";\"(.*)\"/",


Ještě jsem smazal v cashimportparser.php kontrolu podle jména a příjmení a mam tam kontrolu jen na VS, což je v mém případě hodnota "icn" z customers ;o)
V případě dotazů, napište.
0 x

Tomáš Nesrsta
Moderátor
Příspěvky: 1333
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Tomáš Nesrsta » 14 years ago

a da se ten script s pustit rucne abych tam dal

Kód: Vybrat vše

 lms-payments -fakedate=RRRR/MM/DD?


nebo to mam udelat :

Kód: Vybrat vše

1 0 * * *       /usr/sbin/lms-payments -fakedate=RRRR/MM/DD 1 > /dev/null


tak este neco pres "at now -f lms-payments" se mi podari prikaz spustit ale nevim jak mu podstrcit fakedate
0 x
Bývalý ISP...

Tomáš Nesrsta
Moderátor
Příspěvky: 1333
Registrován: 15 years ago
antispam: Ano
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Tomáš Nesrsta » 14 years ago

Thomeless píše:a da se ten script s pustit rucne abych tam dal

Kód: Vybrat vše

 lms-payments -fakedate=RRRR/MM/DD?


nebo to mam udelat :

Kód: Vybrat vše

1 0 * * *       /usr/sbin/lms-payments -fakedate=RRRR/MM/DD 1 > /dev/null


tak este neco pres "at now -f lms-payments" se mi podari prikaz spustit ale nevim jak mu podstrcit fakedate

a co me tak jeste napada j dotaz jestli rep. co mam nastavit v lms sekce konfigurace v demonu
0 x
Bývalý ISP...

arch4ngel
Příspěvky: 12
Registrován: 14 years ago
antispam: Ano
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod arch4ngel » 14 years ago

nějak nevím proč by jsi měl chtít spouštět skript lms-payments s příznakem fakedata. To se podle mě zadává v případě pokud by jsi chtěl provést zadané závazky zpětně k určitému datu. Do Cronu by jsi měl vložit jen :

Kód: Vybrat vše

1 0 * * *       /usr/sbin/lms-payments 1 > /dev/null
0 x